הבאר - קואופרטיב באר שבע

מתוך שקוף באוהל
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
קואופרטיב "הבאר" הוא קואופרטיב צרכנות אשר נמצא בשלבי התפתחות, 
במהלך אפריל 2014 נפתח הקואופרטיב מחדש בגינת אליעזר פרי, במקלט בוינגייט פינת חנה סנש
הרכישה הראשונה בוצעה באמצע חודש פברואר 2013. פעילותו הופסקה זמנית במהלך חודש דצמבר 2013
איך זה עבד? הסחורה נמכרה רק לחברי הקואופרטיב נכון לתחילת דצמבר 2013.
הקואופ שהה באופן זמני במקלט ברח' עוזיהו בשכונה ד', ונסגר בעקבות החלטה על צורך דחוף למצוא מקום חדש וקבוע עד חודש ינואר.
טבלת מחירי מוצרים
HaBeerLogo.jpg

תוכן עניינים

תחילה קישורים חשובים

תקנון

מטרות הקואופרטיב השכונתי

1. הקואופרטיב יאפשר הוזלת עלויות המחייה והוצאות "הקניות" בפרט בבאר-שבע לחברים בקואופרטיב, דרך רכישה משותפת של סל מוצרים.

2. הקואופרטיב יישאף לגדול תמידית, אך במסגרת אשר תאפשר את המשך אופיו הקהילתי. הקואופרטיב ישאף להיות בית ולשמש כמודל לכל קבוצות נוספות אשר יבקשו להתאחד במסגרת קואופרטיבית.

3. הקואופרטיב יהיה מקום מפגש אנושי המקיים חיי קהילה – תרבות, מפגש, למידה ושיחה.

4. הקואופרטיב מבקש ליצור אלטרנטיבה לתרבות הצריכה ולעודד תודעה צרכנית מפותחת ואקטיבית.

5. יצירת קהילה תומכת וסולידרית אשר תהווה גשר וצוהר לקשרים קהילתיים נוספים

עקרונות מנחים

1. הקואופרטיב פונה לכל אדם, ללא הבדל דת, גזע, מין ולאום המוכן לקחת על עצמו את החובות והזכויות הכרוכות בחברות. שאיפה מרכזית היא שמגוון החברים בקואופרטיב יהיה הטרוגני ככל האפשר.

2. הקואופרטיב יתנהל באופן דמוקרטי, הנותן מקום שווה לכל אחד מחבריו – להצביע, להיבחר, להתבטא, להשפיע ולקחת אחריות

3. הקואופרטיב יתנהל באופן אוטונומי על-ידי חבריו, ולא יהיה תלוי בגורמים חיצוניים ובעלי אינטרסים שונים.

4. שקיפות ושיתוף בנוגע להתנהלות הכלכלית והתפעולית של הקואופרטיב וכן בנוגע למקורות וטיב המוצרים.

5. הקואופרטיב ישאף לאפשר המזון הטוב, המזין והטבעי ביותר השומר על מחיר "שפוי" והוגן. סל הקניות לא ינותק מצורכי הצרכנים, זאת על מנת שהקואופרטיב יהווה אטרקטיבי למס' נרחב של אנשים.

התנהלות שוטפת

הערה: אין שימוש במילה "מנייה" מסיבות משפטיות, ולכן נעשה שימוש במושג "יחידת חברות".

1. הקואופרטיב יערוך מפגשים לשם עדכונים, הצגת ספקים חדשים, תחזוק וארגון המערך וקבלת החלטות, לכל הפחות אחת לרבעון.

2. בהצטרפות לקואופרטיב ישלם החבר/ה 100 ש"ח ("יחידת חברות") לצורכי תפעול שוטף וביסוס הקואופרטיב, אשר לא יוחזרו עם עזיבת הקואופרטיב (ההערה עדיין לא רלוונטית...ודמי פיקדון על סך מאה שקלים אשר יילקחו במידה והוזמן מזון אשר לא נלקח). "יחידת החברות" איננה סחירה, אך ניתנת להעברה, כך שאם מבקש אדם לעזוב את הקואופרטיב, הוא רשאי להעביר את "יחידת החברות" לאדם אחר המבקש להצטרף.

3. חברי הקואופרטיב ייקחו חלק בתורנויות שוטפות- מקסימום ארבע שעות חודשיות.

4. לצורך קיום הקואופרטיב יוטלו תוספת עלות ממחזור הקנייה לפי צרכים כלכלים. כל שינוי יוחלט על ידי הועד המנהל בהתאם לערכי הקואופרטיב ומטרתיו- שמירה על מחירים אטרקטיבים.

5. במידה ויהיו לקואופרטיב רווחים, בסוף כל שנה קלנדרית אסיפת החברים תחליט כיצד להשקיע את הכסף- בין אם למטרות התרחבות הקואופרטיב ובין אם במטרות חברתיות שימצאו החברים לנכון. בכל מקרה, לא יחולקו הרווחים כדיווידנדים לחברים.

6. פירוק הקואופרטיב- הקואופרטיב יפורק בהסכמת 2/3 מחבריו, ונכסיו, באם יהיו כאלה, יושקעו בהתארגנות חברתית אחרת כפי שיוחלט בישיבת החברים.

7. חברות בקואופרטיב- חבר קואופרטיב יוגדר מי ששילם את דמי החברות ("יחידת חברות") וכן מבצע את התורנות החודשית, או לחילופין דואג שאדם אחר מהחברים יחליף אותו בחובותיו. בהחלטות של אסיפת החברים- כל "יחידת חברות" מהווה קול אחד, כך שגם אם אותו משק בית בעל מספר נפשות חולק "יחידת חברות" אחת, הצבעתו תיספר רק כאדם אחד (כלל האנשים במשק הבית רשאים להשתתף בדיון, אולם במידה ותהיה הצבעה, היא תיספר רק פעם אחת). עם זאת, ומבלי לגרוע מן האמור לעיל, חלוקת יחידת החברות לא חלה על תורניות, כך שכל אדם במשק הבית החבר מצופה לקחת חלק בתורנויות החודשיות.

8. (סעיף שעדיין לא רלוונטי...על מזמין המוצרים לבוא, לאסוף מוצריו ולשלם במועד שנקבע. המזמין יחויב בכל מוצר שהוזמן גם אם לא נלקח ולא נשמר למועד אחר עקב התיישנות).

הערות

סעיפים שמודגשים - רלוונטי לשלב 3 (קביעת המודל היומיומי של הקואופרטיב) במידה ונחליט ללכת על מודל הזמנה מראש, הם יהיו חלק מהתקנון. במידה ולא- הם מיותרים.

הצעה לשינוי בתקנון – דמי חבר (3.12.12)

 החלטה: העלאת סכום דמי החברות ל-100 שקלים. כולל שינוי תקנון וכלים פרסומיים (מצגת, פייסבוק, שקוף באוהל, פלאייר)

תמונת מצב

כללי

קואופרטיב הבאר התחיל להתגלגל לפני כמה חודשים ע"י קבוצה מצומצמת של פעילים, במטרה לייצר מסגרת קהילתית שתאפשר רכישה משותפת של מוצרי מזון בריאים והוגנים ובכך לאפשר אורח חיים שהוא זול, בריא, שאינו מנצל ואינו הורס את הסביבה. חברים מקהילת "שיח" משתתפים ומלווים את הקמת הקואופ. מימון ראשוני לקואופרטיב בסך 8500 ניתן ע"י דיקנאט הסטודנטים לעידוד יוזמות חברתיות, בינתיים התקבל מימון נוסף ע"י קרן שח"ף- קרן לפיתוח קהילות משימתיות. מבחינת עבודה שנעשתה- נלמדו מודלים שונים של קואופרטיבים ברחבי הארץ, נכתבו תקנון ורשימת מצרכים התחלתית (מצורפים), נכתבה רשימת ציוד שיש לקנות וכן הערכת מחיר עבורו, נוצרו קשרים עם קואופרטיבים ברחבי הארץ. המשלוח הראשון כבר בוצע, וכעת נדרש שלב של הסקת מסקנות.

עד לפתיחת הקואופרטיב (היעד היה דצמבר, אך זה נדחה לתחילת פברואר) היו שלוש משימות עיקריות ולצורך כך הורכבו צוותים (מקום, ספקים, שיווק*.

הרכב צוותים והמשימות השתנו בעקבות המעבר למקלט חדש וקביעות שעות פתיחה קבועות - נוספו צוות חנות, צוות תורנות, צוות תרבות. צוות מקום בוטל.

דובר על רוטציה וגמישות בכל הנוגע לצוותים (26.5.2013).

!הערה: לא כולם חייבים להיות חברים בצוותים, אך מי שאינו בצוות מחוייב להתנדב פעם בחודש לפתיחת המקלט.

משמרות במקלט

צוות חנות

טל ז., אור ד., אביב (משלוחים).

צוות תורנות

עדי, יוני.

בתחילת חודש יוני פורסם דודל כדי להתאים את שעות פתיחת המקלט כך שכל חבר יוכל להגיע לפחות פעם בשבוע. המקלט ייפתח פעמיים בשבוע.

נכון לעכשיו רשומים ברשימת הקשר 52 איש.

צוות תרבות

כרגע דובר על אדם אחד שיהיה אחראי.

הועלתה הצעה לצוות תרבות שיהיה אחראי על הפקת אירוע תרבות אחת לחודש.

האירוע יכול לפנות לחברי הקואופרטיב/ לאנשי השכונה/ אירועי לימוד, שיח ומפגש.

צוות ספקים

ורד, מיכאל (אלה, גלעד - פרשו).

מתוך ההיכרות עם קואופרטיבים נוספים, אספנו מספרי טלפון של מספר ספקים, וכבר כעת מוטל על הצוות האחראי לברר מחירים מול הספקים/חקלאים ולבחור את הזולים, אך גם עם עדיפות למי שמספק תוצרת ישירות מהחקלאי, וכזה שאפשר לסמוך עליו שאורגני הוא אכן אורגני ופייר טרייד הוא אכן פייר טרייד. כמו כן, אם מישהו מכיר חקלאים שירצו לספק מוצרים (ביצי חופש?) ישירות ללא תיווך של ספק- הוא בהחלט מוזמן להפנות אותם אלינו, זה יהיה נהדר אם נוכל לוותר לחלוטין על תיווך של ספק.

1. לאסוף מ-ספקים סוגי מזון ומחירים. 

2. לברר פרטים: חקלאי עצמאי, פייר טרייד, אורגני. 

3. ניהול מו"מ ראשוני.

4. להשיג מידע מ-קואופים קודמים: סינגור קהילתי וקמה.

דובר על מעורבות של החברים בקואופ' מבחינת הגדלת סל המוצרים ואמרנו שכל מי שרוצה להכניס מוצר נוסף מאוד מוזמן לברר עליו פרטים ולבדוק מי משווק אותו ובאילו מחירים ואז להציע את אותו מוצר בתפוצה רחבה לחברי הקואופרטיב. אם תהיה הענות של מעל 40 אחוז מהחברים הקואופרטיב ירכוש את אותו מוצר מכספי הקואופרטיב. אם מישהו רוצה לעשות את זה ומסתבך עם איך לפנות לספקים/ איך למצוא ספק מסוים שיפנה לצוות ספקים (ורד) או לשני אוסטרייכר ונעזור בשמחה!!

1. ההזמנה תבוצע מהספקים הבאים:

2. גם הפעם ההזמנה תעשה מראש באמצעות פרסום טופס למילוי לחברים. ( המעוניינים בטופס מוזמנים לפנות למייל של הקואופ: habeercoop@gmail.com )

3. הקואופרטיב פותח את המקלט כנקודת חלוקה של "האורגני" (קישור לאתר האינטרנט של האורגני).

שורה תחתונה: ההזמנה מ-ספק זול יותר | יותר מוצרים אפשריים | נקודת חלוקה של מוצרים אורגניים

1. ההזמנה בוצעה באמצעות תבליני מימון (עסק באר שבעי), דבש ושמן זית ממשק פתורה (ליד קרית גת) וטחינה ממפעל טחינה בקרית מלאכי. 2. ההזמנה נעשה מראש באמצעות פירסום טופס למילוי לחברים. ( המעוניינים בטופס מוזמנים לפנות למייל של הקואופ: habeercoop@gmail.com ) 3. הוזמנו רק מוצרים שהחברים ביקשו בטפסים לפחות 40% מהמינימום הנדרש לביצוע הזמנה (למשל אם המינימום הוא 10 קילו, וכל החברים יחד הזמינו לפחות 4 4. הדד-ליין להגשת טופס היה יום שני (21.1.13), ההזמנה הייתה צפויה לצאת ביום שלישי תאריך 22.1.13 והתעכבה בשל התארגנות מחדש בתבליני מימון. 5. המוצרים הועברו ב8.2 למקלט בעוזיהו המלך 10 והחלה מכירתם. 6. על כל מוצר נכתב המחיר בו הוא נקנה עבור הקבוצה, והמחיר בו הוא נמכר לקבוצה (למרות שזה נכתב, רוב החברים לא ראו והתייחסו לזה). 7. כ-32 איש מילאו את הטופס קילו אז המוצר הוזמן. 8.רשימת המוצרים שהוזמנו:

שורה תחתונה: ההזמנה התבצעה מעסקים מקומיים והתקבלה באיחור קל.

1. הרצל ביבי, הכי זול – מוצרים יבשים. (אפשר להוסיף לסל קניות של שדה בוקר ורינגלבלום). לבדוק את המקור ממנו הגיעו המוצרים. 2. שמן זית, קמחים, טחינה – מחקלאים פרטיים בישובים מהסביבה. 3. כנראה צריך להגיע לספקים הפרטניים באופן אישי אבל אולי אפשר גם להסתמך על כך שהם יעברו בבאר שבע.  4. צריך לשכלל את העלויות והזמן להגיע לספקים הפרטניים.

שיווק

SecondFlyer.jpg
ThirdFlyer.jpg

באסיפה 26.5.2013 הוחלט לפתוח מחדש את הצוותים ולהקצות שני אנשים לכל צוות.

נילו, שי, יעל (אלחנן, כנרת - פרשו | שירן - טרם הגיבה | יעל, שי - טרם הוגדר ולמעשה הן עדיין פעילות בצוות)

כאמור המטרה היא לגייס חברים וקונים נוספים תוך כדי פנייה לאוכלוסיה מגוונת (גם סטודנטים, גם באר-שבעים).

1. גיוס חברים נוספים, יצירת תשתית של מתעניינים לשלב הבא, זאת ע"י

2. פרסום באינטרנט: הקמת דף פייסבוק ופרסום פוסטים מתאימים ותדירים, הקמת אתר אינטרנט, דף ויקי (כבר קיים).

3. הכנת חומר שיווקי: פלאיירים מ-כמה סוגים שפונים לאוכלוסיות שונות. מציאת נקודה לדגש פרסומי עבור כל אוכ'. מצגת שיווק.

1. חומר מודפס:

שורה תחתונה: בינתיים יש פלאיירים, אין כרטיסי ביקור

2. אינטרנט:

שורה תחתונה: דף הפייסבוק עובד וגדל בהדרגה. חסרה מעט השתתפות של שאר החברים בקבוצה

3. פנים אל מול פנים

דיברנו על הצורך להגדיל את כמות החברים על מנת שנוכל להכניס לרשימת המוצרים גם מוצרי חלב ובהמשך ירקות ופירות. דיבנרו על כך שכרגע כוך הקנייה הנוכחי שלנו (50 חברים) לא יכול להבטיח שהמוצרים ייקנו ברובם ושמו ייעדם כללים לפניהם במאה חברים נשאף להוסיף מוצרי חלב ובמאה חמישים חברים נשאף להכניס ירקות ופירות.

שורה תחתונה: יש הצטרפות וגדילה הדרגתית של הקבוצה, אך אין מנגנון לקליטה והיכרות עם החדשים, ולא ששים להתנדב.

4. על מה עדיין צריך לדבר?

צוות מקום - סיים את תפקידו 29.5.2013

תום, מרב, גוני, שני, שלומי.

HaBeerLocation1.JPG

התקבל מקלט ברח' סעדיה גאון בשכונה ב'! לאחר הפגישה המיוחלת (שנדחתה כמה פעמים) עם נציג ועד שכונה ב' (חיים גלר) ועם סגנית מנהלת אגף הרווחה של עיריה (אתי). באחריות העיריה - חשבונות חשמל ומים | באחריות ועד השכונה - ריסוס ורכישת צבע (כדי שנוכל לצבוע את המקום), פינוי ציוד שנמצא ולא נהיה מעוניינים בו.

מתקיימת פגישה עם נציג ועד שכונה ב' (חיים גלר) עבור מקלט ב-7 ברחוב סעדיה גאון, שכונה ב'. המקום הזה הוקצה בתיאום מול העיריה

שורה תחתונה: עתידים כנראה בקרוב לחנוך את המקלט החדש בשכונה ב'.

שורה תחתונה: קיבלנו מקלט בשכונה ד' והוא כבר פעיל

נערכה פגישה חיובית עם אתי כהן מהעירייה אגף רווחה. רוצים התחייבות לחצי שנה ראשונה מצד העירייה. אפשרויות:

החלטה: כרגע יש הסכמה להתחיל עם מה שיש בדירה של אלה או אם יתקבל אישור אז אולי בבית ספר.

אולי המשימה הקשה ביותר. מאחר ואנחנו לא רוצים לקחת דמי חברות גבוהים, אנחנו מחפשים מקום שלא נצטרך לשלם עבורו. דורש כרגע סעיקר לנסות לעבוד מול העירייה. המקום צריך להיות ראוי לשמש גם כמחסן למזון וגם כמקום מפגש וקיום אירועים חברתיים. קיים הרעיון של מקלט עירוני, יש שיח עם העירייה בנוגע לכך. אפשרות נוספת שעלתה היא לקבל איזה מחסן ולשפץ אותו, ואפשרות שלישית היא לפנות לוועד בית של בניין ולהציע לו שנשפץ להם את המקלט בתמורה לשימוש בו לטובת הקואופרטיב. אם למישהו יש רעיון למקום, או דרך להשיג מקום, הוא בהחלט מוזמן לפנות אלינו.

1. הדרישות ממקום: גודל (?), מיקום (איזור שכונה ב, דרום ד).

2. להתעקש מול העירייה או להציב דד-ליין

3. התייחסות לכך שזוהי קהילת צעירים – אולי לפנות לעירייה דרך סטארט-אפ.

4. תיתכן אפשרות של שיתוף מול "צומח בדרום" ע"י פיצול גיאוגרפי – סניף רינגלבלום – מכירת מוצרים אורגניים, סניף ב' או ה' – מרכז קהילתי ושאר מוצרים.

טבלת מוצרים כולל מחירים

PriceList.jpg
טבלת המוצרים למכירה - אפריל 2014
מוצר מחיר לחברי קואופ (לק"ג או ליחידה) ספק מחיר קנייה מהספק + מע"מ (לפני מע"מ)
דגנים ========== אורז, בורגול, שיבולת שועל, קינואה, כוסמת, קוסקוס, קמח
אורז מלא 7 ש"ח לק"ג
אורז בסמטי 10 ש"ח לק"ג
בורגול 5.5 ש"ח לק"ג
שיבולת שועל 7 ש"ח לק"ג א.ס.פ. פארן
קינואה 25 ש"ח לק"ג א.ס.פ. פארן
קוסקוס מלא 13 ש"ח לק"ג א.ס.פ. פארן
קמח לבן (שטיבל) 4 ש"ח ליחידה (1 ק"ג בשקית) א.ס.פ. פארן
כוסמת 7.5 ש"ח לק"ג א.ס.פ. פארן
פסטה 7 ש"ח לק"ג א.ס.פ. פארן
קטניות ========= עדשים, שעועית, חומוס, אפונה
עדשים אדומות 7.5 ש"ח לק"ג א.ס.פ. פארן
עדשים ירוקות 8 ש"ח לק"ג א.ס.פ. פארן
גרעיני חומוס יבשים 9 ש"ח לק"ג א.ס.פ. פארן
פירות יבשים ======== חמוציות, תמר, אגוזים
תמר מג'הול 25 ש"ח לק"ג א.ס.פ. פארן
חמוציות חצאים 37 ש"ח לק"ג א.ס.פ. פארן
אגוזי מלך 58 ש"ח לק"ג א.ס.פ. פארן
מזון נוזלי ========== שמן, דבש, סילאן, טחינה
שמן זית 30 ש"ח לליטר משק פתורה
דבש 50 ש"ח ליחידה (צנצנת 1 ק"ג) משק פתורה
סילאן 15 ש"ח ליחידה (צנצנת 0.9 ק"ג) ?
טחינה (טבעית) מלאה 16.5 ש"ח לק"ג מפעל טחינה הזהב קרית מלאכי
טחינה מלאה אורגנית 25 ש"ח לק"ג מפעל טחינה הזהב קרית מלאכי
שימורים ========== זיתים, פטריות, תירס, מלפפונים, עגבניות
שימורים זיתים 5 א.ס.פ. פארן ?
שימורים פטריות 5 א.ס.פ. פארן
שימורים מלפפונים במלח 5 א.ס.פ. פארן
שימורים תירס 5 א.ס.פ. פארן
שימורים עגבניות 5 א.ס.פ. פארן
מוצרי ניקוי ========== סבון כלים, סבון ידיים, אקונומיקה, נייר טואלט
סבון ידיים 4.5 לליטר ?
סבון כלים 4 ליטר ?
אקונומיקה 8 ליח' (4 ליטר ליח') ?
גליל שקיות אשפה ענקיות 13 ליח' (50 שקיות ליח') ?

קיים ניסיון לבדוק על ספקי של קמח לבן וקמח מלא בשקים.

הטחינה לט מגיעה במועדה וייתכן שימצא ספק חלופי.

__________________________________________________________________________________________________________________________________________


טבלת המוצרים להזמנה - אוגוסט 2013
מוצר מחיר לחברי קואופ (לק"ג או ליחידה) כמות מינימלית שניתן לקבל מהספק בהזמנה (ק"ג) כמות מינימלית שנדרש מהחברים להזמין (ק"ג( האם היה מספיק ביקוש כדי להזמין ספק מחיר קנייה מהספק + מע"מ (לפני מע"מ)
דגנים ========== אורז, בורגול, גריסים, שיבולת שועל, קינואה, כוסמת, קוסקוס, קמח
אורז מלא 7 25 10
אורז בסמטי 10 25 10
בורגול 5.5 25 10
שיבולת שועל 7 25 10 א.ס.פ. פארן
קינואה 25 25 10 א.ס.פ. פארן
קוסקוס מלא 13 10 4 א.ס.פ. פארן
קמח לבן 4 ? א.ס.פ. פארן
כוסמת 7.5 ? א.ס.פ. פארן
פסטה 7 ? א.ס.פ. פארן
קטניות ========= עדשים, שעועית, חומוס, אפונה
עדשים אדומות 7.5 25 10 א.ס.פ. פארן
עדשים ירוקות 7.5 25 10 א.ס.פ. פארן
גרעיני חומוס יבשים 9 25 10 א.ס.פ. פארן
פירות יבשים ======== שקדים, חמוציות, תמר, אגוזים, גרעינים
תמר מג'הול 25 5 א.ס.פ. פארן
חמוציות חצאים 37 12.5 5 א.ס.פ. פארן
שקדים 55 ? א.ס.פ. פארן
מזון נוזלי ========== שמן, דבש, סילאן, טחינה
שמן זית 15 ליחידה 0.5 ק"ג ליחידה משק פתורה
דבש 50 ליחידה 1 ק"ג ליחידה משק פתורה
סילאן 15 ליחידה 0.9 ק"ג ליחידה ?
טחינה (טבעית) מלאה 16.5 18 7.2 מפעל טחינה הזהב קרית מלאכי
טחינה מלאה אורגנית 25 18 7.2 מפעל טחינה הזהב קרית מלאכי
שימורים ========== זיתים, פטריות, תירס, מלפפונים, עגבניות
שימורים זיתים 5 ?
שימורים פטריות 5 ?
שימורים מלפפונים במלח 5 ?
שימורים תירס 5 ?
שימורים עגבניות 5 ?
מוצרי ניקוי ========== סבון כלים, סבון ידיים, אקונומיקה, נייר טואלט
סבון ידיים 4.5 לליטר ?
סבון כלים 4 ליטר ?
אקונומיקה 8 ליח' 4 ליטר ליח' ?
גליל שקיות אשפה ענקיות 13 ליח' 50 שקיות ליח' ?
נייר טואלט 30 ליח' 30 גלילים ליח' ?

חוץ מזה נשאל על הרצון לצרוך שימורים כגון: טונה, זיתים, מלפפונים במלח/בחומץ, זיתים שחורים, תירס, פטריות, עגבניות מרוסקות.

__________________________________________________________________________________________________________________________________________

טבלת המוצרים להזמנה שנייה - אפריל 2013
מוצר ספק מחיר קנייה מהספק + מע"מ (לפני מע"מ) מחיר לחברי קואופ (לק"ג או ליחידה) כמות מינימלית שניתן לקבל מהספק בהזמנה (ק"ג) כמות מינימלית שנדרש מהחברים להזמין (ק"ג( האם היה מספיק ביקוש כדי להזמין
דגנים ========== אורז, בורגול גריסים, שיבולת שועל קינואה, כוסמת קוסקוס קמח
אורז מלא א.ס.פ. פארן 6.5 25 10
אורז בסמטי א.ס.פ. פארן 8 25 10
בורגול א.ס.פ. פארן 5.5 25 10
גריסי פנינה א.ס.פ. פארן 5 25 10
שיבולת שועל א.ס.פ. פארן 7 25 10
קינואה א.ס.פ. פארן 24.5 25 10
קוסקוס מלא א.ס.פ. פארן 12 10 4
קמח לבן א.ס.פ. פארן 4 ? חדש
קמח תופח א.ס.פ. פארן 6 ? חדש
כוסמת א.ס.פ. פארן 7.5 ? חדש
קטניות ========= עדשים שעועית חומוס אפונה
עדשים אדומות א.ס.פ. פארן 7.5 25 10
עדשים ירוקות א.ס.פ. פארן 7.5 25 10
עדשים שחורות א.ס.פ. פארן 7.5 25 10
שעועית אדומה א.ס.פ. פארן 8 25 10
שעועית אמריקאית (לבנה) א.ס.פ. פארן 8.5 25 10
גרעיני חומוס יבשים א.ס.פ. פארן 9 25 10 חדש
אפונה ירוקה א.ס.פ. פארן 5.5 25 10 חדש
פירות יבשים ======== פירות יבשים אגוזים גרעינים שקדים
תמר מג'הול א.ס.פ. פארן 25 5
צימוקים א.ס.פ. פארן 29 12.5 5
חמוציות חצאים א.ס.פ. פארן 35 12.5 5
משמש מיובש א.ס.פ. פארן 32 12.5 5
שקדים א.ס.פ. פארן 55 ?
אגוזי מלך מקולף א.ס.פ. פארן 65 10 4
אגוזי לוז א.ס.פ. פארן 60 13.6 5.5 חדש
גרעיני חמניה מקולפים א.ס.פ. פארן 17 25 10
גרעיני דלעת א.ס.פ. פארן 30 25 10
מזון נוזלי ========== שמן דבש סילאן טחינה
שמן זית משק פתורה 15 ליחידה 0.5 ק"ג ליחידה
דבש משק פתורה 50 ליחידה 1 ק"ג ליחידה
סילאן ללא סוכר ? 13 ליחידה 0.88 ק"ג ליחידה
טחינה טבעית מלאה מפעל קרית מלאכי 16.5 18 7.2
טחינה מלאה אורגנית מפעל קרית מלאכי 25 18 7.2

חוץ מזה נשאל על הרצון לצרוך שימורים כגון: טונה, זיתים, מלפפונים במלח/בחומץ, זיתים שחורים, תירס, פטריות, עגבניות מרוסקות.

__________________________________________________________________________________________________________________________________________


טבלת המוצרים להזמנה הראשונה - ינואר-פברואר 2013
מוצר ספק מחיר קנייה מהספק + מע"מ (לפני מע"מ) מחיר לחברי קואופ (לק"ג או ליחידה) כמות מינימלית שניתן לקבל מהספק בהזמנה (ק"ג) כמות מינימלית שנדרש מהחברים להזמין (ק"ג( האם היה מספיק ביקוש כדי להזמין
=== דגנים === === === דגנים === === === דגנים === ===
אורז מלא תבליני מימון 8.00 (6.8) 8.5 25 10 +++++
אורז בסמטי תבליני מימון 9.1 (7.8) 9.5 25 10 +++++
אורז עגול תבליני מימון 9.35 (8) 9.5 25 10 -----
בורגול תבליני מימון 6.33 (5.4) 6.5 25 10 +++++
גריסי פנינה תבליני מימון 6.1 (5.2) 6.5 25 10 -----
שיבולת שועל תבליני מימון 7.08 (6.05) 7.5 25 10 +++++
קינואה תבליני מימון 22.2 (19) 23 25 10 -----
קוסקוס מלא תבליני מימון 11.6 (9.9) 12 10 4 +++++
=== קטניות === === === קטניות === === === קטניות === ===
עדשים אדומות תבליני מימון 7.08 (6.05) 7.5 25 10 +++++
עדשים ירוקות תבליני מימון 7.08 (6.05) 7.5 25 10 +++++
עדשים שחורות תבליני מימון 14.63 (12.5) 15 25 10 +++++
מאש תבליני מימון 10.4 (8.9) 10.5 25 10 -----
שעועית אדומה תבליני מימון 7.1 (6.05) 7.5 25 10 +++++
שעועית אמריקאית (לבנה) תבליני מימון 12.75 (10.9) 13 25 10 -----
=== פירות יבשים === === === פירות יבשים === === === פירות יבשים === ===
תמר מג'הול תבליני מימון 33.5 (28.6) 29 5 +++++
צימוקים תבליני מימון 35.9 (37) 37 12.5 5 -----
חמוציות חצאים תבליני מימון 31.4 (26.8) 32 12.5 5 +++++
משמש מיובש תבליני מימון 31.4 (26.8) 32 12.5 5 -----
תאנים מיובשות תבליני מימון 33 (28.2) 34 12.5 5 -----
שקד מלובן שלם תבליני מימון 64.8 (55.4) 65 11 4.4 -----
אגוזי מלך מקולף תבליני מימון 74 (63.2) 75 11.34 4.5 -----
גרעיני חמניה מקולפים תבליני מימון 16.15 (13.8) 17 25 10 -----
גרעיני דלעת תבליני מימון 23.05 (19.7) 24 25 10 -----
=== נוזליים === === === נוזליים === === === נוזליים === ===
שמן זית משק פתורה 15 ליחידה 0.5 ק"ג ליחידה +++++
דבש משק פתורה 50 ליחידה 1 ק"ג ליחידה +++++
סילאן ללא סוכר ? 23 ליחידה 0.9 ק"ג ליחידה +++++
טחינה טבעית מלאה מפעל קרית מלאכי 16.5 18 7.2 +++++
טחינה מלאה אורגנית מפעל קרית מלאכי 25 18 7.2 +++++
=== שונות === === === שונות === === === שונות === ===
קפה רגבים רגבים? 92 ? ? +++++
ברנפלקס ? 21 20 8 -----
חלבה ? 24 6 2.4 -----

רשימת קניות התחלתית - דצמבר 2012

הערה: בחינת סל המוצרים- שימו לב שבשלב זה לא הוכנסו לסל מוצרים שמתקלקלים מהר כגון פירות, ירקות ומוצרי חלב, לפחות עד שנלמד איך לנהל את הרכישות בצורה טובה

קביעת המודל היומיומי של הקואופרטיב

יש לקיים ישיבה בה נחליט כיצד תתנהל הרכישה בקואופרטיב, כאשר במרחב הקואופרטיבי קיימים שני מודלים עיקריים.

ניהול

החלטה: כנראה שעדיף להתחיל עם העמותה תור במדבר כי יש לנו אמון בהם אחרי שנגדל לבדוק את האגודה השיתופית.

מצב תקציבי

1. 8500 שקל מ"התאחדות הסטודנטים"

2. 25000 שקל מ"קרן שח"ף" לקהילות.

3. היערכות תקציבים: מינימום 20 משקי בית – יחידת חברות 100 ש"ח = 2000 ש"ח.

4. קיימות כלכלית (דורש רווח מינימלי) – תוספת 8% מהמחיר (לחישוב גס, הטווח הוא בין 5%-15%), הערכה של 200 שקל בחודש למשל בית = 3600 שקל

תקציב שנה א' = בערך 39000 שקל

שיתופי פעולה

1. מרכז השל וקבוצת ארגונים נוספים - "הבאר" נבחר במסגרת קול קורא שפורסם ע"י קבותה של ארגונים בנושא כלכלה מקומית מקיימת.

חלק זה דורש הרחבה
חלק זה דורש הרחבה
חלק זה דורש הרחבה

2. באר שובע – השתתפות בהזמנות, וגם אפשרות לעתיד לספק מקום למכירת מנות מוכנות שמגיעות משם.

3. דובר על שיתוף פעולה עם "צומח בדרום" ברמת הקנייה המשותפת לכל הפחות.

4. מוקד לביטחון תזונתי - טרם סוכמה צורת שיתוף הפעולה.

ציוד שצריך

עדכונים שותפים בנושאים שונים נכון ליום הפגישה 22.3

1. ארוחה לסיום פסח יום רביעי 3.4 בשעה 18:00

בתוכנית: - תחרות בישולים (שנעשו על ידי מוצרי הקואופ). ניתן ואף רצוי להביא מתכונים ונחליף בנינו - "מצא את המצה" (כלומר אפיקומן) - מי שרוצה מוזמן להביא קטעים בנושא חירות, עבדות ומה שבינהם - דיבורים לתוך הלילה וצחוקים

עדכונים שותפים בנושאים שונים מהאסיפה האחרונה 26.5.2013

1. פרסום בפסטיבל אקותיופיה (היה ביום רביעי 29.5): הצעה למכור שם מוצרים עבור רווח אישי נתקלה בהתנגדות. הוחלט שבמקום יופעל דוכן פירסום, הסברה וגיוס חברים. דפנה, שני וורד התנדבו לתפעל את הדוכן.

2. שני ואביב הציעו רעיון שהתקבל ברוב התלהבות לעשות אצלם בחצר ערב חומוס למתעניינים. האירוע יצא לפועל בזמן הקרוב- שני אמורה להוציא תאריך ספציפי שנקבע ליום שני 10.6.

3. דיון בדבר הצורך להגדיל את כמות החברים בקואופ': דיברנו על הצורך להגדיל את כמות החברים על מנת שנוכל להכניס לרשימת המוצרים גם מוצרי חלב ובהמשך ירקות ופירות. דיבנרו על כך שכרגע כוך הקנייה הנוכחי שלנו (50 חברים) לא יכול להבטיח שהמוצרים ייקנו ברובם ושמו ייעדם כללים לפניהם במאה חברים נשאף להוסיף מוצרי חלב ובמאה חמישים חברים נשאף להכניס ירקות ופירות.

עדכונים שותפים בנושאים שונים נכון ליום הפגישה 29.10

1. דד-ליין להגשת הצעות מהצוותים – עד הפגישה הבאה 3.12 (במקום 19.11 במקור)

2. אפשרות לקורס בתשלום. תיאום מול קואופ "בשותף" בירושלים (טלאל) – שלושה מפגשים בימי שישי. דורש 4 אנשים ומעלה.

3. להעביר לכולם אחרי הישיבה: סיכום ישיבה, תקנון, רשימת צוותים, תוכניה של המפגש במלק"ש, תוכניה של קורס קואופים

4. תיאום הפגישה הבאה דרך דודל במהלך חודש דצמבר

ראו גם

כלים אישיים
גרסאות שפה
מרחבי שם
פעולות
ניווט
תיבת כלים