סיכום מהביקור של המסע שלא נגמר בב"ש24-25.8

מתוך שקוף באוהל
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

תוכן עניינים

[עריכה] אירוח צועדי "המסע שלא נגמר" בבאר שבע / נילו, מחאה ב"ש 29.8.2012

[עריכה] נוצר שיח משותף

לפני שבוע קיבלתי טלפון ממירי אלוש, פעילה חברתית אסלית מב"ש: "דיברתי עם מונה מהמסע שלא נגמר. הם מגיעים לב"ש לשבת". מאוחר יותר הגיע טלפון מכרמל: "מירי אומרת שהמסע שלא נגמר מגיעים לב"ש. צריך לארגן מקום לארח אותם". כרמל הוא סטודנט בבן-גוריון ופעיל במחאה.

השיח המשותף בין הפעילים הבאר-שבעים הוותיקים לבין הפעילים הצעירים והסטודנטים חייב הרבה קרדיט למחאה של 2011. בזכות שיתוף פעולה אירוח חברי "המסע שלא נגמר" (למרות שהיה מדובר רק בזוג שנותר) הפך לקל, מוצלח ומהנה יותר.

[עריכה] מה זה המסע שלא נגמר

"המסע שלא נגמר" הזה הוא צעדה רגלית שיזם איש החינוך נדב דפני ממטולה עד אילת דרך ישובים שונים בארץ. אל נדב הצטרפו לאורך המסע עוד 2-3 אנשים שליוו אותו באורך קבע. בהגיעו לב"ש נאלץ צעיר הצועדים לחזור הביתה כי הגיע זמנו לעלות על מדים. נותרו שניים – נדב ונריה, בחור דתי מירושלים.

[עריכה] באים להשמיע ולשמוע

בב"ש זכו הצועדים בסוויטה אצל ארז, אחד מפעילי המחאה, שפתח את ביתו בפניהם.

לקראת שבת נערך מפגש עם נדב ונריה בו הסבירו כי המסע נועד לעודד מעורבות של האזרחים, הוא כפי שהם קוראים לזה "אזרח בתפקיד". כל אזרח יכול להתמקד בבעיה נקודתית בחברה הישראלית להעלות פתרונות פרקטיים, ולקדם אותם דרך הכנסת לחקיקה (אלבום תמונות בפייסבוק מהמפגש).

נדב עצמו פירט על "תוכנית המשרדים" שהגה להתמודדות עם המחסור בדיור בר-השגה באיזורים רוויים בבנייני משרדים (כדוגמת גוש דן).

למפגש, שנערך במרכז לקיימות שכונתית, הגיעו פעילים שונים מב"ש, חלקם ותיקים יותר, חלקם צעירים יותר, ורבים מהם חברים ב"מוקד לביטחון תזונתי". סה"כ נוכחות מכובדת של 20 איש, שרובם לא יכלו להרשות לעצמם להישאר לקבלת שבת עקב מחויבויות משפחתיות.

[עריכה] יש גם אוכל, מוזיקה ואומנות

הבאר-שבעים דאגו להביא שפע אוכל לארוחת ערב, וזו הזדמנות למסור לכל מי שטרח תודה גדולה על ההשקעה. בזכותכם כלום לא היה חסר.

לפני כניסת שבת הגיע אלי עם גיטרה, הנעים את זמנם של מי שנשאר בקבלת שבת נוסח קרליבך (מומלץ בחום).


בשבת לקחתי את נריה לביקור בביתו של האמן ברגר מלך, בית שהוא מוזיאון של יצירותיו. מלך בן ה-86, שמתמחה ביצירה המשלבת חומרי טבע, הוא איש מלא ניסיון, מלא חזון, ויש לו הרבה מה להגיד. מומלץ לבקר ולהתרשם.

ערכנו הבדלה בביתו של ארז עם כמה חברים ושיחה ערה במגוון נושאים עד שעות הלילה המאוחרות. באותו מוצ"ש הצטרפו למסע גם שני אנשים ממרכז הארץ שמכינים סרט תיעודי.

בעיני כל העניין היה הצלחה, כי חשפנו אנשים נוספים לעוד יוזמה חברתית, והדבר היפה ביותר הוא שבעקבות זאת התעוררו ביום ראשון ב-4 בבוקר כמה פעילים מב"ש וליוו את המסע ליום אחד.

[עריכה] ראו גם

כלים אישיים
גרסאות שפה
מרחבי שם
פעולות
ניווט
תיבת כלים