צעדת שנה למחאה בב"ש14.7

מתוך שקוף באוהל
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

תאריך: 14.7.2012 מוצ"ש

14.7BaShLogo.jpg

התאספות: 20:30 מרכז מורים

יציאה: 21:00 דרך מצדה עד פארק האוסטרלי

מעגלי שיח: 22:00 בגן הניצחון, הפארק באוסטרלי.

תוכן עיקרי: פערים חברתיים והזנחת הפריפריה.

תוכן עניינים

[עריכה] הודעה לעיתונות - צעדת הדרום למען שוויון בנטל המיסים

תאריך פרסום: 8.7.12

קהילת המאבק החברתי בדרום: "שנה חלפה ומלבד לנסות לדכא את המחאה - הממשלה לא עשתה דבר. נמשיך להיאבק נגד המדיניות הכלכלית המפקירה את תושבי הדרום. אנו קורסים תחת הנטל- נטל המיסים הפערים ויוקר המחייה "

במוצאי שבת ה-14.7.12 תיערך צעדת מחאה המונית של תושבי באר שבע, הנגב והדרום מרחבת מרכז המורים אל עבר גן הניצחון (פארק החייל האוסטרלי) לאורך רחוב מצדה לציון שנה למחאה ובדרישה ממשלת ישראל לחוקק תקציב כלכלי חברתי, לחדול ממדינות ההפרטה ולצמצם את הפערים ואי השוויון בין מרכז לפריפריה.

הצעדה והעצרת בבאר שבע מתקיימות במקביל לעצרות דומות ברחבי הארץ לציון שנה לתחילת המחאה החברתית . קהילת המאבק החברתי דורשת מהממשלה להגדיל את ההשקעה באזרחים ולפתח את השירותי החברתיים (בריאות רווחה,חינוך) לחלק בצורה צודקת את נטל המיסים ולצמצם את הפערים העצומים בחברה הישראלית/

השירותים החברתיים במדינה נמצאים בשחיקה מתמדת. הממשלה מסירה את אחריותה ולא מספקת שירותים חיוניים ברמה טובה, ומצמצמת, מייבשת ומפריטה אותם במשך שנים. הכנסות המדינה ממסים עקיפים (דלק, מוצרי מזון) הנלקחים מעניים ועשירים באותה מידה, עלו השנה על הכנסותיה ממיסים ישירים שנלקחים לפי מידת ההכנסות. המס הישיר נמצא בירידה מתמדת על-פי החלטת הממשלה על הרפורמה במס. רק החודש התבשרנו ששר האוצר שטייניץ מתכוון להעניק הטבות מס בגובה 50% לשורה ארוכה של חברות ענק במשק.

הפערים במדינת ישראל בין המרכז לפריפריה ובין עשירים לעניים הם בלתי נסבלים! ממשלת ישראל מייצרת את הפערים הללו ואנו אחת מהמדינות הכי לא שיוויוניות בעולם המתועש! הפערים הללו הם תוצאה של מדיניות מכוונת, ומדיניות ניתן לשנות!

לקהילת המאבק בדרום ברור שבימים אלו ממשלת ישראל עובדת על התקציב הכלכלי ל- 2013 הצפוי להעמיק את הפערים ולהכביד את הנטל על מעמד הביניים והפריפריה. לפיכך דורשים המוחים מהממשלה: "החזירי את הפריפריה למרכז באמצעות תקציב כלכלי חברתי, שני את סדרי העדיפויות והציבי את האזרח בראשם".

בקיץ 2011 יצאו רבבות מתושבי הנגב לרחובות הערים: דימונה באר שבע, חורה, ירוחם, וערים נוספות למאבק ארצי לצדק חברתי. ממשלת ישראל עשתה בשנה האחרונה הכל בכדי להשתיק את המחאה: הפחדות, איומים, מעצרים, ניסיונות להסיט את השיח לנושאים אחרים, להכפיש ולהחביא את המחאה. מארגני קהילת המאבק בדרום מתריעים: "היאוש אינו נעשה יותר נוח וציבור שאין לו מה להפסיד ימשיך לצאת לרחובות כי אנו יודעים שיש לנו רק מה להרוויח. ככל שישתיקו אותנו כך נרים את הקול. הנגב לא ימשיך להיות פח הזבל של מדינת ישראל ואזרחי המדינה לא ימשיכו להיות שחקנים בידי הפוליטיקאים"

האירוע יתקיים במוצ"ש 14.7 בשעה 20:30 התכנסות ברחבת מרכז המורים. הצעדה תמשיך ממרכז המורים לאורך רחוב מצדה ועד גן הניצחון (פארק החייל האוסטרלי). שם יערכו מעגלי שיח על נושאים הרלוונטים לנגב.

כמו כן לקראת ההפגנה יוקם מאהל מחאה ויערכו פעילויות שונות באירועים שונים בערים.

התקשורת מוזמנת להגיע ולסקר!

לפרטים נוספים, אדר, אורי.

[עריכה] פעילויות לפרסום ההפגנה

[עריכה] נושאים למעגלי שיח

[עריכה] סיסמאות מהמחאה החברתית - לחצו כאן

[עריכה] ראו גם

מאהב באר שבע

כלים אישיים
גרסאות שפה
מרחבי שם
פעולות
ניווט
תיבת כלים