שדה האוהלים 2: לקראת 2013

מתוך שקוף באוהל
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
TentField.jpg

זהו דף הקשור ליוזמת שדה האוהלים. דפים נוספים הקשורים ליוזמה ניתן למצא כאן.

שדה האוהלים 2 - בית ברל – 2.2.13

תמצות של נילו: מה נילו רואה: ליצור אוטופיות קטנות-מקומיות – קואופ ש השפעה על הרשויות המקומיות.

גיא: לדעתי המוניציפאלי הרבה יותר בשל למחאה. קשר אישי יותר, הדוק יותר. בשונה מהכנסת שמתעסקת בנושאים גדולים ביטחון וחוץ, במוניציפלי אנשים יותר. בשאר תחומי המחאה המפה מראה שהכל עובד ומתפתח. אני הולך ונהיה פחות ופחות מעורב באותן יוזמות. רוצה להקים ארגון אבנים אבות ובנים שהוא המשך תנועת א' זה אבא. וארגון דרי רחוב. מה שחשוב זה המוניציפאלי, הקמת ארגונים, התמסדות של כל העניין. המחאה החברתית- היה פיק גדול שהוא היה המשך של האפטיות שכולם הגיעו אליה. להפוך אותו לחיי קהילה פעילה מאוד גם ברשת באינטרנט וגם בפיזי במעשי. 2013 ברמה מקומית איך אני רואה את זה? מותגים מקומיים או מותג אחד ארצי שרק בכל המקומות? יקבל אישור של המשמר החברתי המקומי, אם הוא חתום על 10 הדיברות של המחאה. אם לא תהיה פלטפורמה של לדעת מה קורה, להגיב, לקבל תגובה. מאוד אופטימי, מאוד מתמקד,משחרר דברים, להוציא דברים לפועל. כמו הבית קפה הזה בקרית שמונה, הוא בית עם למעשה, אבל אתה יכול לקבל מעמידר... מה באמת חשוב לנו להשיג את היעדים להתקדם.

חמי ההבדל בין האופטימי לפסימי: כשהאופטימי אומר שחרא, הפסימי אומר שאין מספיק חרא לכולם. הניסיון של לייצר קואליציה של דעות, לייצר מפה ארצית, זה ... שלא צריך להתמקד בו. המקומי ... היחד שלנו לא הולך מול ה-וועדות מול הכנסת. משה מנקין רצה להוציא ספר על כל היוזמות עם מצע של כל אחד והגיעו 4 פעילים. כל אחד ירחיב את המעגלים שלו. הפלטפורמה האידיאלית היא המשמר החברתי המקומי – מחבר לציבור ולמעורבות אקטיבית של הקהילה. בירושלים ובחיפה נעשו הכשרות שנוצר גרעין פעילים. למנף קהילות מקומיות לשלטון המקומי הוא לייצר אותן. פעם הכל (בפנייה מול העיריה) היה סביב הנושא הסביבתי (בצורת המחאה) והיה לזה גם פלטפורמה של החברה להנגת הטבע. עוד מעט יצ קול קורא עם שתיל של מנהיגות מקומית - איך לפעול מול הרשות המקומית. יש שם גם שחרית והשל ועוד כמה גופים. שלושה קורסי הכשרה לפעילים בשלושה יישובים נוספים. כמה שנספיק עד 2013 זה... בירושלים ובחיפה התפרקו המשמר והם רצים למועצה. בראשל"צ שני חברים היחידים במשמר מתמודדים במועצה. ההבדל בין קו הפעילות הפוליטית בין ... לבין פעילות במוצעה 7.2 מפגש פעילים ארצי ב"עורו".

שי המקום של המשמר המקומי הוא מקום של חוסר מעורבות פוליטית. למשל אחראי על שקיפות בעירית קריית שמונה הוא הדובר. את הביקורת גם צריך לעשות התושב, אבל יש אנשי מקצוע. לצערי אנשים המשמר החברתי עדיין עושים זאת בהתנדבות.

אורי פחד שלי מאכזבה. תהליך שמאוד הזכיר את 2012. בבחירות אנחנו באים לראות מה הציבור למד, איך הוא מקשר את יאיר לפיד למחאה. ברור לי שתהיה אכזבה ולא בכל מקום בו ירוצו פעילי מחאה הם ינצחו. התקווה שגם כשאנחנו מפסידים בקרבות יש לנו מלחמה ארוכה. ואפשר לעשות הפסקות אבל כל פעם יהיה צריך לחזור.

יוסי בקשר לאכזבה. אני פעלתי במפלגה שקיבלו 3500 קולות, דעם, והיה לה בתקשורת, אפילו בחו"ל. הרבה פעמים אנשים הולכים איתך ומתלהבים ואומרים "כן", "בטח", "נכון", "אתה צודק" והרבה פעמים אתה מגיע לת'כלס ולא מקבל כלום. יהיה פה איזה רגע של שבירה שיהיה שינוי ואנחנו צריכים להיות מוכנים לשינוי הזה. צריך להיות מוכנים לקטוף את הפירות האלה. יכול להיות שגם בבחירות המוניציפאליות נתאכזב, אבל חייבים להמשיך

גיא רק ריצה תחת מותג ארצי חברתי שיהיה לו אג'נדה רחבה עם גרעין מקומי ארצי, זה יהיה. להכניס אנשים עם מעט תקציב כספי. לקחת כמו גד הרן מותג צדק חברתי ולקחת אותו מגאידמק ולהרוס אותו עוד יותר זה נזק. האסטרטגיה של להשתמש ברשת היא מנצחת. הפרוייקט האישי שלו

חמי גם המחאה עברה הפרטה, אינדיבידואליזם. אני לא חושב שהיא בשלה לאיחוד.

גיא מקומיות זה 5 שנים קדנציה. הקרקע במקומי בשלה לקבל מותג חדש טרי. מהמשמר החברתי היה צריך להיוולד משהו מפלגתי, בלי בושה.

שי רק תקשורת. לא צריך להיות הסכמה על ערכים משותפים.

גיא מי שרוצה להגיע לכנס עם קהל אמיתי, לא וירטואלי, הוא מתחיל במוניציפאלי. זה תהליך של 10-15 שנה.

חמי מהלך שיכול לתרום כיום נבחרי ציבור ברשויות מקומיות יקבלו שכר על עבודתם

כלים אישיים
גרסאות שפה
מרחבי שם
פעולות
ניווט
תיבת כלים