עיקרי דברים מהאסיפה הארצית - מפגש סיכום בת"א20.4

מתוך שקוף באוהל
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

האסיפה הארצית - מפגש סיכום 20.4.2012

מיקום: בית העם, שד' רוטשילד 69, ת"א

שעה: 10:00-13:00


עיקרי דברים:

ביום שישי בבוקר נפגשנו, יוצאי האסיפה הארצית, למפגש סיכום. הגיעו בין עשרים לשלושים אישה ואיש. המפגש נערך בעקבות ההחלטה להפסיק לעת עתה את כינוס האסיפה במתכונתה המוכרת. אחת ממטרותיו הייתה לבחון כיצד אפשר לשמור ולהעביר הלאה את הידע שנצבר בעבודת האסיפה, בין היתר לצוותים המוקמים במסגרת "מתווה הליבה לקיץ". המפגש התחלק, כמו כל דבר בצה"ל ובאסיפה, לשלושה חלקים: דיון במליאה; עבודה במעגלים; חזרה למליאה.

תוכן עניינים

[עריכה] המליאה עסקה בשני נושאים

[עריכה] א. היחס שבין האסיפה הארצית לתכנית הליבה שהוצגה ביום חמישי בערב בכיכר רבין

רוב המשתתפים ראו במנגנון שהוצע בתכנית הליבה המשך של האסיפה הארצית ואימוץ של העקרונות היסודיים שלה. הייתה נכונות לא רק לקחת חלק בצוותים שבתכנית הליבה, אלא לסייע לעצב את המנגנונים שלה, ולמנוע טעויות, בעקבות הלקחים שנצברו באסיפה.

[עריכה] ב. היסודות המוצלחים שפותחו באסיפה ושכדאי להעבירם הלאה

כל אחד מהמשתתפים הכין רשימה של הישגים כאלה והדפים נאספו. אחר כך נערכה שיחה שנגעה גם לאותם צדדים של האסיפה שלא עלו יפה.


[עריכה] מעגלי הדיון

נגעו לשאלות שונות בדבר ה"מבנה הפוליטי" של האסיפה, כמו אופן ניהול הצוותים או היכולת לייצר הנהגה במבנה שטוח. התובנות שעלו במעגלים הוקלדו, והן ייערכו ויישלחו בהמשך.

[עריכה] מליאת סיכום

נערכה שיחה פתוחה, שעלתה בה בין היתר שאלת היחס בין תפקיד האסיפה כ"ניסוי בפוליטיקה חדשה" לבין תפקידה במאבק החברתי, למשל במאבק הדיור.

[עריכה] נערות

אחרי שהסתיים המפגש נדברתי עם לין ועם ערן בריל וסיכמנו שנציע לצוות שארגן את המפגש בכיכר רבין, ואולי לרכזי הצוותים שכבר התחילו לעבוד, להיפגש עם כמה מהמנוסים שבאנשי האסיפה לחשוב יחד על שיפור אופני העבודה של המתווה החדש. בין היתר עלה הצורך לחדד את מתכונת העבודה עם הקהילות המקומיות, דבר שצוות המתווה לא גיבש היטב, ושצוות האסיפה התנסה בו רבות בראשית הדרך.

רשם: יפתח בריל

[עריכה] ראו גם

כנס פעולה ארצי של המחאה בבאר שבע 29-30.3.2012

פרוטוקול הצגת תכנית המתווה לקיץ והעבודה בצוותים 19.4

כלים אישיים
גרסאות שפה
מרחבי שם
פעולות
ניווט
תיבת כלים