המפלצת תהליך בניית קבוצה

מתוך שקוף באוהל
גרסה מתאריך 06:05, 6 באוקטובר 2014 מאת Knohl (שיחה | תרומות)
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

זהו דף הקשור ליוזמת מאגר ידע קואופרטיבי. דפים נוספים הקשורים ליוזמה ניתן למצא כאן.

תוכן עניינים

המפלצת- תהליך בניית קבוצה

נכתב על ידי: מיכל לוי, 5 באוקטובר, 2014

לאחר כמעט שנה של פעילות, ולמרות ההצלחות, אנחנו מבינים שאחד המכשולים הגדולים העומדים בינינו לבין ההצלחה הוא קיומה של קבוצה שתצליח לתקשר ביעילות, שתהנה להפגש ותרצה לעבוד יחד להגשמת הפרויקט.

לצורך כך, אני רוצים להציע לכם להצטרף לתהליך משמעותי שיתקיים במקביל למהלך העסקי, גיוס החברים והקמת הקואופרטיב. בתהליך נעכב על המקום האישי של כל אחד מאיתנו בקבוצה ועל האופן בו נוכל לעבוד יחד ולהפוך מקבוצת אנשים אקראית לקבוצת חברים בעלי אינטרס משותף היודעים לדבר אחד עם השני, להתווכח, להתפשר או להתעקש ולהגיע בסופו של דבר להסכמה ולהחלטה.

התהליך ידרוש מכל אחד מאיתנו פתיחות, “ראש פתוח" והסכמה לצלול למסע מרתק שיתרום לכל אחד ברמה האישית ותוך כדי כך יבטיח את עתיד הקבוצה והפרויקט. המפגשים יתקיימו פעם בחודש, בסמוך לפגישות העבודה, ויערכו כשעה. בשלב הראשון, התהליך פתוח לכל חברי הקבוצה משלב ההקמה ועד היום, ללא קשר לטיב המעורבות בתהליך הקמת הקואופרטיב. את המפגש ינחה איש מקצוע מתנדב, שמוכן לתרום מזמנו ונסיונו העשיר להצלחת התהליך.

מה זה דורש ממך?

רצון- להיות חלק מקבוצה הפועלת למען מטרה קהילתית, ולפעול בה לאורך זמן

מחוייבות- התהליך הינו תהליך עמוק הדורש מחוייבות והגעה לפגישות שתקבענה מראש.

פתיחות- התהליך דורש ממך השתתפות פעילה, ראש פתוח ורצון לשתף עד כמה שתרצ/י ולתרום לשיחה.

למה אני צריך את זה, למה לא להקים פאב וזהו?

תהליך הקמת הפאב בעיצומו, ואנו מאמינים שבקרוב נוכל לשבת ולשתת יחד, אך היות ואנו רואים בתהליך הרבה יותר מהקמת עסק, ומבינים שאנו למעשה מניחים את היסודות להקמת קהילה סביב הפרויקט, והיות וכבר בשלבים המוקדמים זיהינו מכשולים בתקשורת הפנים-קבוצתית- אנחנו מבינים שעל מנת שהתהליך יצליח, ובדרך גם נהנה ממנו ונרצה לעבוד יחד לאורך זמן, אנו חייבים להציע מקום לחברי הקבוצה שיאפשר להם להרגיש ולהיות חלק ממנה.

ראו גם

כלים אישיים
גרסאות שפה
מרחבי שם
פעולות
ניווט
תיבת כלים