המסע שלא נגמר

מתוך שקוף באוהל
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

תוכן עניינים

[עריכה] מה זה המסע שלא נגמר?

ד"ר נדב דפני, מורה ומחנך, לא יכול היה לשבת עוד בשקט לנוכח מה שקורה במדינה שלנו, והחליט לצאת למסע ממטולה עד אילת בכבישי הארץ, בליווי כלבתו זואי, כדי לקדם את שלושת התחומים שנראים בעיניו החשובים ביותר והמשפיעים ביותר: אלימות חינוך יוקר מחיה

נדב והמתלווים אליו יחנו ביישובים לאורך הדרך ויקיימו שיחות ודיונים עם האנשים במקום כדי להשמיע את רעיונותיהם ולשמוע וללמוד מהאנשים.

בכל יום המסע יצעד עשרה ק"מ פלוס בערך, בשני חלקים: משבע בבוקר עד עשר בבוקר לערך ולאחר מכן מחמש אחה"צ לערך עד שעות הערב. כל אחד יכול להצטרף למסע או לסייע לו כמיטב יכולתו.

המסע החל בתאריך 2.7.2012 ויימשך עד 14.9.2012, עם הפסקה קצרה במהלך אוגוסט.


[עריכה] אז איך אפשר לעזור

אפילו לחצי יום או רק לקטע קצר, גם מטרים ספורים, כל אחד כפי יכולתו. מי שמתכוון לצעוד, לזכור כמובן להביא הרבה מים, כובע, מעט צידה לדרך, קרם הגנה ומי שמתכוון להצטרף למספר ימים, להביא שק שינה. מי שצועד יכול להביא גם שלטים או דגלים (לא של מפלגות ותנועות, תודה).

ארגון שיחות עם תושבים ביישובים.

בינתיים הצועדים קונים אוכל בדרך, כדי להקל את המשקל על הגב, הוצאה שמצטברת לסכומים לא קטנים. מי שיכול לדאוג לאוכל בדרך, גם בעלי מסעדות למיניהן, יבורך.

לא צריך לוקסוס, מספיק שיהיה מקום לפרוס שקי שינה, וגישה למים ולחשמל (צריך לטעון טלפונים סלולריים ומחשב נייד). כמובן, מי שיכול לארגן חדרים ומיטות, מה טוב.

לשתף ברשתות החברתיות, בין חברים ולמי שיש קשרים עם אנשי תקשורת מקומית וארצית, לארגן ראיונות וכתבות.


[עריכה] תוכנית 12 נקודות לפתרון הבעיה החברתית של ישראל

תקציר 12 הפתרונות לבעיה החברתית של ישראל

המסע שלא נגמר – לא רק מחאה

"המסע שלא נגמר" יצא לדרכו ממטולה לאילת, ב- 2/7/12, במטרה לזרוע את זרעי המהפכה וליצור את התשתית לשינוי חברתי במדינת ישראל.

ד"ר נדב דפני, מורה, איש הייטק ופעיל המחאה החברתית, נשוי ואב לארבעה, עזב את ביתו וילדיו ויצא, יחד עם כלבתו זואי וחברים נוספים, למסע מחאה עממי, ממטולה עד אילת. דפני, הציג בתחילת המסע תכנית לשיקום פני החברה הישראלית.

1. בנייני משרדים בני 30 שנה ויותר ייפתחו למגורים - חקיקה אחת וזהו. התוצאה: בין 15 ל-25 אלף יחידות דיור לצעירים בת"א בלבד וירידת מחירים משמעותית בכל שוק הנדל"ן.

2. הטבות מס לאזרח הטוב - מי שסיים 12 שנות לימוד, שירת שירות צבאי או לאומי, לא פשע, מיצה את כושר ההשתכרות שלו וכך הלאה, יוכל לשלם למס הכנסה עד 20% פחות ממה שמשלם מי שלא מילא חובות אזרחיות אלה.

3. ארגון "חבר" לעם - זכיין מטעם הממשלה ינהל גוף לאומי דמוי "חבר", שיאפשר לכל אזרח להשתייך אליו ולזכות בהטבות המחירים שכיום נהנים מהם רק הוועדים הגדולים והעשירים במשק.

4. השקעות מועדפות - יוענקו הטבות משמעותיות לקרנות פנסיה שיבחרו להשקיע בבנייה ציבורית להשכרה ובדיור לסטודנטים וחיילים משוחררים.

5. קיום כלכלי בכבוד לקשישים עניים - תוקם קרן משכנתא הפוכה לאומית ולא על ידי הבנקים, שתסייע לקיומם בכבוד בחייהם של קשישים מחוסרי יכולת. רק לאחר מותם יממנו מכירות הנכסים שלהם, או יורשיהם, את החוב.

6. שיטת "פעם שלישית ואתה בחוץ" - תשונה אכיפת החוק לשיטה שהוכחה כיעילה בארצות אחרות, החל מגיל צעיר ולכל אזרחי ישראל.

7. שירות לאומי במשטרה - חרדים וערביי ישראל לא יגויסו רק לצבא, אלא על פי צרכיו. במשטרה יוקמו יחידות שירות לאומי לאבטחה ושיטור, שיחזקו את החוק, ההרתעה והביטחון האישי ויתרמו ליכולת המשטרה להילחם בפשע.

8. "תלפיות" לאומי - יוקם פרויקט מקביל ל"תלפיות" הצה"לי, אליו יגויסו טובי המוחות היצירתיים והמקוריים בשירות הלאומי, לגיבוש שיטות לוחמה בפשע, במיוחד כנגד "מגבירי-פשע" (הימורים, סמים ושיכרות) ולשיפור החברה.

9. איסור יציאה מהארץ לעבריינים - בנוסף להגבלות יציאה לחו"ל על עבריינים, יש להרתיע בחוק ישראלים המבצעים פשעים בחו"ל. הדבר יסייע בהקטנת הפשע והאלימות בארץ ובשיפור תדמיתנו כתיירים בחו"ל.

10. ביטול הבגרות והפסיכומטרי - הבגרות על כל נזקיה תוחלף בידע רלוונטי, מיומנויות אישיות, מומחיות, יצירתיות, שיטות חקר, טכניקות ניתוח והבנה, במטרה להקנות ערכים וכלי למידה אמתיים. יהיו 3 מסלולים בכל בי"ס: מדעי, מקצועי ואזרחי - כולם ברמה גבוהה ועם מורים איכותיים. בנוסף, יבוטלו שקר הפסיכומטרי ומכוני הלימוד שמלמדים לרמות אותו, לטובת שיטת משפך הפוך. החיסכון הכספי יהיה עצום - גם למערכת וגם ללומדים.

11. תכנית לימודים ממוקדת חיים מודרניים ומבוססת יכולת אישית - הילדים יוכשרו באמת לחיים בעולם המודרני ולהכנה לתפקוד ברמה גבוהה, ללא קשר למקצוע שיבחרו. בין המקצועות: כישורי חיים שייכתבו על ידי מומחים בתחום כלכלה, מתמטיקה שימושית וחשבונאות, יחסים, יזמות, טכנולוגיה, מידענות, ניהול, משפחה, חינוך ילדים, זוגיות, פסיכולוגיה, תזונה, מדעי החברה ועוד. המטרה: הכשרת אנשים חכמים, תרבותיים, יצירתיים, בריאים, רגועים, סקרניים, רחבי אופקים ובעיקר - בעלי יכולות וסיכויים להצלחה בחייהם.

12. רפורמה בבתי הספר – תונהג מדיניות "אפס סובלנות" לאלימות פיזית ומילולית במערכת החינוך, ויוקנו מנהגי נימוס, ערכים וכבוד לזולת. תוענק הגנה משפטית למורים ונטרול הורים אלימים או בעייתיים ממעורבות בבית הספר. נחזור לחנך ונציע תנאים שייטיבו את ההוראה ויימשכו כוח אדם איכותי לחינוך ויביאו לניצול המשאבים באופן מיטבי.


[עריכה] חוק המשרדים - פתרון לדיור בר-השגה

זהו מייל שנשלח ל- 120 חברי הכנסת עם הצעה לפתרון לדיור בר השגה


אני רוצה להציג בקצרה את הפתרון המהיר והאלגנטי שלנו למצוקת הדיור. דיור בר השגה הוא בהישג יד ובקלות גדולה, אם מחוקקים חוק בכנסת שלפיו אולמות ומשרדים בבניינים בני 30 שנה ויותר יוכלו להיות מושכרים למגורים.

היתרון: כניסה של בין 15 אלף ל-25 אלף דירות סטודיו לשוק המגורים בתל אביב לבדה.

הבעיה: העיריות לא מעוניינות בכך מכיוון שארנונה למגורים קטנה משמעותית מארנונה לעסקים, שמשולמת בין אם המשרד מושכר ובין אם הוא ריק. מצד שני, אגב, הן מאפשרות לעסקים לפעול בדירות רבות שמיועדות למגורים.

הפתרון: החוק יחול על ערים שבהן נבנים מגדלי עסקים חדשים, שמשלימים את החסר לעיריה ומשום כך לא יוצרים אצלה נפילה משמעותית בהכנסות מארנונה, אלא אי-הגדלה כזו.

האפקט: ירידה במחירי הדיור להשכרה, שיקום של בנייני עסקים ישנים, פינוי מאות ואולי אלפי דירות גדולות שמשמשות שותפים, לטובת משפחות ועוד.

אתם מוכנים לסייע לנו בהובלת חקיקה בנושא זה? - החוק יירשם על שימכם ולטובתכם אבל הטוב שבו יקל על אזרחי ישראל כולם.


[עריכה] תוכנית המסע מהמרכז לדרום

לשאלות, הצעות ורעיונות - 054-8185335 - מונה.

[עריכה] ראו גם

כלים אישיים
גרסאות שפה
מרחבי שם
פעולות
ניווט
תיבת כלים