בדרך לתקנון פיראטי

מתוך שקוף באוהל
גרסה מתאריך 09:38, 13 בדצמבר 2012 מאת ברוך אורן (שיחה | תרומות)
(הבדל) → הגרסה הקודמת | הגרסה האחרונה (הבדל) | הגרסה הבאה ← (הבדל)
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

אירוע פייסבוקי

[עריכה] מבוא

בארץ פועלות 2 קבוצות המתקראות "מפלגת הפיראטים" (להלן מפ) ו-"המפלגה הפיראטית הישראלית" (להלן מפי). בין שתי הקבוצות יש חתול שחור והדף הזה מנסה להתעלות על זה וליצור עולם טוב יותר.


אם מנסותים לשמור על זה פשוט, מפ נרשמה לבחירות לכנסת הקרובות, וכדי לעשות זאת חתכה קצת בעבודה והגישה תקנון שהוא משהו לא מבושל עד הסוף, כך לפחות לפי אוהד שם טוב. מפי טוענים שהתקנון של מפ מהווה את אם כל הרוע בעולם ולכן אי אפשר להסתדר איתו בלי להכניס בו שינויים שורשיים.


התקנון הקיים של מפ

ניתוח התיקונים הנדרשים לפריאטיזם בתקנון מפ

[עריכה] טבלת השוואה רצוי מצוי

מצוי מפ רצוי מפי אפשרי עוד השבוע
סעיף 21: "שינויים בתקנון ייעשו ע"י הנהלת המפלגה בלבד". בסעיף 21 במקום "שינויים בתקנון ייעשו ע"י הנהלת המפלגה בלבד" יהיה "שינויים זמניים בתקנון ייעשו ע"י הנהלת המפלגה בלבד". הסבר: בסעיף 58 מוגדר המרכז כבעל סמכות לשנות תקנון ובסעיף 67א כבר מופיעה סמכות של ההנהלה לתיקוני תקנון זמניים. ככל הנראה הבעייתיות בסעיף 21 מגיעה מתוך שגיאת ניסוח בו, ויש לתקנה. ?
סעיף 86ו': "יו"ר המפלגה מוסמך לפעול ולקבל החלטות בכל נושא שלא נכלל בתפקידים של אחד ממוסדות המפלגה לפי התקנון". יש להוסיף לתקנון את סעיף 98. "סמכויות יתר שהוענקו בתקנון זה ליו"ר המפלגה, לעומת שאר חברי כל מוסד בו הוא שותף, בטלות." הסבר: תקנון פיראטי אינו יכול לרכז סמכויות יתר בידי אדם אחד. זה אנטי-פיראטי לחלוטין. למיטב הבנתי סמכויות היתר מתוארות בסעיף 86, ואין בהן דבר מעל הסמכויות המתוארות לחבר הנהלת המפלגה. כך שסעיף 86 מיותר לחלוטין. מעבר לכך, לועידת המפלגה מוענקות כל הסמכויות, כך שסעיף 86ו' ריק למעשה מתוכן. ?
כלים אישיים
גרסאות שפה
מרחבי שם
פעולות
ניווט
תיבת כלים