בלתי תלוי (עיתון)

מתוך שקוף באוהל
גרסה מתאריך 11:46, 24 ביוני 2014 מאת Gerard (שיחה | תרומות)
(הבדל) → הגרסה הקודמת | הגרסה האחרונה (הבדל) | הגרסה הבאה ← (הבדל)
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

קול קורא: הצטרפו אלינו

קובץ:Indymedia Edinburgh DSC04945.JPG
Temporary Independent Media Center for the G8 summit.

במהלך השבועות האחרונים התקשורת מהללת אותנו - אבל היא לא תהיה שם בשבילנו לנצח. התקשורת הממוסדת נשלטת על ידי בעלי עניין שכאשר הם לא עסוקים בלפעול לפי האינטרסים הכלכליים והפוליטיים שלהם, הם עסוקים במרדף אחרי הרייטינג. הרייטינג מצריך דרמה, התרחשות, וגיבורים טובים שמולם ניצבים אוייבים מרושעים. המציאות המורכבת מעניינת אותם פחות.

כולנו ראינו איך התקשורת מסקרת את המחאה בצורה שבין סיפור אגדות לבין תכנית ריאליטי. בדרך זו אנחנו כאנשים שחיים במאהלים וכאלה שלוקחים חלק במאבק לא ערים לדיונים שמתנהלים במקומות אחרים, לשאלות שאנשים ממקומות אחרים שואלים את עצמם, למצב המאהלים האחרים, וכן יוזמות שמנסות להתרומם באזורים אחרים. בדרך זו הציבור הכללי מכיר אותנו דרך מספר מועט של אנשים, וקלישאות שבעלי עניין משליכים עלינו.

הדרך הכי טובה להתמודד עם חצאי האמיתות של התקשורת יהיה להציג את המציאות המורכבת. בהפגנות הגדולות בסיאטל נגד התכנסות ארגון המדינות המתועשות (The Group of Eight -G8) גילו הפעילים כי התקשורת מסקרת את המאבק שלהם בצורה חלקית ולפעמים בצורה שיקרית. הם הקימו מייזם בשם אינדימדיה שסיקר את המחאות וסיפק מידע לאנשים שלא קיבלו אותו מהתקשורת. בואו ניקח גם אנחנו את האחריות על הצגת המציאות.

בימים אלו אנו עובדים על הגליון הראשון שיפורסם גם באינטרנט, אשמח שכל אחד שרוצה לתרום בדרך כלשהי ישלח מייל ויצטרף למערכת.

ohelnews@gmail.com

"עיתונים" אינטרנטיים שקמו מאז יולי 2011

בלוגרים

כלים אישיים
גרסאות שפה
מרחבי שם
פעולות
ניווט
תיבת כלים