כנס הישראקוין העולמי הראשון - 25/5/2014

מתוך שקוף באוהל
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
לוגו ישראקוין

זהו דף הקשור ליוזמת ישראקוין. דפים נוספים הקשורים ליוזמה ניתן למצא כאן.

היכרות אישית עם הא.נשים שמאחורי מהפיכת המטבע הקריפטוגרפי היחידי בעולם שמחזיק תוכנית חלוקה מפורטת לאזרחי מדינה שלמה!

האירוע בפייסבוק

תוכן עניינים

[עריכה] מתי ואיפה?

כנס הישראקוין העולמי הראשון יתקיים ביום ראשון 25/5 בין השעות 16:30-21:00.

הכנס יתקיים ב"מקום לשבט" אשר מעל מסעדת בר קיימא, ברחוב המשביר 22, תל אביב-יפו.

(בבר קיימא מכבדים תשלום בביטקוין)

[עריכה] שאלות נפוצות על ישראקוין

[עריכה] מה זה ישראקוין?

ישראקוין מילולית הלחם של סיבית ומטבע)(באנגלית: Isracoin, מילולית הלחם של ישראל ומטבע) הוא מטבע ממוחשב ומבוזר. המטבע הוכרז ב16/3/2014. הוא מבוסס על טכנולוגיית ביטקוֹין (באנגלית: Bitcoin, מילולית הלחם של סיבית ומטבע), שנוצרה בינואר 2009 על ידי סאטושי נקאמוטו (Satoshi Nakamoto, ביפנית: 中本 哲史‏; כנראה שם בדוי) שכתב את הגרסה הראשונה של הפרוטוקול והתוכנה.

מטבעות הישראקוין נשמרים באמצעות תוכנה המכונה "ארנק" הנמצאת במחשב מקומי או על שרת מרוחק. התוכנה מאפשרת לשמור את המטבעות, לסחור בהם או לקנות באמצעותם. מערכת הישראקוין, בהיותה מערכת מבוזרת, אמורה להבטיח שהתשלומים יתבצעו באופן תקין כך שסכום שהועבר בתשלום אכן נגרע מארנק המקור. במספר אתרים ניתן להמיר מטבעות שונים לישראקוין.

הישראקוין, להבדיל ממטבעות "מסורתיים", אינו מופק או מנוהל על ידי ממשלה או בנק מרכזי של מדינה כלשהי. הישראקוין מבוסס על ניהול מבוזר באמצעות מנגנוני קריפטוגרפיה ורשת תקשורת עמית לעמית. נכון לשנת 2014 ולמרות נסיונות רבים לשינוי המצב, מטבעות קריפטוגרפיים (ביניהם ישראקוין וביטקוין) אינם מוכרים באף מדינה ממדינות העולם כמטבע שהוא הילך חוקי, דהיינו מטבע שיש חובה להסכים לקבלו כתשלום, ובנק ישראל, כמו גם רגולטורים בארצות הברית, קנדה ואירופה אף הזהירו מפני השימוש בהם.‏ בהתבסס על רעיונות וטכנולוגיות שפותחו עבור הביטקוין, הוגדרו יותר מ-200 סוגים אחרים של מטבעות קריפטוגרפיים, ביניהם הלייטקוין, הדוגקוין וכאמור, הישראקוין‏.

נכון למאי 2014 יש בתי עסק ישראליים בודדים המקבלים ישראקוין; ישנם מאות בתי עסק ישראליים המקבלים תשלום בביטקוין; נכרו (כפי שמקובל לקרוא לפעולה של גילוי ביטקוין חדשים) מעל ל-12.5 מיליון מטבעות ביטקוין ברחבי העולם.‏

הביטקוין מאופיין בתנודתיות קיצונית. ב-29 בנובמבר 2013 נסחר בשווי של 1,186.03 דולר (ארצות הברית), כמעט כמו מחיר אונקיית זהב באותו זמן (1,247 דולר לאונקייה) ובתחילת דצמבר 2013 ירד ל-750$. (מתוך הערך "ביטקוין" בויקיפדיה, בהתאמה לישראקוין)

[עריכה] למה כדאי להשתמש בישראקוין?

ישראקוין הוא פתרון טכנולוגי לבעיות ידועות של המטבע הקונבנציונלי. הוא פועל בטכנולוגיה דומה לטכנולוגיית הביטקוין, אשר נגישה להמונים משנת 2009. אלו היתרונות הברורים שלו על פני הכסף שהורגלנו אליו:

(מתוך - אתר ביטגו בהתאמה לישראקוין)

[עריכה] כמה שווה היום ישראקוין?

נכון ל18/5 בשעה 14:00, ערכם של 100 מטבעות ישראקוין הוא 6.6 ש"ח אם ברצונך לקנות ישראקוינים, ו5.3 ש"ח אם ברצונך לקנות שקלים.

[עריכה] מי יזם את מטבע ישראקוין?

את המטבע יזמו דן גולדמן, רענן נבט ועומר דהן.

לקידום הישראקוין מצטרפים גם 11 חברי קואופ "שפע חדיש" (בתהליך הקמה) בהובלת ברוך אורן - מחבר הספר "שדה האוהלים", אחראי על איסוף התרומות במחאה החברתית ויו"ר עמותת "שישה צבעים".

[עריכה] וואו, יש לי עוד הרבה שאלות!

מצויין! בואו לכנס!

[עריכה] מה יהיה תוכן הכנס?

הכנס יורכב משולחנות עגולים במספר נושאים במקביל. יש להרשם למעגל שלך מראש, כדי שנוכל להערך בהתאם.

נא להרשם למעגלי השיח באמצעות משלוח מייל ל- shefa.hadish@gmail.com

הנה רשימת מעגלי השיח:

[עריכה] לוח זמנים

16:30 קריפטו-שייק: מפגש ושמוזינג על שייק טבעוני בבר
17:00 ברכות
17:15 מרחב פתוח: מעגלי שיח 1
18:30 הפסקה
19:00 מרחב פתוח: מעגלי שיח 2
20:30 מליאת סיכום
21:00 ישראקוין על הבר! מסיבת קוקטיל קריפטוגרפית בבר

[עריכה] כמה זה עולה להשתתף בכנס?

הכניסה חופשית, וגם, מי שיגיע יוכל להקים ארנק ישראקוין ולהרשם לקבלת מענק חד-פעמי של 100 מטבעות ישראקוין מטעם קרן ישראקוין!

עם זאת, למען כיסוי הוצאות האירוח של הבר קיימא, כולןם מוזמנותים לתרום מטבעות לכובע הקסמים.

כלים אישיים
גרסאות שפה
מרחבי שם
פעולות
ניווט
תיבת כלים