באר שבע המשוחררת

מתוך שקוף באוהל
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

קבוצת מחאה עממית שהוקמה בעקבות מחאת קיץ 2011 כחלק מהמאבק על הזכות לקורת-גג בישראל, ובפרט הדיור הציבורי בבאר-שבע.

הדיור הציבורי הוא מנגנון בעל חשיבות רבה מאוד לחייהן של מאות אלפי משפחות בישראל ומהשכבות המוחלשות ביותר. בעינינו, מדובר בדרישה החשובה ביותר מבין הדרישות הנוגעות לדיור בישראל. זאת בעיקר בעקבות מחאת קיץ 2011, אשר הוכיחה שגם בזמן מחאה נגד השלטון ונגד המדיניות הממשלתית, הפריפריה נאלצת להילחם על מקומה ולהזכיר לציבור בישראל שכדי להשיג "צדק חברתי" אמיתי, מן הראוי להתבונן למציאות בעיניים ולהתמודד איתה. המציאות הקשה של עשרות אלפי משפחות בישראל, משפחות התלויות במנגנון הדיור הציבורי, היא זו שאנחנו מבקשים להתמודד איתה.

אנו מאמינות שהשינוי האמיתי ייעשה רק תוך התמקדות בקשיים ובצרכים של האוכלוסיות המוחלשות והפגיעות ביותר בישראל. אנו מאמינים שכל איש ואישה הסובלים ממצוקה כלשהי בתחום הדיור בגלל התנהלותן של ממשלות ישראל, צריך היה לקבל פתרון הולם ואנושי במסגרת מנגנון הדיור הציבורי, אילו מנגנון זה היה מתפקד כראוי ועל פי חוק. לפיכך, בחרנו להתמקד במצוקת הדיור הציבורי ולהיאבק למען החלת חוק הדיור הציבורי ונגד מניעת הזכות הבסיסית לקורת-גג מתושבי באר-שבע.

"באר-שבע המשוחררת" פועלת על מנת להגביר את המודעות הציבורית בישראל למצוקת הדיור הציבורי.

הקבוצה נאבקת נגד המדיניות הממשלתית בכלל והמדיניות המקומית בבאר-שבע, והשלכותיה על אזרחי ישראל ותושבי באר-שבע.

"באר-שבע המשוחררת" מחויבת להילחם בפינויים של משפחות מדירות הדיור הציבורי בבאר-שבע. עם זאת, מניעת הפינויים מהווה רק חלק מפעילות הקבוצה – מקום חשוב ניתן למחאה יזומה מצדנו.

אנו מאמינים ומאמינות במאבק עממי – איננו פועלים כעמותה (לטוב ולרע): אין לנו המשאבים והיכולות שיש לעמותות מבחינת סיוע משפטי או כספי לנפגעי דיור, אין לנו 'פתרונות קסם'. מצד שני, אנו לא מעוניינות לפעול באופן כזה שקובע חלוקה בין 'מומחים מסייעים' ובין 'מסכנים נזקקים', אלא במסגרת מאבק המשתף במידה שווה באמת את כל הפעילות והפעילים בקבוצה. כולם וכולן מחויבים לפעול למען המאבק באמצעות הדרכים המקובלות על הקבוצה (= דעת הרוב), לקחת על עצמם אחריות ולבצע את הפעולות שהתקבלו בהחלטה במידת האפשר.


[עריכה] ראו גם

סיכום מפגישת באר שבע המשוחררת 30.4.2012

סיכום מפגישת באר שבע המשוחררת 16.4.2012

סיכום מפגישת באר שבע המשוחררת 19.3.2012

כלים אישיים
גרסאות שפה
מרחבי שם
פעולות
ניווט
תיבת כלים