עריכת מימון המון

מתוך שקוף באוהל
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
אזהרה: אינכם מחוברים לחשבון. כתובת ה־IP שלכם תירשם בהיסטוריית העריכות של הדף.
ניתן לבטל את העריכה. אנא בידקו את השוואת הגרסאות למטה כדי לוודא שזה מה שאתם רוצים לעשות, ואז שמרו את השינויים למטה כדי לבצע את ביטול העריכה.
גרסה אחרונה הטקסט שלך
שורה 8: שורה 8:
  
 
הסיבות העיקריות של הקהל לממן את הפקוייקט:  
 
הסיבות העיקריות של הקהל לממן את הפקוייקט:  
* כדי לקדם נושא בעל עניין אישי או חברתי,
+
- כדי לקדם נושא בעל עניין אישי או חברתי,  
* כדי לייצר מוצר ללא פערי התיווך או עמלות של משקיעים רגילים,
+
- כדי לייצר מוצר ללא פערי התיווך או עמלות של משקיעים רגילים,
* כדי להיות מעורבים ולהשפיע יותר על המוצרים או השירותים.
+
- כדי להיות מעורבים ולהשפיע יותר על המוצרים או השירותים.
  
 
סקירה של ההבדלים העיקריים בין השיטה הריכוזית לשיטת ההמון:
 
סקירה של ההבדלים העיקריים בין השיטה הריכוזית לשיטת ההמון:
* בשיטה הריכוזית המשקיע משקף את האינטרסים שלו בלבד, והצרכן הסופי מקבל תוצר שהוא ברירת מחדל עבורו.
+
- בשיטה הריכוזית המשקיע משקף את האינטרסים שלו בלבד, והצרכן הסופי מקבל תוצר שהוא ברירת מחדל עבורו.
* בשיטה הריכוזית, המשקיע נותן את הכסף מתוך כוונה כדי לקבל רווח שולי על חשבון הצרכן הסופי (שמות נוספים: עמלה, סרסרות, ספסרות) ולא כתמורה למוצרים או עבודה אמיתית.
+
- בשיטה הריכוזית, המשקיע נותן את הכסף מתוך כוונה כדי לקבל רווח שולי על חשבון הצרכן הסופי (שמות נוספים: עמלה, סרסרות, ספסרות) ולא כתמורה למוצרים או עבודה אמיתית.
* '''הבחירה''' באיזה מוצרים לתמוך וכמה להשקיע בכל פרוייקט מבוסס על דעת הרוב. לעיתים יש בזה חיסרון, למשל אם בשיטה הריכוזית יש למשקיע אפשרות להביא בעלי ידע מיוחד כדי לכוון את הפרוייט באופנים שהקהל לא יודע או לא יכול לדעת עליהם.
+
- '''הבחירה''' באיזה מוצרים לתמוך וכמה להשקיע בכל פרוייקט מבוסס על דעת הרוב. לעיתים יש בזה חיסרון, למשל אם בשיטה הריכוזית יש למשקיע אפשרות להביא בעלי ידע מיוחד כדי לכוון את הפרוייט באופנים שהקהל לא יודע או לא יכול לדעת עליהם.
* במימון הקהל התלות בין יזם הפרוייקט למשקיע - שונה: לקהל של אנשים אקראיים יש פחות אפשרויות לפקח, לעקוב ולכוון. יתכנו יתרונות וחסרונות לכאן או לכאן. באופן כללי ניתן לומר שלמשקיעים במימון הקהל יש יד חופשית יותר בביצוע.
+
- במימון הקהל התלות בין יזם הפרוייקט למשקיע - שונה: לקהל של אנשים אקראיים יש פחות אפשרויות לפקח, לעקוב ולכוון. יתכנו יתרונות וחסרונות לכאן או לכאן. באופן כללי ניתן לומר שלמשקיעים במימון הקהל יש יד חופשית יותר בביצוע.
* בשיטת מימון-קהל היזם משתחרר מההגבלות הטבעיות של צורך בסך השקעה גדול ומרוכז: הצורך לחכות שמאגר כזה יהיה זמין, הצורך לבנות ולקיים מאגר פיננסי כזה.
+
- בשיטת מימון-קהל היזם משתחרר מההגבלות הטבעיות של צורך בסך השקעה גדול ומרוכז: הצורך לחכות שמאגר כזה יהיה זמין, הצורך לבנות ולקיים מאגר פיננסי כזה.
* במימון הקהל, כל אינדיבידואל יכול לתת סכום כסף קטן ואפשרי שאינו משבש או משנה את אורח החיים שלו ושל סביבתו.
+
- במימון הקהל, כל אינדיבידואל יכול לתת סכום כסף קטן ואפשרי שאינו משבש או משנה את אורח החיים שלו ושל סביבתו.
==ראו גם==
+
[[המדריך המהפכני למימון המונימות]]
+

שימו לב: תורמים אחרים עשויים לערוך או אף להסיר את תרומתכם לשקוף באוהל. אם אינכם רוצים שעבודתכם תהיה זמינה לעריכה על ידי אחרים, אל תפרסמו אותה פה. כמו־כן, אתם מבטיחים לנו כי כתבתם את הטקסט הזה בעצמכם, או העתקתם אותו ממקור שאינו מוגן על ידי זכויות יוצרים (ראו שקוף באוהל:זכויות יוצרים לפרטים נוספים). אל תעשו שימוש בחומר המוגן בזכויות יוצרים ללא רשות!

ביטול / יציאה | עזרה לעריכה (נפתח בחלון חדש)
כלים אישיים
גרסאות שפה
מרחבי שם
פעולות
ניווט
תיבת כלים