ראונד-אפ

מתוך שקוף באוהל
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

תוכן עניינים

[עריכה] מהות המוצר

בשנות ה-70 החל תאגיד מונסנטו לשווק את קוטל העשבים "ראונד-אפ". בזכות יעילותו, הוא הפך לקוטל העשבים הפופלרי ביותר בהיסטוריה.

[עריכה] הנדסת הצמחים לעמידות לראונד-אפ

בשנות ה-90 המהפכה הירוקה התפתחה לכדי המהפכה הגנטית עם הכניסה של הנדסה גנטית לתחום החקלאות והחלפת מקטעי גנים בתוך הגנום של הצמחים. מונוסנטו שינתה באמצעות הנדסה גנטית זרעים כך שיהיו עמידים לראונד-אפ. תהליך זה הוביל לכך שהחברה שמוכרת לחקלאים את קוטלי העשבים היא גם אותה החברה שמוכרת את הזרעים. לפני דור לא תמיד היו מרססים את הזרעים בקוטלי עשבים.

[עריכה] קנסות בצרפת על פרסומת מטעה

ב-26 ביונאר 2007 נקנסה מונסנטו בסכום של 19,000 דולר על הטעיית הציבור בדבר ההשפעות הסביבתיות של ה"ראונד-אפ". היו"ר לשעבר של "מונסנטו חקלאות" בצרפת נמצא אשם בפרסום מטעה בגלל שהציג את הראונד-אפ כחומר שמתפרק באופן טבעי וכי לאחר השימוש בו הוא משאיר את הקרקע נקייה.

בשנת 2001 ארגוני סביבה וארגונים לזכויות צרכנים הגישו תביעה נגד מונסנטו בגלל שהחומר glyphosate, שהוא המרכיב העיקר בראונד-אפ נמצא בסיווג של "מסוכן לסביבה" ו"רעיל ליצורים ימיים" על פי תקנות האיחוד האירופאי. גם המפיץ של מונסנטו בצרפת, Scotts France, נקנס בסכום של 15,000 אירו. מונסנטו שילמו גם דמי משפט בסך 8,000 אירו לארגונים התובעים. [1][2][3]

[עריכה] ראו גם

[עריכה] קישורים חיצוניים

[עריכה] הערות שוליים

  1. List of French organizations with brief descriptions. Conseil-emballage.org (May 14, 1935).
  2. "Monsanto fined in France for 'false' herbicide ads". Terradaily.com (January 26, 2007).
  3. Europe | Monsanto guilty in 'false ad' row. BBC News (October 15, 2009).
כלים אישיים
גרסאות שפה
מרחבי שם
פעולות
ניווט
תיבת כלים