מאהב גן התקווה

מתוך שקוף באוהל
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

המאהב בגן התקווה, תל אביב-יפו

הזמנה למעורבות, בקשות לעזרה וכו'

דחוף!!! דרוש למאהב מתקן טיהור מים כגון תמי 4 או דומה. לא חייבים קירור וחימום אבל כן חייבים שיצליח לעשות מהמים הגועליים של תל אביב משהו שאפשר לשתות ולהכין ממנו מזון לתינוקות. אפשר פשוט להביא למאהב ואם יש לך אפשרות לדאוג להתקנה מסודרת של המתקן - אשריך.

תיאור מצב

בגן התקווה, ברחוב גבעתי 6, תל אביב מול בי"ס הגליל, יצאו למאבק אוכלוסיות מגוונות. הורים צעירים, פנסיונרים, אמהות חד הוריות ועוד ללא פתרונות דיור. עבור חלקם זהו הלילה השני במאהל ללא מטבח וללא מנהלי משימות ודיונים.


ביממה האחרונה התפתחו במאהל שיחות נשים ספונטניות אודות אחזקת בית ומשפחה בתנאים לא תנאים, גידול הפעוטות, הדיכוי הפוליטי והבירוקרטי שחלקם סובלים יותר זמן (שלושים שנה) וחלקם פחות.


תושבות רבות שיתפו במצבם הסוציו-אקונומי הקשה ובעיות היומיום. בשעה אחת עשרה בלילה יושבות המאהל הצליחו לכנס אספה חלקית אך ניכר קושי רב בדיון. התושבות אופטימיות אם כי יש צורך דחוף בחיבוק חם של התושבים בין אם בחום ואהבה ובין אם בתרומות של מצרכים בסיסיים.

ביום רביעי ה-27 בבוקר עלו שמועות שהולכים לפנות את המאהל בצהריים. אבל בערב יצאה צעדה של כ-150 צועדותים מרוטשילד ללוינסקי כדי לחזק את המאהב.

המאהב הוקם בשלישית ביום רביעי 27.07 בערב אחרי שני פינויים של כוחות הסיירת הירוקה מטעם העירייה. (המשטרה לא הראתה התנגדות נמרצת למאהב מהקמתו הראשונה). תוך יומיים המאהל שולש בערך בגודלו, ונוצר דו-שיח בין מגוון הקהילות סביב הגן ושכונת שפירא.

ב- 29.07 חגגנו חגיגת יומהולדת משותפת לכמה מיושבי המאהב.

עקב ריבוי האוכלוסייה סביב המאהב אנו זקוקים לתרומה של אוהלים מחצלות וציליות.

היום 30.07 בשעה חמש ישיבה רישמית ראשונה על מצב והתקדמות המאהב.

היום 30.07 בשעה שבע וחצי מתאספים בגן לקראת צעדה לכיוון עצרת המחאה היוצאת מרוטשילד.

כלים אישיים
גרסאות שפה
מרחבי שם
פעולות
ניווט
תיבת כלים