מגפון אתר חדשות קואופרטיבי

מתוך שקוף באוהל
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

זהו דף הקשור ליוזמת מאגר ידע קואופרטיבי. דפים נוספים הקשורים ליוזמה ניתן למצא כאן.


מגפון - עיתון ישראלי עצמאי


תוכן עניינים

[עריכה] אודות מגפון

מגפון - עיתון ישראלי עצמאי, מתוך חזון מגפון‏[1]

מטרתו העיקרית של מגפון היא להאיר את החברה הישראלית וקוראי העיתון ברחבי העולם, על-ידי איסוף והפצת חדשות איכותיות, מידע ובידור. אחריות חברתית היא שורש החזון של מגפון, והדבר בולט במיוחד במסירות שלנו לסטנדרטים הגבוהים ביותר של עיתונות איכותית.

מגפון מתחייב להילחם בשחיתות, תוך אומץ והתמדה עיקשת, במטרה להחזיר לעיתונאי את תפקידו הראשוני: כלב השמירה של הדמוקרטיה.

מבחינה ארגונית, מטרתו של מגפון היא לכסות את החדשות ללא משוא פנים, ולטפל בקוראים, במקורות חדשות, במפרסמים ובכל חלקי החברה בהגינות ובאופן גלוי ובלתי תלוי. המוניטין, היושרה והאתיקה העיתונאית של מגפון נשענים על תפיסה זו, וכך גם המוניטין המקצועי של חברי המערכת.

לכן, היחידות העסקיות של מגפון נפרדות מחברי מדורי החדשות, ובאחריות העורכים להימנע מניגוד עניינים או מראית עין לניגוד כלשהו

חלק מעורכי וכתבי מגפון מאוגדים כקואופרטיב עובדים:‏[2]

כדי לשמר את עצמאותו, מושתת "מגפון" על מבנה ארגוני של קואופרטיב, ללא מתן אפשרות להיווצרות גרעין שליטה מרכזי. החל מפברואר 2012 מוכר הארגון רשמית כאגודה שיתופית[3] ("מגפון – עיתון ישראלי עצמאי אגודה שיתופית בע"מ), ובכך הוא מהווה מיזם ייחודי בתחום הקואופורטיבים.[4]

כפועל יוצא מאופי המיזם, התבקשו העורכים והעיתונאים הבכירים בארגון לרכוש מניה, הנותנת זכות הצבעה בישיבות הארגון. באסיפה המכוננת של הארגון, שנערכה במרץ 2012, נוסחו עקרונות הקואופרטיב על ידי חבריו‏[5]:

עבודת העיתון השוטפת וקבלת ההחלטות המערכתיות יתבצעו על ידי צוות העורכים והכתבים. במקרה של צורך בקבלת החלטות עקרוניות, יתקיים דיון ויתקבלו החלטות באופן דמוקרטי על ידי חברי הקואופרטיב.

[עריכה] ראו גם

[עריכה] לקריאה נוספת

[עריכה] קישורים חיצוניים

[עריכה] הערות שוליים

  1. חזון מגפון, באתר מגפון
  2. מגפון (אתר חדשות), באתר ויקיפדיה
  3. "אגודה שיתופית", באתר מגפון
  4. An Alternative Voice in Israeli Media
  5. עקרונות הקואופרטיב, באתר מגפון
כלים אישיים
גרסאות שפה
מרחבי שם
פעולות
ניווט
תיבת כלים