שיחה:עמוד ראשי

מתוך שקוף באוהל
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

תוכן עניינים

עמוד_ראשי_ניסיוני_Test_Main_Page

--שי קנוהל 14:25, 14 בספטמבר 2014 (IDT)


מאהב vs. מאבק vs. מאהל

צוות "ספיישל" (הידוע בכינויו צוות המטבח לשעבר) - דן בנושא השם של המאהל שלנו, והחלטנו לשנות את השם ממאבק ומאהל ל"מאהב".

רק כדי להעמיד דברים על דיוקם: לא הצלחנו להעביר החלטה כזו באופן מדוייק. אלא דנו (ראי סיכומי דיונים) באפשרות של כל אחת ואחד מאיתנו לקחת אחריות ולשנות את המילה בלקסיקון.

מה הסיבה?? כיוון ש"כל שנבקש יתממש", כדאי להתמקד ולבקש "מאהב" שיביא לנו אהבה מאשר "מאבק" שיביא לנו אבק. תודה. ברוך אורן

מעדכן שנכון ליום שישי 28/7, בשעה 15:00, ההחלטה בנושא התקבלה והיא פומבית: http://shakufbaohel.org.il/index.php/%D7%A7%D7%95%D7%91%D7%A5:2011-07-29_%D7%94%D7%95%D7%93%D7%A2%D7%94_%D7%9C%D7%A2%D7%99%D7%AA%D7%95%D7%A0%D7%95%D7%AAFIN2.pdf
--ברוך אורן 09:47, 1 באוגוסט 2011 (IDT)


אני חושש שיש בעיה רצינית עם שימוש במושגים פרטיים שצריכים הסבר נוסף כאשר מנסים לבנות עמוד ויקי ביחד.
המון אנשים (כולל אותי) מנסים לשנות "מאהב" ל"מאהל", בנוסף לכך המילה "מאהב" כבר קיימת בעברית וזה כמעט בלתי אפשרי
לחשוב שזו לא שגיאת כתיב כאשר זה כתוב כטקסט.

פרטי קשר של אדם ד' בדף הראשי

לדעתי לא מדוייקים כבר (אדם, אני יודע שאתה כבר לא באוהל 44...) וגם הייתי שמח לנהל את כל פרטי הקשר בדף הקשר הפומבי. לפיכך מציע, שבשבוע הקרוב ננסה פשוט ליצור הפניה לקטגוריה בתוך הדף קשר פומבי במקום פרטי קשר גלוים בדף הבית.

צוותי תמיכה -צוות מחבקים והגשמת משאלות - ויקיזציה

אדם, רק רציתי להגיד לך שאני מנסה לבדוק האם הבנתי אותך נכון? ברוך אורן

הצעה לסידור האתר

הי, אני מציע את הסידור הבא לדף הראשי

האזרח דרור, שלום וברוך הבא ל"שקוף באוהל", כיף לראות שיש עוד אנשות שלוקחים אחריות. לדעתי בפרק הזמן הקרוב, כלומר, עד יום השנה לרצח בברנוער, אפשר להשאיר כך, כי נותן לאנשות חדשים בויקי להכיר שיש המון ידע. זה מפגן כח בעיניי. מייד לאחר מכן, אפשר לפצל כפי שהצגת.
אגב, רוצה להגיד שיש יופי בכך שכבר בדף הראשי רואות שיש תאימות בין ה"מבנה של המידע" בין המאהלים השונים. זה נעים מאוד, יוצר הרמוניה ותחושת אחידות שמחזקת את המאבק ברמה הפוליטית. האם יש רעיונות יצירתיים איך לשמר את היופי הזה גם לאחר הפיצול לעמודים? ברוך אורן
שמע, הדף הראשי עמוס מאד, קשה למצוא בו דברים. לעומת זאת, היות ואין קישורים לדפים הפנימיים, אפשר לראות שיש אלפי אנשים שהגיעו לדף הראשי, אבל את הדפים הפנימיים קראו עשרות אנשים (במקרה אחד מעל 100 איש). זה סימן לכך שהעיצוב הקיים לא טוב. צריך עיצוב טוב יותר. אנסה להתחיל בעיצוב.האזרח דרור 08:31, 28 ביולי 2011 (IDT)
אני מסכים עם דרור, מאוד התלהבתי מיוזמת הויקי, אבל הבלאגן שבעמוד הראשי מקשה על ההתמצאות והתקשורת. העמוד הראשי צריך להיות מעין פורטל לדיוני המחאה השונים. ההצעה של דרור נראית לי התחלה טובה. Mar Garina 23:18, 29 ביולי 2011 (IDT)
נרשמתי להציע אותו הדבר בדיוק, רק בלי דוגמה מוכנה :) האם יש התנגדות להתחיל לבצע שינוי זה באתר ? השינוי הולך להיות מורכב יותר ככל שיהיה יותר תוכן מוזן.
ראה הצעה לעיצוב הצעה 1: עמוד ראשי
חברים, הערב יש עצרת. מי שיכול לעזור לעצרת, שיעזור לעצרת. מי שיכול לעשות סידורים באתר, שיעשה סידורים באתר. מציע עדיין לשמור על התאריך של יום השנה לרצח בברנוער. ההצעה לעיצוב נראית כמו התחלה טובה, יש לי 2 הערות.
  • נא לכבד את ההחלטה שלנו להחליף את השם "מאהל" ל-"מאהב". בנוסף את השם "מאבק" ל"מאהב". ההחלטה התקבלה בפורום קבלת ההחלטות הגבוה ביותר, והיום תצא גם כהודעה לעיתונות. שימו לב.
  • מה שקורה בצד שמאל, כלומר "אמצעי קשר" וכו' - זה עדיין סופר-בוסר. לא ברור איך מתקשר לתוכן האתר.
  • הכי חשוב בעצם זה שנזכור מה המטרה של האתר: שקיפות. לכן צריך הדף הראשי לשדר תחושה של המון המון כח, עוצמה, אשר מבוזרת להמון המון אנשות שעושות אהבה. זה המסר שצריך לצאת. מעבר למסר הכללי, צריך להיות ברור ששני הדברים הכי חשובים, הם בניית אמון ותמיד להשאיר מקום לעוד כיסא ליד השולחן. בכוונה עשיתי REDLINKS כאן כי אלו גם כן ערכי יסוד בהבניית התקשורת של המאהב שלנו. כולםן רוצותים לעזור אבל הם מרגישות שלא נותנים להן איך, שלא משאירים להן חבל. לכן צריך להשאיר תמיד בראש את הנושא "הזמנה למעורבות שלך", בהקשר הלוקאלי וגם הגלובאלי. בנושא האמון, אני חושב שהדרך הנכונה לבנות אותו היא להראות גישה נוחה ומהירה לסיכומי הדיונים ולהזמנות לישיבות. זו הדעה הצנועה שלי, ואני בטוח שיש כאן אנשות שיש להםן יותר ידע, ניסיון במקצוע של "איך גורמים לאנשות להרגיש XXX כשהן נתקלות בדף YYY באינרטנט".
בקיצור, המון אהבה, ותודה על המעורבות שלכןם, --ברוך אורן 08:22, 30 ביולי 2011 (IDT)--ברוך אורן 08:22, 30 ביולי 2011 (IDT)
על בסיס הצעה 1: עמוד ראשי יצרתי הצעה 2: עמוד ראשי. מה דעתכם ? יוחאי
אני מקווה שזה לא פוגע באף אחד ולא נתפס כגסות רוח, העברתי את כל המידע על המאהבים השונים לעמודים יעודיים, עמוד לכל מאהב והכנסתי אותם ל לקטגורית מאהבים. זה צעד ראשון למעבר לכל עמוד ראשי נורמלי שהוא שנרצה לדעתי. יוחאי
אני מתכוון להמשיך מחר (צריך כמה שעות שינה) לנסות לפצל נושאים אחרים אחרי שהמאהבים מפוצלים מן העמוד הראשי בשעיפה להנגיש אותו לכלל. אני במאהב לו הייתי רוטשילד, האם יש עניין לפגישה פנים אל פנים ? אני מסתובב פה רוב היום (הפסקות לטובת מקלחת יומים וארוחות). יוחאי

מאהבים מחוץ לתל אביב

שלום, קוראים לי אורן שץ. אני השתמשתי באחת הסקציות שהייתה בעמוד הראשי כדי להפנות לדף של מאהל גן הסוס (גן המנורה), ירושלים. עכשיו באתי וראיתי שכבר אין הפנייה אליו. "שקוף באוהל" התנער רשמית מחסות על שאר המאהלים? אני יכול לפחות לסמוך על כך שהדף ודפי המשנה שם יישמרו על השרת ואוכל להפנות אנשים אצלנו אליהם?

אורן, "שקוף" לא לוקח חסות ולא מתנער ממנה. הוא בסך הכל פלטפורמה, מגש שעליו כל אחת ואחד יכולותים לשים מה שבא להןם, כל עוד זה נעשה בצורה אחראית. הייתה כאן הצעה לסדר חדש, שאני בעדה. הרעיון הוא לאפשר לאנשות להתמצא יותר בנוחות באתר. לצערי השיפוץ עדיין לא הושלם ואני מסכים איתך שמצב הביניים נוראי. אם מישהו יכול לקחת צעד נוסף קדימה לקראת בהירות בדף הבית, אני מוכן להזמין אותו לקפה ברד במאהב שלי, מאהב לוינסקי :-) --ברוך אורן 09:46, 1 באוגוסט 2011 (IDT)
במבט שני, אורן, מסכים שהפעולה ה"כוחנית" שבה הוסרו המאהבים מדף הבית לתוך קטגוריה, מבלי לסיים את שיעורי הבית בזמן - לא הייתה נחמדה, בלשון המעטה. אבל אני סולח כי מדובר בעשייה של מתנדבים. יוחאי, אני מניח שמאהב ירושלים לא הוכנס לקטגוריה בטעות.. שים לב שטעויות כאלו יוצרות כאב בצד השני. בכל אופן, אורן, הוספתי לדף שלכםן את הטקסט [[קטגוריה:מאהבים]] ועכשיו גם אתםן מופיעותים בקטגוריה. מומלץ לכולםן. יוחאי, נסה בבקשה להכין כאן הסבר בעברית איך פותחים דף חדש עבור מאהב, והאם אפשר אולי להכין סוג-של-תבנית שתאפשר למאהבים חדשים אוריינטציה לגבי הידע שכבר נצבר אצל אדם-שובת-רעב לגבי מהו מבנה אידיאלי של מידע לגבי מאהב חדש. מקווה שהדברים שלי נשמעים מנוסחים טוב, דווקא הלילה ישנתי טוב :-) --ברוך אורן 09:56, 1 באוגוסט 2011 (IDT)
המון המון סליחה, העברתי את המאהבים לעמודים פנימיים וכנראה פספסתי אותו :( אני אשתדל להיות זהיר יותר.
העברתי את העמוד הראשי הישן לעמוד יעודי ואת הפורטל שרובו מוכן לעמוד הראשי בתקווה שהמידע שזורם לאתר יזרום בצורה מסודרת יותר, הניסיון לסדר את המידע הזורם פנימה מרגיש קצת כמו לנסות לכוון נהר שוצף עם הידיים. בנוסף כתבתי הסבר קצר בעמוד המאהבים על איך להוסיף מאהבים חדשים לויקי. יוחאי

גיבוי ושמירת מידע

אני מרגיש קצת לא נוח שכל המידע שלנו יושב על שרת אחד פגיע. ביכולתי לספק VPS לגיבוי המידע אליו באופן קבוע. הVPS יושב מאחורי אותו סוויטצ' שהשרת הזה יושב (אלה אם האתר הוזז לשרת אחר) אז זה אמור לרוץ ממש מהר. יש שיתוף פעולה בנושא ? יוחאי

יוחאי, דבר איתי בפרטי - ברוך 0523-563147 - אלו נושאים שאינם יכולים להיות בלמס לצערי. --ברוך אורן 09:46, 1 באוגוסט 2011 (IDT)
ברוך, התקשרתי ולא היית זמין לדיון בנושא מכוון שהיית עסוק, אני ממשיך לעבוד על הויקי בינתיים. אני אשמח אם תחזור אלי כשיתפנה לך זמן :)

אל נשכח את גלעד שליט הממשיך להתייסר בשבי

עם כל חשיבותם של הנושאים המועלים במסגרת גל-המחאות הנוכחי למען צדק חברתי, הוא השכיח את '''גלעד שליט. ראיתי את נועם, האבא שלו, עומד בפנים מכורכמים במשמרת-הקבע שלו ביום א' בפתח משרד-ראש-הממשלה, וכאשר כוונה אליו מצלימת-טלביזיה וכתבת עמדה לפנות אליו, הוא הקדים להגיש לה:"אני הרי כבר לא העיקר. יש דברים יותר חשובים", ופניו ה'חמוצים' וטון דבורו המריר הסגירו את מה שהוא חש בלבו: עכשיו לא רק הממשלה וצה"ל, אלא גם הציבור האזרחי המוגדר 'מעמד-הביניים', שרובו מתנאה בשירות-המילואים (בין יתר החובות האזרחיות שאנשיו ממלאים), כנראה שכחו את החייל שבשבי (אם הוא בכלל חי עדיין) ובכך מצטרפים לכאורה לממשלה בהפקרתו. נהוג להגיד: "הדברים החשובים נדחים מפני הדברים הדחופים". אין דבר דחוף יותר מלהציל את '''גלעד שליט ! אל נדחה את הצלתו מפני הדברים החשובים המכסים על כל השאר, כולל על '''גלעד שליט.

הצעה לשינוי אסטרטגיית המאבק

שלום שמי יניב, אני פעיל במחאה ובקבוצות שונות בעולם האמיתי ובפייסבוק.

די לנסות להיטפל לדרישות מצומצמות. אנחנו לא מבינים שזה טיפול בסימפטומים של מערכת שמקולקלת מהיסוד ?

זה לא "אחראי" או "בוגר" לבוא במשא ומתן עם אנשי השלטון. זה לתת להם לגיטימציה שלא מגיעה להם. "תנו לנו עוד שמנת ! " אנו דורשים אך ממשיכים לתת לחתול לשמור על השמנת.

לדוגמה: אם השלטון יסכים לדרישות -הם יתנו תקציב לסקטור אחד בעוד שהם יורידו תקציב לסקטור אחר. הם להטוטנים. הם יורידו את הסטנדרט של הדרישות לידי פשרה שאח"כ תאבד תוקף ברבות הזמן.

להגיד ש"לפחות תהיה התחלה" וש-"שינוי מתחילים בקטן", זה לא נכון במקרה הזה. להקחת את האימפקט הגדול ביותר של הלחץ הציבורי ולהוציא ממנו הטבות מצומצמות.. זה לא נכון.

לא להילחץ מהדיבור עם השלטון. הוא אומר לנו "תנו דרישות". ואז אנו נלחצים. לא. הדרישות לא אמורות לבוא בצורה של סעיף סעיף.

כל העם זועק "הון-שלטון" ! זה נכון, ולפיכך צריכה לבוא דרישה אחת בלבד: שינוי שיטת הייצוג בכנסת. וזה למטרה שדיעות העם השונות ייוצגו בצורה אמיתית ולא מוטה - כפי שהיא עכשיו. אז אפשר לטפל בצורה מסודרת בשינוי אמיתי ובר-קיימא.

מידע בנושא פורום קיפוד

מידע בנושא פורום קיפוד לקידום פתרונות דיור חדרה. פורום של יוצאי מאהלים, פעילים/ות ואזרחים מודאגים.

לפני שלושה חודשים הופסק לפרי דנילוב הסיוע בשכר דירה והיא אינה מסוגלת לעמוד בהוצאות. משרד השיכון: "הוצע לה דיור בבית גיל הזהב בפרדס חנה והיא סירבה".

כתבתה של איילת קדם מהמקומון חדשות חדרה:

http://diortzibury.files.wordpress.com/2013/10/015.png

(הכתבה מצורפת בתמונה)

015

לראיון בוידאו ועדכון לגבי מצבה של פרי דנילוב:

http://tinyurl.com/qc9vfrc

למידע נוסף:

http://tinyurl.com/ps7o3zr


ליצירת קשר: במייל ShyNisGood@gmail.com


+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++


צפו בראיון עם פרי דנילוב , אשה עיוורת, תושבת חדרה החיה בגפה מאז הלך לעולמו בן זוגה ונזקקת לדיור ציבורי. כל קיומה נשען על קצבת נכות צנועה של הביטוח הלאומי. לפני כשנה פונו חפציה לרחוב לאחר שבמשרד השיכון הוחלט שעל אף נכותה היא אינה עומדת בקריטריונים ועל כן אינה זכאית להמשיך לגור לדירת עמידר בה חיה עם בן הזוג עד מותו. מאז קיבלה סיוע זמני זמני בשכר דירה שגם הוא הופסק לפני ארבעה חודשים. תיסתדרי , אומרים לה במשרד השיכון ,כשטורחים לענות לה. העניין שלך בועדת עירעורים. חכי חודש , חכי שנה. בסוף תדעי…

צפו בסרטון ואולי תבינו יותר טוב מה כל כך לא מתקבל על הדעת בחיסול הדיור הציבורי ובמעבר למודל של סיוע בשכ"ד. הזמניות שלו, התלות בחסדי אחרים, ההמצאות התמידית במעקב הרשויות אולי את מרמה, אולי את עשירה פתאם…

חשוב להבין שלאדם החי בדירת דיור ציבורי עוד עומדת האפשרות להתגונן, להתבצר, לפנות לסיוע משפטי. סיוע בשכ"ד זה משהו שפשוט נפסק לך יום אח ואין לך שום דרך להתגונן מפניו. למעט לאחר הפסקתו להגיש ערר שנסחב…

הפסקת סיוע לאדם הזקוק לה כמוה כפינוי לרחוב.

לצפיה בראיון שקיימנו עם פרי: http://bit.ly/1aRSN8J

לקריאה נוספת על פינויה של פרי: http://bit.ly/Kt6azg

למידע נוסף בעניינה של פרי דנילוב: http://tinyurl.com/ps7o3zr


++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++


פעילים ופעילות מחדרה וחיפה יחד עם שרונה גואריהן ודינה רביב – מקימות אוהלי הדיור הציבורי בחיפה ששהו בהם למשך 16 ימים, ויחד עם חברות ופעילות משיכון גזית הפגינו אתמול בערב בחדרה על מצב הדיור בעיר, על התעלמות הרשויות ובעיקר הרשות המוניציפלית מתנאי הדיור והעדר הדיור הציבורי בעיר ובכלל.

תודה רבה לאיתי בן-טל, יעל אברהם, מרב חילו, סבטלנה, אמרץ', לאה וכמובן לשרונה ולדינה.

הלוואי ושרונה תקבל סוף-סוף את קורת-הגג המגיעה לה כמו לכל אחד ואחת בארץ הזו. כל מי שתומך בה עושה זאת בסופו של יום גם למען עצמו והחברה שבה הוא חי.

כדאי גם לציין שזו היתה הפגנה בחדרה, עיר שמסמלת מאוד את המצב הישראלי בנוגע לאנשים ובנוגע לדיור, היכן שקיימות שכונות שמשלבות בצורה מדכאת ומבזה בין שיכונים שהולכים ומתמוטטים, אנשים ממקומות בחברה הישראלית שאיכשהו תמיד סובלים ממצוקות כאלה וזה לא במקרה, ודיור ציבורי שלא נחשב כאופציה במקומות הללו לשיכון בני אדם שלא מקודמת על ידי הרשויות אלא כמבנים רקובים שמטרתם לאכלס את מי שאין לו שום ברירה אחרת חוץ מהרחוב.

להלן סרטונים מההפגנה ואלבום תמונות:

https://www.youtube.com/watch?v=PQF9Tge7ICk

ביום חמישי 29.8 יצאנו פעילים חברתיים ופעילות חברתיות מחדרה ומחיפה ואנשים משכונות בחדרה שנמאס להם מההתעלמות של העירייה ממצבם, למחות על מצוקת הדיור הציבורי ועל חוסר הנכונות של הרשות המוניציפלית המקומית להתערב ולהשפיע על הבנייה ומצב הדיור הכללי בעיר כי גם עירייה יכולה לעשות הרבה כדי לשפר את מצב הדיור ולדאוג לבנייה אחרת למען כל מי שצריך בעיר.


לפרטים נוספים על שרונה גואריהן ועשייתה הענפה:

http://tinyurl.com/p8ybqdk

טל: 0523454921

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

שרונה גואריהן לאחר 16 יום שבהם גרה מול משרד השיכון בחיפה ולא קבלה את מבוקשה שהוא גם מבוקשם של אנשים רבים שלא מסוגלים להגיע לקורת-גג, מזמינה אתכם ואתכן להפגנה בעיר מגוריה חדרה כדי להעלות את הדיור הציבורי לסדר היום הציבורי ולקראת הבחירות בעיר. בואו תתמכו בשרונה שפועלת עבור כולנו.


לפרטים נוספים על שרונה גואריהן טל' 0523454921: http://tinyurl.com/p8ybqdk

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

פרוטוקול פגישה של פורום קיפוד עם פעילים מחיפה לקראת הפגנה ביום חמישי בפיאצה בחדרה

אמיר: יש לנו חבר'ה חדשים. עשינו כנס בגזית - דפני ליף אורחת, מועמדים/ות. ביולי היה כנס נוסף בגני אלון - מועמדים/ות, פרופסור יוסי יונה. הכנסים נתנו לנו השפעה בעיתונות ומול הציבור. לעלות את עניין הדיור לסדר היום בעיר. התחדשות עירונית, בר-השגה, פינוי-בינוי. המטרה היום היא תחושה שאנחנו בפרשת דרכים. לראות מי ואיך ניתן לגייס את האנשים שיהיו יותר מחוייבים. לעבור לפורמט של עמותה. בלי עסקים מוכנים לתרום וכבר קיבלנו תרומה מהקרן החדשה לישראל. יש גופים שיש להם נכונות לתרום. צריכים כמות אנשים מינימלית לועד המייסד. בכל מקרה ניתן להצטרף. עמותה עושה מיסוד ויוצרת תפקידים. מרבית הארגונים החברתיים נהיים משמעותיים כשהופכים לעמותה. מעניין לדעת מה אנשים חושבים על המיקוד שצריך להיות. נושא נוסף: מחשבות פוליטיות כי מה שעושים הוא בהכרח פוליטי אבל לא להיות מזוהה וגם לא לטמון את הראש החול.

שרונה: התחום שלי זה הדיור הציבורי. אני ודינה הקמנו ושהינו במאהל במשך 16 ימים ובסוף דינה קבלה סיוע ואני לא. אני ביקשתי זכאות לדירה בחדרה ולא קיבלתי ואמרו שאני לא זכאית למרות שאני כבר זכאית. אחרי המאהל בדקו שוב ודחו שוב ללא נימוק אלא רק פירוט טכני על ההחלטה עצמה.

אשר: כמה מהפעילות בפורום מקומית וכמה ארצית?

שרונה: 50-50. מאהל מסיבות אישיות אבל מוביל לארצי. שתי מטרות: טיפול מקומי-אינטנסיבי בכל הנוגע לדיור ציבורי.

אשר: זה תהליך טוב – מהאישי נוצרה הקבוצה.

שרונה: דירת עמידר בתנאים אנושיים.

בר: מה את רוצה שתהיה מטרת הקבוצה?

שרונה: לפתח את הדיור בעיר.

אמיר: אחד היתרונות בפורום – אג'נדות שונות והפורום כקבוצה תומך באג'נדות. במה הפורום צריך להתמקד?

שרונה: במאבק שלי. זה מומנטום חשוב כי זה גם משפטי וזה פועל עבור כולם. אם אני יוצרת תקדים משפטי אוכל לעזור. כשאני אדע אז אודיע כיצד הפורום יכול לקדם. צריך פרטים, להגיב. מאבק ציבורי בעיר.

דינה: הסיבות זהות ואותה מוטיבציה. מקרה אישי שבו טוענים שלא מגיע לי ואני סתם באה בטענות. אני במאבק איתם ואם אנצח יהיו חייבים לתת לי זכאות לדירה. לעשות למען האזרחים שנמצאים באותם תנאים, בעד שוויון.

שמעון: גרים בשכונה על הפנים. אין לאן ללכת. יש הרבה דיבורים ועד עכשיו לא עשו פינוי-בינוי. הבאנו קבלן פרטי והתחלנו לאסוף כסף. הקבלן ראה שהמצב מסובך. יש עטלפים, עכברים ונחשים.

אשר: אני נקלעתי לפורום באופן מקרי. אני חדרתי ופעיל בציבור. מכיר את המערכות. אף פעם לא העמדתי את עצמי לבחירה. פועל בצד לא פורמלי ומנסה להשפיע. “העצמת העיר". היינו קבוצה של אנשים שרוצה לפעול בנושאים שונים שקשורים בהכרח (חינוך, דיור…). חייבים להתרכז בדברים יותר "כותרתיים". אני מכיר את האנשים בכל מיני פונקציות בעיר. בסופו של דבר, לפוליטיקאים יש אינטרסים. אני לא מתפלא מה שקרה (שראש העיר נהג פי שנהג) כי אולי הם חשבו שהם יעזרו למי שהולך נגדם. אני רוצה לראות מה האפשרויות כדי לחזק אתכם. אני רוצה להקים בחדרה פורום שלא יהיה מפלגתי שתהיה לו חשיבות כדי להשפיע על מי שייבחר. לא לבוא רק עם הדבר האישי וצריך ליצור אידאל לפעילות בפורום. צריך גם שיח עם אלה שמקבלים החלטות. צריך להתחשב באינטרסים. אל תשכחו אף אחד ואל תלכו נגד מישהו מהמועמדים.

הדס: 4 שנים בחדרה מסיבות כלכליות. אני עצמאית. הדבר הכי ציבורי שלי זה לאיות ראש ועד הבית. האמנות שלי בשנים האלה יותר קשורה לחוץ – בתוך קהל. לתת במה לאנשים. עיצבתי שמלה גדולה שהיא כמו במה, כמו הייד פארק – פרויקט קהילתי. אין לי ניסיון עם גופים פוליטיים. מאוד פוליטית אבל פה בחדרה אין לי הזדהות עם גורם כלשהו. פועלת יחד עם טל מנחם. טל טוענת שבעיר אין חיים ואנשים לא נמצאים ברחוב כי אין להם סיבה. חושבות על פרויקטים של הליכות בחדרה. היכולות שלי הן לעשות דברים שיוצאים מהאמנות אל הציבור.

אמיר: טוב מאוד, הפעילות מעבר למחאה והפגנות.

הדס: שתהיה עיר שנעים לגור בה.

בר: הגעתי מחיפה בגלל שרונה והמאהל והייתי בכנס האחרון בגני אלון. מלווה את התאגדות עובדי הוט. מתחילה ללוות שכונות במסגרת קמפיין פוליטי שאני מעורבת בו. אני בעיקרון במאבק של שרונה. חושבת שיש כוח לשם – קיפוד כי זה מתעסק בעניין עיקרי וזה לא מתפזר. לעזור לאנשים שמתעסקים בדיור ציבורי במיצוי זכויות. למצוא עוד קבוצות וליצור ארגון גג. אני חברה בארגונים-עמותות. מה שגרם לפרוץ הוא מטרה מסוימת שהציבו.

אמיר: אם שרונה ודינה עובדות העמותה אז זה הליך יותר מקוצר.

בר: עסקים תמיד רוצים משהו (אמיר: עסקים דווקא פחות רוצים משהו) (שרונה: יש שקיפות). הועד המייסד לא יכול לקבל משכורת מהעמותה. פינוי-בינוי מאוד בעייתי. גורמים פרטיים זה בעיה. הציבורי רקוב והפרטי פרטי. הפיתרון של לאסוף כסף זה לא אג'נדה.

אמיר: נראה לי שגופים חברתיים שמאורגנים, יש להם יותר כלים להזיז דברים מאשר חבר'ה שמדברים ולא קורה כלום.

בר: צריך שתתגבש קבוצה שמצדיקה עמותה. השאלה האם עמותה תחזיק את פורום קיפוד.

איתי: באתי מחיפה. ליוויתי את שרונה במאבקה מול משרד השיכון בחיפה. אני כאן בשביל שרונה ודינה. שתהין מאוד אמיצות ודינה השיגה את מה ששרונה עוד לא השיגה. באתי על מנת להבין, האם בפורום כזה יש נכונות למעשים אקטיביים או רק לדבר על עשייה. שום ארגון אין לו זכות קיום ללא פעולות אקטיביות בשטח. באתי להציע תוכנית פעולה אמיתית לזמן הקרוב. שרונה ודינה השיגו הישגים משמעותיים גדולים יחסית לזמן שהיו. העלו את המודעות לקיומו של מאבק דיור ציבורי ברמה המוניציפלית. הן נהיו הפנים של מאבק הדיור הציבורי בחדרה. ברמה הארצית הין זכו לסיקור ואפילו ברמת חיפה למרות שלא היה לחיפה עניין בכך. הגענו לכאן כדי לגייס אתכם לפעולות בשביל מאבק ציבורי בתוך חדרה:

א. התססה של אנשים בשכונות.

ב. ליצור תופעה ברמה הארצית לעניין הדיור הציבורי. בגלל מאבק הנשים שנאבקו הצליחו לעקוף את הקריטריונים. קיפוד הוא פורום שהוא הזדמנות פז למאבק שהתועלת שלו היא לא רק שרונה אלא עירוני וארצי. אני רואה הפגנות מול הבירוקרטיה, להגיע לבתים של אנשים. אני רוצה לרתום אתכם לעשייה. כרגע המומנטום של שרונה רק צריך לעשות כאן ועכשיו. שום תקציב לא קונה פעילים. זה כוח אדם שרק מחלק פלאיירים ולא מזדהה ופעילים באים מהזדהות. אני רוצה לקדם מהלך טבעי ופונה לציבור. הקריאה שלי באה מתוך פנייה של שרונה, המאבק הפרטי שלה:

   לקדם את המאבק שלה.
   לרתום עוד פעילים.
   הזדמנות לעשייה.

בר: אתם מבחינתנו אנשים של שרונה. אדם במאבק צריך אנשים מאחוריו וזה הכי חשוב גם כדי ששאר המטרות יושגו. כשבן אדם אחד מגיע להישג זה מקדם את השאר. אנשים ראו דמות והזדהו איתה ברמה האישית. הובלת מאבק חברתי עם סיפור אישי. כל דבר ששרונה מסמלת זה דיור ציבורי, חד-הוריות, מזרחים וכולם יכולים להתחבר לזה.

אלברט: זה עניינים טכניים. אחלה רעיונות.

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

פעילי קיפוד לדיור בר השגה ייצאו להפגין ביום חמישי הבא בכיכר הפיאצה. “אנחנו בתחילת התהליך", אומרת המייסדת.

הכתבה בתמונה http://diortzibury.files.wordpress.com/2013/08/d799d795d7a6d790d799d79d-d79ed794d791d799d7aa.jpg

יוצאים מהבית


++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

מכאן:

http://www.calcalist.co.il/real_estate/articles/1,7340,L-3609991,00.html

משפחת גוריהאן גרה בשכירות בחדרה למרות שנאבקו במשך שנים לקבל דירה מעמידר: "אני לא יכולה לחלום בכלל על דירה משלי. אין מצב כזה. למה זוגות צעירים צריכים לקנות בית ב־1.2 מיליון שקל? למה אני לא יכולה לקנות בית ב־500 אלף שקל?"

הדס שפר

מי אתם: שרונה גוריהאן (44), גרושה ואם חד־הורית לאורן בת ה־15 ולעילי בן ה־13, עובדת ברבע משרה כסייעת חינוך מיוחד בבית ספר. מתגוררת בחדרה.

מצב המגורים: "אנחנו גרים בדירת 3 חדרים במצב די סביר. אני מקבלת עזרה בשכר הדירה בסך 1,100 שקל בחודש ממשרד השיכון ומוסיפה 1,100 שקל (שכר הדירה הוא 2,200 שקל). הגרוש שלי לא משלם מזונות, תבעתי אותו בבית המשפט והוחלט שאקבל מביטוח לאומי קצבת מזונות של 2,200 שקל בחודש. ביטוח לאומי מגביל אותי לעבודה ברבע משרה, כי על כל שעה נוספת שאני עובדת הוא מפחית לי את קצבת המזונות. אחרי שכר הדירה נשארים לי 3,000 שקל לחיות איתם, ובאמצעותם אני צריכה לשלם ארנונה, מים וחשמל ולהיערך לבית הספר. קשה לשרוד, יש הרבה הוצאות אלמנטריות ואני כבר לא מדברת על ההוצאות מעבר לזה. יש לי חובות מצטברים. אם יאפשרו לי לעבוד במשרה מלאה ולא יקצצו לי במזונות, ארים את הראש טיפה מעל המים".

צילום: נמרוד גליקמן

   צילום: נמרוד גליקמן

דיור ציבורי: "אחרי מאבק של שנים הוצעה לי דירה של עמידר, אבל היא לא התאימה לנו. הציעו לי דירת 2 חדרים, 30 מ"ר, בחדרה. הילדים שלי, בני 13 ו־15, היו צריכים לישון על מזרן יחד. אחר כך שלחו אותנו לטבריה, היינו שם במשך כחודש ב־2011. בחודש הזה הילדים עברו בין חמישה בתי ספר. הבת שלי התקבלה לפרויקט מצוינות ללימודי מדעי המחשב ומתמטיקה במכללת נתניה, הבן שלי מחונן בכדורגל, והם לא מצאו שם את המעטפת שתתמוך בהם. גם צריך להבין שמדובר בדירות שלא כל אחד היה מוכן להיכנס אליהן – הן מלאות טחב ועובש, אין בהן תנאים אלמנטריים. כשהם מדברים על שיפוץ, זה בסך הכל סיוד"

הפער החברתי: "אמא שלי גרה בדירה בכרכור, ומאחורי הבית שלה יש דירות של עמידר ­- קוראים להן קנדי. במקביל שרי אריסון בונה שם פרויקט דירות שעולות 1.2–1.9 מיליון שקל. בשטח של קנדי יש בנייני רכבת עם 99 דירות. אפשר היה לקחת את כל הבלוקים הללו ולאפסן אותם בשני בניינים. בצורה הזאת אריסון היתה גם ממגרת את הגטאות וגם מרוויחה את כל השטח של קנדי. מה עשו במקום זה? חומה. משני הצדדים שלה רואים את הפערים. זה מזעזע".

מה יהיה בעתיד: "אני לא יכולה לחלום בכלל על דירה משלי. אין מצב כזה. למה זוגות צעירים צריכים לקנות בית ב־1.2 מיליון שקל? למה אני לא יכולה לקנות בית ב־500 אלף שקל? לעירייה יש כוח לפעול למען התושבים ולפקח על דיור בר־השגה בעיר. אם ראש העיר רוצה כל כך לסייע לתושבים, הוא יכול להציב לקבלנים תנאים – תן על כל בניין דירה־שתיים לטובת הדיור הציבורי ותקבל הנחות במסים. צריך לקדם תוכנית כזו במקום כל השחיתות וההונאות מתחת לשולחן".

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ מצב חירום – שרונה ודינה דורשות פיתרון דיור! מחר! 4 באוגוסט 2013

מחר, לאחר שבועיים שבהם שרונה גואריהן ודינה רביב יגורו ברחוב מול משרד השיכון בחיפה, כולנו נצא להפגין יחד איתן מול משרד השיכון (בסמוך לאוהלים) בדרישה הבסיסית לקורת-גג.

במשך השבועיים הלא קלים האלה קהילת הפעילים בחיפה עזרה להן ותמכה ועכשיו אנחנו מתכנסים לתמוך ולדרוש ממשרד השיכון והממשלה שיעשו את העבודה שלהם וידאגו לשנות את המצב המזעזע של הדיור הציבורי שמפיל אנשים בין הכיסאות וגורם להם לא לדעת אם יצליחו לשרוד.

לא נקבל את זה שדיור הפך למותרות בארץ הזו ואנשים לא מצליחים אפילו להגיע לקורת-גג בסיסית שתספק את הצרכים המיידיים ביותר.

אנחנו מגיעים לפתח הדלת של המדינה ולא זזים עד שנקבל מענה מדוע דינה ושרונה ורבות ורבים צריכים להגיע למקום הזה שבו לא נותר להם ברירה אלא לעשות מעשים דרסטיים כאלה. דינה ושרונה נמצאות שם הרחק מהמשפחה ובתור אימהות שחיות לבדן הדבר קשה. אבל כמו שהן שם ככה אנחנו נהיה שם בשביל לתמוך ולהפגין נגד מדיניות שאי אפשר להגדירה באופן שונה חוץ מאכזרית וחסרת אנושיות.

לא ניתן לאנשים להגיע לרחוב ולא נוותר על הדיור הציבורי.

ביום רביעי ב- 14:00 נתכנס ליד האוהלים ומשרד השיכון שנמצאים ליד בניין הטיל והמסגד, במרחק הליכה של 7 דקות מתחנת רכבת מרכז השמונה, בשדרות פל-ים.

לאירוע בפייסבוק:


לכתבות בעיתונות בנושא:

https://tinyurl.com/mkead7z

https://tinyurl.com/l97yykd

למידע נוסף בעניינן של דינה ושרונה:

דינה רביב 0526500267

שרונה גואריהן 0523454921

ShyNisGood@gmail.com

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

מעקב חדשות חדרה: ביום שלישי הגיעו שתי תושבות חדרה לגיחה קצרה בעיר, וחזרו למאהל מול משרד השיכון בחיפה בדרישה לקבל דיור ציבורי. "לא מעט אנשים טובים תומכים בנו ומסייעים", סיפרו. משרד השיכון: "בחדרה יש דירה אחת ל- 41 זכאים".

דינה רביב ושרונה גואריהן.

הכתבה בתמונה המצורפת (להגדלה יש ללחוץ על התמונה): http://diortzibury.files.wordpress.com/2013/08/20130804_200241-e1375636878312.jpg


לכתבה קודמת בעניין: https://tinyurl.com/mkead7z

ביום רביעי תערך הפגנה מול משרד השיכון בחיפה (שדרות פל-ים, ליד בניין הטיל, 7 דקות הליכה מתחנת רכבת מרכז השמונה) בשעה 14:00 בדרישה להשיג את קורת-הגג המינימלית ולקבל דירה בדיור הציבורי.

לחצו כאן כדי להגיע לאירוע ברשת http://diortzibury.wordpress.com/2013/08/04/%D7%9E%D7%A6%D7%91-%D7%97%D7%99%D7%A8%D7%95%D7%9D-%D7%A9%D7%A8%D7%95%D7%A0%D7%94-%D7%95%D7%93%D7%99%D7%A0%D7%94-%D7%93%D7%95%D7%A8%D7%A9%D7%95%D7%AA-%D7%A4%D7%99%D7%AA%D7%A8%D7%95%D7%9F-%D7%93%D7%99/


ליצירת קשר:

שרונה גואריהן 0523454921

דינה רביב 0526500267


ShyNisGood@gmail.com


+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

כתבה על דינה רביב ושרונה גואריהן מפורום קיפוד – ממש לפני שיצאו לחיפה להקים אוהלים (בעזרתו של אמיר רווה יו"ר פורום קיפוד שמופיע בתמונה) בגלל שהן מסורבות דיור וזקוקות לדיור ציבורי.

"ביום שלישי ארזו שרונה גואריהן ודינה רביב, אימהות חד-הוריות, שקי שינה ומצרכי מזון כדי להקים מאהל מחאה מול משרד השיכון בחיפה. והן לא מתכוונות לחזור עד שלא יקבלו דיור ציבורי".

"שרונה גואריהן ודינה רביב, שתי אימהות שנמצאות במלחמת הישרדות שלא נגמרת, החליטו להקים מאהל מחאה מול משרדי משרד השיכון בחיפה בדרישה לקבל דיור ציבורי. "חשבנו לפלוש לדירות של עמידר בחדרה, אבל אין לנו אומץ", סיפרו ל"לחדשות חדרה" רגע לפני שפתחו במאבק"

הכתבה בתמונות (להגדלה יש ללחוץ על התמונות): http://diortzibury.wordpress.com/2013/07/26/%D7%94%D7%A7%D7%A8%D7%91-%D7%A2%D7%9C-%D7%94%D7%91%D7%99%D7%AA-%D7%90%D7%95%D7%94%D7%9C-%D7%96%D7%94-%D7%91%D7%99%D7%AA-%D7%97%D7%93%D7%A9%D7%95%D7%AA-%D7%97%D7%93%D7%A8%D7%94/


לכתבת המשך:

https://tinyurl.com/l97yykd

ליצירת קשר:

שרונה גואריהן 0523454921

דינה רביב 0526500267


ShyNisGood@gmail.com

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++


"יש נחשים בשכונה ויש עכברים בגודל של חתולים" – כתבה על הכנס שהיה ב-4.7 של פורום קיפוד / חדשות חדרה 12 ביולי 2013

הכתבה מצורפת בתמונות. למידע נוסף על פורום קיפוד ניתן להכנס כאן: http://tinyurl.com/pexrgeg

http://diortzibury.files.wordpress.com/2013/07/20130712_163311.jpg

http://diortzibury.files.wordpress.com/2013/07/20130712_163339.jpg


++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ תמונות מכנס של קיפוד הפורום לקידום פתרונות דיור חדרה 4/7/13 9 ביולי 2013


הכנס היה מוצלח והיה מעניין לראות איך משלבים בין אנשים משכונות שונות כשכל אחד מסתכל קודם כל על הבעיות שלו באופן טבעי אבל מה שחשוב שהבעיות שמתמודדים איתם נכחו והמועמדים לא רק שהתייחסו אלא הדיון נסוב סביב מה שעומד בחיי היום-יום של הבוחרים העתידיים שלהם. הפעם גם היתה השתתפות טובה יותר של התושבים עצמם מה ששימח אותי באופן אישי והעבודה בעניין עוד לפנינו.


לאלבום בפייסבוק: https://www.facebook.com/profile.php?id=100000941712533&sk=photos&collection_token=100000941712533%3A2305272732%3A69&set=a.561996120508440.1073741828.100000941712533&type=1

לתיעוד בוידאו: http://tinyurl.com/n4atktt

ליצירת קשר:

שי נימצן 0525454425 ShyNisGood@gmail.com

שרונה גואריהן 0523454921 amirrave6@gmail.com

דינה רביב 0526500267 amirrave6@gmail.com

אמיר רווה 0522215406 amirrave6@gmail.com

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

תיעוד וידאו מכנס של קיפוד הפורום לקידום פתרונות דיור חדרה 4/7/13

מצורפים להלן קטעי וידאו המתעדים את הכנס שנערך בשכונת גני אלון בחדרה. התארגנות תושבים פגשה מועמדים לראשות ומועצת העיר חדרה, ודיברנו על דיור ציבורי, דיור במחירים שכולם יכולים לעמוד בהם, תחזוקת השכונות והבעיות הקשות בהן ועוד.

1. כנס קיפוד – קידום פתרונות דיור חדרה ב-4 ביולי 2013 חלק 1 מתוך 7: https://www.youtube.com/watch?v=UZ_QINtbT5k&html5=1

תודה שבאתם. פורום קיפוד הוקם בשבילכם. הפעילות הזו שאנו עושים היא פעילות שנוצרת כשאתם באים. כשאתם באים אתם רואים שאנחנו ביחד. אנחנו מתכנסים כאן כדי לשנות את הסביבה שבה אנו חיים. אני לא מאמין שהשינוי מתחיל מלמעלה. אני עומד כאן ורואה אנשים שנמצאים צעד אחד לפני השפעה, יצירה של אפקט שאי אפשר יהיה להתעלם ממנו. תסכלו ימינה ושמאלה אחד על השני… זה לא משנה לפני בחירות אחרי בחירות, אלה האנשים שיהיו אתכם ויהיו כאן כל הזמן במרחק נגיעה. העיר הזו מתעוררת, העיר הזו מתעוררת! אל תסמכו אלא על עצמכם שתהיו כאן ותדחפו את זה הלאה. הצרכים שלנו? קודם כל! ואין יותר מה להוסיף.

הכנס נערך על ידי פורום קיפוד והשתתפו בהכנות: שי נימצן, שרונה גואריהן, אמיר רווה, דינה רביב, שי ברכה, תנועת דרור ישראל בחדרה, תושבי שיכון גזית ושכונת גני אלון בהם חברותינו סבטלנה ולאה שפועלות יחד איתנו בארגון התושבים.

למידע נוסף בנוגע לפורום קיפוד:

http://tinyurl.com/orhd7uq

http://tinyurl.com/qb2uzm3

ליצירת קשר:

שי נימצן 0525454425 ShyNisGood@gmail.com

שרונה גואריהן 0523454921 amirrave6@gmail.com

דינה רביב 0526500267 amirrave6@gmail.com

אמיר רווה 0522215406 amirrave6@gmail.com

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

לכל חברי אני שרונה גואריהן גרה בחדרה ואם חד הורית , אמא לשני ילדים מקסימים אורן בת 15 ואילאי בן 13, עובדת כיום במשרה חלקית מקבלת מזונות מביטוח לאומי וזה סכום מזערי לסגור את החודש, מכוון שביטוח לאומי מגביל אותנו לסכום של 4100 שח כולל משכורת ועדיין זה לא מספיק כי יוקר המחיה שוחק . התחלתי את המאבק האישי שלי בשל קושי כלכלי לשרוד את המחר והתחלתי לצאת למאבק אישי לקבלת דירת עמידר . אני נאבקת ונלחמת כ 10 שנים לקבלת דירה אחרי מאבקים רבים התיק שלי עלה לוועדה ציבורית , וועדה עליונה אחרי מפח נפש גדול מאוד . קיבלתי זכאות לדירת עמידר בוועדת חריגים איזה יופי כל כך שמחתי אמרתי לעצמי פה תהיה הפריצה לצאת למעמד כלכלי חדש ולצאת אולי מכל הקושי אך כמובן זה לא קרה . הדירה שהציעו לי קיבלתי בטבריה כמובן יש להזכיר שאנחנו גרים בחדרה ופה התחיל הסיפור הגדול שנאלצנו אני וילדי לעקור את כל חיינו , ואת משפחה, חברים ,מסגרת חינוכית , יש לציין שאורן הבת הגדולה התקבלה לפרוייקט מצוינות לתואר ראשון במטמטיקה ומדעי המחשב ואילאי הבן שחקן כדורגל מצטיין . עברנו כחודש לטבריה לניסיון הסתגלותי אך לצערי ניסיון זה לא צלח וילדי עברו שם 5 בתי ספר , ולא הצליחו להרים את עצמם מהשינוי הדרסטי שחל פתאום שמתוך אילוץ כמובן ואני כמובן לא הצלחתי למצוא שם עבודה , עם כל הניסיונות הרבים חזרנו חזרה לשיקום חדש לאחר כל הסיוט שנאלצו לעבור השיקום היה ארוך וקשה מנשוא. לאחר תקופת התאוששות עם כל התסכולים, התחלתי מאמץ לבדוק את זכאותי בשנית ונוכחתי לדעת כי הריני מסורבת לזכאות לדירה . והתחלתי במסע של חיפוש אחרי אי צדק שנעשה לי ולילדי ועול גדול . הכרתי במהלך המסע חברים נוספים שאני פגשתי באמצע הדרך שפתאום סיפרו לי שיש להם בעצם את אותה בעיה שלי וזה נתן לי את הכוח להמשיך ולדעת שאני לא לבד בתוך כל הסיפור הזה. אני זוכרת שנסענו אני וילדי לאמא שלי לסוף שבוע בפרדס חנה ובדרך לתחנה ראיתי שמבצבץ לו אוהל קטן הסתקרנתי מאוד אמרתי לעצמי לשם אני עוד אחזור. הלכנו לאמא התארגנו לשבת וכל הזמן הזה אני חושבת מה קורה שם? מעניין ? אחרי ארוחת שבת עשיתי טיול קצר והגעתי לאוהל הקטן. שם התחיל כל סיפור המחאה נדבקתי בחיידק שניקרא "שינוי" . הכרתי שם המון חברים מכל שכבות האוכלוסייה, סיפורים מעניינים, מעגלי שיח , ואפילו אירועים , והרצאות , הפגנות , שאף פעם לא הייתי חשופה למעמד כזה של פנל מול אנשים תמיד הייתי לבד במאבק האישי שלי הפרטי, התחלתי לפתח אופקים חדשים למאבק ממאבק אישי אני הפתח אותו לציבורי יותר מכוון שכבר יש המון אנשים שפונים ומדברים על אותה בעיה מעמד הדיור הציבורי במדינה שלנו ותנאי הדיור הציבורי . פתחנו מאהל בחדרה עם חברים נוספים והמעגל התרחב הצלחנו גם להגיע בשלב הזה של המחאה לועדת טרכינברג שזו הייתה חוויה בפני עצמה כפעם ראשונה בכנסת ופשוט תוך כדי הכול התגלגל לתוך מאבק של אזרחים שמודאגים מה קורה במדינה מתוקנת של 2013 כל הדבר הזה סחף אותי ברמות לגילוי מעצמה אישית אחרת וראיתי שאני מסוגלת לשנות ולעשות דברים שמזיזים ומנעים את המערכת הבירוקרטית ואמרתי לעצמי אם זה ככה בו נראה עד כמה אפשר לגעת בלהגשים את המטרה. עברו ימים ומצאתי את עצמי בהצעות להשתתפות בקבוצת המאבק לדיור ציבורי, ובעוד קבוצות נוספות , ויום אחד צצה לי בקשה להצטרפות למסע רגלי מפתח תקווה לירושלים אני ועוד חברה מחדרה אמרנו שאנחנו הולכים על זה בגדול בשביל החוויה כי זה היה משהו חדש שלו השתתפתי אף פעם באתגר שכזה. אבל מה שחשוב שהמסע הזה היה בתוכנו למחאה על קיצוצים בתקציב החד הוריות , ובתנאי המחיה המאוד קשים . יצאנו למסע שנמשך כ- 3 ימים אני ודינה רביב ,ורות קוליאן גם פעילות ונאבקות כחד הוריות על מלחמת קיום בסיסית המסע היה מרתק ומעניין פגשנו המון אנשים בדרך ואזרחים מודאגים אשר פרגנו ותמכו במאבק וחלקם אפילו הצטרפו כסולידריות . התגברנו וחיזקנו אחת את השנייה בכל רגע משברי כזה או אחר היינו שותפות לרגעי שמחה ואושר גדול הכרנו אחת את השנייה גם ברמה האישית חלקנו חוויות עם אנשים טובים באמצע הדרך . שיתפנו אנשים וערכנו מסע הסברה לאורך כל הדרך. בסוף המסע הגענו לכנסת ששם כבר חיכו לנו מאבטחים של משמר הכנסת עם שוטרים היה ממש מפחיד בהתחלה כי אני לא הייתי חשופה אף פעם למעמד שיש שוטרים ומאבטחים סביבי אבל צלחתי את הפחד ראיתי שזה לא ממש נורא כמו שזה נראה על פניו התחלתי להכיר סוג אחר של עימות. דיברנו עם השוטרים והמאבטחים היו ממש נחמדים ורגישים, והבנתי שזו עבודה שלהם וגם להם יש הזדהות עם המאבק . ניתנה לנו אפשרות להכנס לכנסת ולנסות לעלות את בעיות הדיור הציבורי ויוקר המחיה , בהתחלה חברנו לח"כים ושרים וסיפרנו להם על המסע שעשינו . מצאנו את עצמנו בחלק מהזמן יושבים עם הח"כים ושרים בחדר האוכל לספר על המסע שבמטרתו המאבק על יוקר המחיה והדיור הציבורי והקושי בעצם בהישרדות הקיומית של חיי היום יום, הייתה התעניינות רבה של רוב החכים והשרים. הזמנו אותנו לוועדת סיעה , העבודה, מרץ, ששם הצגנו את עצמנו ואת האג’נדה שלנו במאבק אפילו הצלחנו להכנס לסיעת יש עתיד. אומנם לא התקבלנו ממש בברכה אבל הצגנו את עצמנו ותוך כדי יצירת קשרים קיבלנו משוב חיובי ליצירת קשר ישיר עם ח"כים ושרים, וכיום אנחנו בקשר ישיר עם שרים וח"כים שדרכם אנחנו מטופלים באופן פרטני וגם כמאבק ציבורי . אנחנו פתחנו פורום בחדרה שנקרא פורום קיפוד פורום לקידום פתרונות דיור דיור ציבורי ודיור בר השגה אנחנו גרעין של 10 פעילים אקטיבים כ- 250 תומכים בפורום . יש מפגשים שוטפים עם פעילים אשר מצטרפים בשל הצלחת הפורום ופעילות הפורום קיבלה תנופה במהלך פעילות שטח יום יומית לצרכי התושבים יש ברשותנו כבר הצלחות לא קטנות שבהם הצלחנו להרים כנס גדול בשכונת גזית עם כ- 70 משתתפים , ובהשתתפות חברי מועצה ומועמדים לראשות העיר ודפני ליף. הצלחנו לגייס את משאבי העירייה לטובת תושבי שכונת גזית לתיקון תשתית צנרת מים. מתוכנן כנס גדול נוסף בהשתתפות חברי מועצה ומועמדים לראשות ובהשתתפות חברי כנסת. בכנס אנחנו מעלים את פעילותנו ותמיכה בפורום תושבים אשר יוכלו להפנות בעיות לכל הפאנל.

נשמח לראות אתכם!

______________________ על התהליך האישי שהביא אותי להתארגן במסגרת פורום "קיפוד":

את המחאה החברתית של קיץ 2011 ליוויתי כתומך פסיבי בעיקר. הזדהיתי, התרגשתי, אפילו השתתפתי בעצרת או שתיים ובעיקר קיוויתי שאכן יתחולל שינוי חברתי לטובה. לא הייתי שותף לביקורת על חוסר הבהירות בהגדרת המטרות והדרכים לפיתרון הסוגיות החברתיות השונות, שהרי זהו תפקיד הממשלה ולא תפקידו של הציבור הרחב. הנחתי שנבחרי הציבור ינצלו את המחאה לקדם נושאים חברתיים ביתר שאת. לא חלף זמן רב ועם שוך גל המחאה הראשוני התברר כי לא הרבה השתנה אם בכלל ואולי אף בנושאים רבים חלה החמרה והחרפה של הבעיות עליהן מחה הציבור ברבבותיו. מחירי הנדל"ן ממשיכים להאמיר. כך גם יוקר המחיה. הערבות ההדדית נפרמת, פערי השכר והבדלי המעמדות גדלים, זכויות העובדים וביטחונם התעסוקתי נשחק, ובעיקר תחושת הסיאוב והציניות מצד גורמי השלטון והממסד לא שכחה ואף התעצמה. כתושב עירי, חדרה, נתקלתי במקרים אחדים בהם פניתי לגורמים שונים בעירייה בתחושה של זלזול והתנשאות מצד עובדים שאת שכרם ממנים כספי המיסים שאני משלם ושתפקידם לתת שירות ומענה לפניות תושבים בנושאים השונים. לאחר ששיתפתי תושבים נוספים בתחושותיי, ביניהם חברי מאבק הדיור הציבורי, ולאחר שנפגשנו כדי לארגן מחאה ופעילות לפיתרון הבעיות החברתיות ברמה המקומית, בראשן בעיית הדיור החלטנו על הקמת פורום "קיפוד" לקידום פתרונות דיור בחדרה. המחשבה מאחורי הקמת הפורום הייתה להשפיע ולשנות בעיקר ברמה המקומית, שהיא נגישה אלינו יותר ברמת יכולת ההשפעה וביכולת לרתום תושבים מקומיים למעורבות חברתית והשפעה על מקבלי ההחלטות ברשות המקומית. התחושה היא שבאנו לשנות לא ברמת הסיסמאות וההתכחשויות להן לאחר הבחירות, אלא ברמת הפעילות האותנטית בשטח, השואפת לבנות לאורך זמן מארג מעורבות חברתית לא פוליטית, אשר תייצר כוח תגובה והרתעה מול עוולות חברתיות ושלטוניות אליהן אנו נחשפים. בעיר אשר מועצת העיר שלה התפזרה בשל התנגדויות חברי מועצה להקצאת כספים למטרות מפוקפקות ונוהלה קרוב לשלוש שנים על ידי ועדה קרואה, בעוד ראש העיר בעקבות החלטה מעוררת חשד לאינטרסנטיות פוליטית מבישה, נשאר בהחלטת שר פנים בתפקידו וברבות הימים נעצר ומואשם בעבירות שוחד ומינהל תקין, ובכל מקום בעצם, אין להמעיט מחשיבותה הרבה של מעורבות תושבים פעילה בניהול ובביקורת על התנהלות הגורמים השלטוניים. זהו השינוי האמיתי שהולידה המחאה החברתי. שינוי תודעתי וארגוני, שמעודד אזרחים לפעול, להתארגן ולהתערב כדי ליצור שינוי משמעותי ומבוסס בתהליך אולי ארוך וקשה, אך עם מחויבות לשינוי אמיתי ולהתנגדות לשימוש הרשויות בפרט, כבפיון על לוח המהלכים הכוחניים והציניים של גורמי הון שלטון נעדרי מוסריות ומחויבות חברתית.

אמיר רווה, יוני 2013, חדרה.

__________________ מה מוביל אדם לפתוח פורום תושבים שדורשים מענה לבעיות הדיור והשכונות? לא יודע. מה הוביל אותי, שי נימצן, לעשות זאת ולקחת חלק בפורום כזה? קודם כל אני חושב שזה אפשרי. אפשר לקבץ תושבים מכל מיני מקומות בעיר כשמה שהם רואים מול עיניהם זה את הבעיות המשותפות להם ומוכנים לעשות צעדים ביחד בדרך למה שיביא את הפתרון. כשתושבים מכל מיני שכונות, ותיקים וחדשים, לא מוכנים לקבל מצב שנכפה עליהם שבו עליהם לראות כיצד השכונות שלהם מתדרדרות ואיך הם נשכחים בעיר שבה הם חיים כשהשלטון המרכזי והמוניציפלי תמיד מביט בעיניים כלות במי שהוא יכול לפנות אליו, להביא אותו, “לחזק" את העיר. האנשים מבינים שהם אלה שחיים בעיר ומקיימים אותה ואני אחד מהם. בתור פעיל דיור ציבורי בשנתיים האחרונות הבחנתי שבכל מקום שאליו הגעתי אנשים כבר מתנגדים, כל אחד בדרכו שלו ובעיקר בדרכה שלה, למה שקבעו להם, ומחכים לתמיכה. אבל כולם חלק ממי שרוצים לשנות בשביל עצמם ובשביל מי שאיתם. את ההבנות האלה לקחתי איתי לעיר מגוריי משום שתמיד רציתי לנסות לשנות במקום שבו אני גר גם אם באופן מוגבל, והתחושה הזו ליוותה אותי כשפעלתי מחוץ לעיר וכשהלכתי למכולת ליד הבית. אני רואה בזה מעבר מסיפורים על שכונות ש"ככה הן" וייאוש מהשפעה על העירייה להתארגנות פעילה ואפקטיבית שכוללת בתוכה קהילות שונות בעיר שמצליחה להזיז דברים בהתאם לצרכים. הדבר הזה הנחה אותי, כשירדנו ביחד, הפעילים והפעילות בפורום, שבועות ספורים לאחר שנפגשנו והחלטנו לפעול במשותף, אל שיכון שבו קיימנו ישיבות יחד עם התושבים – מדיירי הדיור הציבורי ושאר הסובלים מההזנחה בשכונה שלא טופלה על ידי העירייה. שם ראינו שהפורום הוא של כולם לא כעניין של ססמה, אלא מתוך התהייה: מהו פורום של תושבים שנוצר בעיר שלא פונה מראשיתו לכל מי שמעוניינים לשנות? אין חיה כזאת. זה יציר האנשים שמתוך קשיי היום-יום שלהם, הצטרפו, באו לפגישות, ואמרו אחד-אחד את שעל ליבם ויחד עם המחשבות שלנו, שאיתן הגענו הפעילים והפעילות שנפגשו לפני (והיום לא ניתן להפריד בין תושבים-פעילים לבינינו) ואמרו שלא משנה מה ומה אנחנו, כשניצבת מולנו בעיה שהיא למעשה האופן שבו נאלצים לחיות תושבים בשכונה מתפוררת ואנשים שנמאס להם ומוכנים לפעול – שם אנחנו וזה מה שחשוב. לא סימנו מטרה (בניגוד לעצות רבות שקיבלנו) אלא הפכנו לדרך למטרה. אם יבואו אלינו עוד ועוד אנשים שנמצאים בקלחת הזו, השינוי יקרה, אני בטוח. זה כה פשוט וכה קשה לצפות מאנשים רבים שנאבקים בשביל לשרוד.

חלקנו באנו ממאהלים וחלקנו לא, ואצל כולנו קיים רצון עז לראות שינוי שקורה לא בגלל שמישהו ניאות לעשותו, אלא בגלל שאנחנו מאורגנים לקראתו. כתבנו ביחד מכתב לראש העיר כדי לרתום אותו למהלך (https://diortzibury.files.wordpress.com/2013/04/20130428_204535.jpg) וכצעד ראשון מצידו – להיענות לפגישה, לבוא לשכונה. ראש העיר הפסיד התארגנות שיכלה לעבוד גם בשבילו בשינוי המדיניות האנטי-חברתית של הממשלה ומשרד האוצר. אנחנו הרווחנו אותה ומתוך אותו מהלך והפגישות שנבעו ממנו, הכרנו יותר ויותר איש את רעהו ולמדנו כיצד לפעול יחד, מי בשכונה עצמה בקשרים עם האנשים ומי שיכל לראות כיצד ניתן לחבר את העשייה הזו לשאר חלקי העיר, ומי שניסח במילים פשוטות את הדרישות לדיור ציבורי ודיור לכל ולפני הכל התערבות ישירה של העירייה במצב הדיור והשכונות ולא להשאיר את כולנו לגורלנו הנפרד שבו אין מענה לצרכים בסיסיים של אנשים.

החלטנו שהגיעה העת להרים כנס שבו מי שמעוניינים ומעוניינות להיות ראש העיר הבאר או חברי מועצה שיבואו בעצמם לתושבים ויידברו על מה שחשוב להם שם, ליד הבלוק עם הקירות המתקלפים ופיצוצי המים או היכן שחשוך מדי בערב והילדים לא יוצאים מהבית. שהם יהיו מה שעומד על הפרק ולא תכתיבים כאלו ואחרים של המועמדים, ויותר מהכל, שהתושבים יקבעו סדר-יום ויפגשנו אחד את השנייה כדי לעשות זאת, למרות הקשיים והחוסר בתקווה, מתוך תחושה שזה יכול להיות הצעד הראשון אל עבר מדיניות של עזרה ושיקום היכן שמכירים רק מדיניות של התנערות וצפייה שכזו שכולם יתמודדו ויהיה בסדר. אין בסדר ולא מקבלים עוד התנערות וכולם יהיו מעורבים עד שנשנה את פני העיר ולא רק נדבר על חזותה.

הכנס הקודם (כאן: http://tinyurl.com/l2wgfkm

, כאן: http://tinyurl.com/nm23x5p

, כאן: http://tinyurl.com/o3jp5dn

וכאן: http://tinyurl.com/p48vrgy)

היה כנס מוצלח אליו הגיעו מקומיים ומכל הארץ, ובתאריך 4.7 (ערב יום חמישי) אנחנו מתכננים אירוע נוסף שיהיה עוד יותר גדול ומקיף ויהפוך לנוהג לקראת הבחירות המוניציפליות כאשר בעיות התושבים הן בעדיפות ראשונה והצרכים נמצאים במרכז הדיון ולא בשוליים כפי שנוח לשים את השכונות בשוליים כדי שלא יראו ולא ייזכרו. http://diortzibury.files.wordpress.com/2013/07/d7a4d795d7a8d7a7d799d7a4d795d793003.png

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ פרוטוקול וסיכום פורום קיפוד – 3 מפגשים לקראת כנס ביום חמישי 4.7 1 ביולי 2013 ·

אחרי הכנס הקודם (http://tinyurl.com/l2wgfkm) ותוצאותיו המיידיות (http://tinyurl.com/nm23x5p) ובעקבות הבחירות המוניציפליות הקרבות ורצוננו בפורום קיפוד לקדם את נושאי הדיור הציבורי בפרט והדיור והשכונות בכלל, נפגשנו כמה פעמים והתחלנו במלאכה לקראת כנס נוסף, מקיף יותר, שיביא יותר אנשים וימשיך את תנופת ההתארגנות העממית והקהילתית כדי לקבוע סדר-יום בד בבד עם טיפול מיידי בבעיות הבוערות בעיר.

מכיוון שהצרכים רבים, לא ידענו בהתחלה לאן עלינו לפנות כי קבענו תאריך – 4.7 ודיברנו עם אנשים שהיו אמורים להגיע, אבל גם רצינו לפעול באותו מקום שבו התחלנו שהוביל אותנו לכנס והוא השכונה, השיכון, היכן שאנחנו רוצים לעבוד עם אנשים ביחד כדי להמשיך ולקדם את המטרות שלנו.

הפרוטוקול שיוצג כעת משקף את הרצון להגדיל את כמות הפעילים/ות וגם לפנות לקהל גדול יותר מתושבי ולקדם את האירוע מבחינה לוגיסטית.

הוחלט בפורום קיפוד שהאירוע הקרוב יערך בשכונת גני אלון והמטרות הן:

1. להביא שוב פעם את כל מי שמועמד/ת לתפקיד.

2. מעורבות יותר גדולה של תושבים ושאיפה שיפעלו.

אמיר: לארגן תושבים כדי לפעול בדיור בעיקר. אנחנו רואים ושומעים שנושא הדיור הוא חלק מרכזי וקיימים נושאים נוספים ורוצים גם לעזור לאנשים. הגדרנו את הפורום כלא-פוליטי אבל נושא הדיור הוא פוליטי. החברות בפורום פתוחה לכולם בלי קשר לשיוך. היה לנו כנס מוצלח בשיכון גזית ואנחנו מתכננים עוד אחד בגני אלון, והזמנו בעלי תפקידים – ח"כ, מהאקדמיה ומועמדים לראשות ומועצת העיר. יש לנו 3 חברים בפורום שפועלים גם במסגרת יש עתיד. מי שתומך בקידום הדיור נעבוד איתו. המפגש היום כדי לראות לקראת הכנס מי יכול לעזור בארגון הכנס ומה צריך. איך להביא אנשים? נשמח שתצטרפו ותפעלו.

גלעד: גם ברסקו. לפני שנה פניתי ליזם פינוי-בינוי. עברנו דלת-דלת ועשינו אסיפות. חתמו 80 אנשים. השכונות שלנו – סלע, יד שמואל (שמעון: כל ראש עיר שעולה לא נוגע בשכונות, אף ראש עיר) על הפנים. קנינו בתים והמחירים ירדו מאוד. חתמו מספיק בשביל פינוי-בינוי. יש לנו מקלט אחד בשכונה בלי מפתחות לאף דייר! ראש העיר הביא את המפתחות לדייר אחד בשביל פעילויות לילדים שלו אחר-הצהריים… זה לא שכונה זה מעברה. האנשים שבאים מגיעים מחוץ לעיר ומשכירים את הבתים. בשבוע שעבר התפוצץ לנו ביוב ושילמנו הדיירים (שרונה: בגזית עשינו בלאגן ותאגיד המים שילם). למבוגרים אין לאן ללכת זה המקום היחיד שהם מכירים (שי – אנחנו רוצים ליצור סטנדרט שהתושבים לא צריכים לעזוב את השכונה כי השכונה נהיית טובה יותר).

דלית: שלום לכולם, אני מפרדס-חנה. מעניינת אותי הגישה הזו לנדל"ן בתור מישהי מהתחום. אני רוצה להגיד שתלוי איפה בונים. אצלנו מנסים להזיז משהו ולא זז. המועצה אצלנו לא עוזרת והשכונות עומדות כמו שהן. שמעון: הכנס היה ממש יפה. עד היום פניתי להרבה ואף אחד לא עזר. שילמנו בעבר על תיקון כזה (http://tinyurl.com/nm23x5p)

4000 והורידו לנו ל-2200. אני גר 40 שנה בגזית ולא נגעו בשכונה בכלל. יש לנו בעיית עכברים והמקלטים במצב מזעזע (בינתיים מאז הכנס הקודם עשו בשכונה ריסוס). מה יהיה בשכונה? צריך שיקרה אסון? שולחים אותנו ממקום למקום. מדבר על בעיות קשות שנוצרות בין הדיירים האתיופים, הרוסים, וותיקים וחדשים אחרים. גלעד: חיים אביטן לפני הבחירות האחרונות בנה פארק שעשועים מול גזית, מרכז וטרינרי ולידו פארק שעשועים. אנחנו לא מתלוננים (עונה לאלברט) ? איזה גן שעשועים ראיתם בלי תאורה? כל הלילה נרקומנים ושתיינים מסתובבים שם. אלה בעיות קשות שלנו של חוסר ביטחון גדול מאוד לנו ולילדינו ואנשים לא מבינים איך אנחנו חיים.

יוסף: העירייה והחברות עובדות ביחד אין ביניהם הבדל (מדבר על תאגיד המים ועמידר).

שרונה: ברביעי ליולי יש אירוע גדול ודב חנין אמור להגיע. יחד צביקה לייבוביץ' ויוסי יונה. הזמנו את כולם. אנחנו צריכים להכין כרזות + פלאיירים + הזמנות לאירוע + הדפסה + עזרה לתלייה של מודעות + הדפסה בגודל A3 + עזרה להכין את המיקום ביום האירוע – בגני אלון. אולי נצטרך גנרטור. כסאות + שולחנות 150-200. צריך גם לדאוג לתקשורת.

עדית: יש הוראה להשתיק כל סיקור בסגנון מחאתי ולכן קשה להביא סיקור. אם תרצו ליצור קשר באמצעות רשימת מס' טלפון ואפשר יהיה לחייג מהמשרד שלי.

שרונה: ברגע שחבר כנסת מגיע ויודע מה הבעיות באיזור זה מעודד תמיכה.

אלברט: בסה"כ, באילו ועדות הוא יושב?

עדית: כשבא ח"כ כמו דב חנין זה כדי לתת לך תמונה. יכול להיות שמה שצריך להיות זה מה שהיה קודם. מה המטרה?

שרונה: היינו בכנס בגזית והיו 60 איש, זה לא היה צפוי. אנשים ראו שיש דברים אחרים שיכולים לעזור. מי שבא ותמך זה נותן כוח להמשיך הלאה. ברגע שמגיע ח"כ זה יכול לקדם ברמה של חדרה.

עדית: צריך לעשות כנס שיש בו מקום לאנשים לדבר. להגיד להם בואו נתארגן.

____________


סיכום של צדדים חיוביים ושליליים בכנס האחרון:

חיובי: היינו עם הרגליים על הקרקע והצלחנו לגייס הרבה תרומות. שלילי: לא פיתחנו מספיק קשרים עם אנשים ודיברנו יומיים לפני כן עם בעלי עסקים קטנים ואנשים אקראיים מהרחוב. העבודה הזו חייבת להיות יותר מתוכננת, מקיפה ומוקדמת.

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

דיור ראוי לכולם – כתבה על הכנס של פורום קיפוד בחדרה שנערך ב-4.6 / מגזין המושבות 10 ביוני 2013

דיור ראוי לכולם

גלבוע דקר

7/6/13

http://www.magazin.org.il/inner.asp?page=17&article=8644


עשרות מתושבי חדרה התכנסו ביום שלישי האחרון בשכונת גזית בעיר במטרה לדון במצוקת הדיור ביישוב. את הכנס יזמו פעילים חברתיים מארגון קיפוד (קידום פתרונות דיור בחדרה) שהזמינו את אחת מסמלי המחאה הגדולה של קיץ 2011, דפני ליף. את הכנס ביקשו הפעילים לקיים במרכז הקהילתי, אך לדבריהם פניותיהם לעירייה נענו בשלילה וכן גם התגובה להזמנתו של ראש העיר חיים אביטן לכנס.

"אני רואה את התנאים פה ואני אומרת לכם, אני מפונקת לידכם". דפני ליף [צילום: יואב איתיאל]

"אני רואה את התנאים פה ואני אומרת לכם, אני מפונקת לידכם". דפני ליף [צילום: יואב איתיאל]


עשרות מתושבי חדרה התכנסו ביום שלישי האחרון בשכונת גזית בעיר במטרה לדון במצוקת הדיור ביישוב. את הכנס יזמו פעילים חברתיים מארגון קיפוד (קידום פתרונות דיור בחדרה) שהזמינו את אחת מסמלי המחאה הגדולה של קיץ 2011, דפני ליף.

את הכנס ביקשו הפעילים לקיים במרכז הקהילתי, אך לדבריהם פניותיהם לעירייה נענו בשלילה וכן גם התגובה להזמנתו של ראש העיר חיים אביטן לכנס. לבסוף התקיים הכנס בבניין מוזנח, שאת הבאים מקבלת בחצר שלולית ביוב ריחנית. "אנשים פה בשכונה צמאים לדבר, אין פה כלום. אמרה "למגזין המושבות" אחת מפעילות קיפוד, "הקמנו את הפורום במטרה לקדם פרויקטים כמו שיקום שכונות, פינוי בינוי ותמ"א 38. אך בפועל הבנו שיש קודם כל אנשים שחיים בתנאים תת אנושיים, ולהם צריך לדאוג קודם".

"כתבנו מכתב לחיים ושמנו לו את זה במשרד, המטרה שלנו הייתה לעבוד עם העירייה ביחד ולעזור", אמר שי נימצן פעיל נוסף בארגון והוסיף, "ולמרות זאת האמירה שקיבלנו ממחלקת פניות הציבור בעירייה הייתה ש"מי שיש לו כסף שיעבור לשכונה טובה יותר".

לכנס הגיעו גם מספר מתמודדים בבחירות הקרובות למועצת העיר, בינהם: צביקה לזרוביץ ממפלגת העבודה, עו"ד טל אליהו וחדווה יחזקאלי שמתמודדת על לראשות העיר. יחזקלי הבטיחה כי במידה ותיבחר תפעל מול רשויות המדינה בכדי להכשיר קרקעות חקלאיות בשטח המוניציפלי של חדרה ובכך להוזיל את מחירי הקרקע לבנייה באופן משמעותי.

"אני רואה את התנאים פה ואני אומרת לכם, אני מפונקת לידכם", אמרה לבאי הכנס דפני ליף. היא קראה למתמודדים בבחירות להביא איתם את קול השכונות החלשות בזמן שהם עורכים חוגי בית בשכונות החזקות של העיר ולסייע לדחיפת חוק הדיור הציבורי שמוקפא. "אני אעשה כמיטב יכולתי להירתם ולעזור לכם כי אתם אנשים טובים וישרים ואסור שתחיו בתנאים שכאלה".

שי נימצן ShyNisGood@gmail.com


++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++


תושבי גזית קוראים לדיור בר-השגה – כתבה על הכנס של פורום קיפוד בחדרה שנערך ב-4.6 / חדשות חדרה 7 ביוני 2013

http://diortzibury.files.wordpress.com/2013/06/20130607_013423-e1370558606452.jpg

http://diortzibury.files.wordpress.com/2013/06/20130607_013459-e1370558631725.jpg

http://diortzibury.files.wordpress.com/2013/06/20130607_013512-e1370558665320.jpg

http://diortzibury.files.wordpress.com/2013/06/20130607_013526-e1370558682497.jpg

http://diortzibury.files.wordpress.com/2013/06/20130607_013537-e1370558696372.jpg

http://diortzibury.files.wordpress.com/2013/06/20130607_013548-e1370558711966.jpg

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++


אחרי כנס קיפוד ב-4.6 עדיין קיימות בעיות קשות בשיכון גזית אבל לחץ ציבורי מוביל לפיתרון 7 ביוני 2013

הכנס שאליו הגיעו תושבים מהשכונה ומחוצה לה לא היה רק בשביל להפגיש את התושבים עם המועמדים והמועמדת לראשות עירייה חדרה או רק להתארגנות ארוכת טווח, אלא המטרה גם היתה לנסות ולמצוא אפשרויות פעולה מיידיות כדי שניתן יהיה לטפל בליקויים הקיימים בשיכון גזית (ובעתיד בשיכונים נוספים) כבר עכשיו משום שהתושבים כבר לא יכולים יותר שפתאום פורץ הביוב החוצה או שזרם המים נפסק בגלל דליפה.

ב-5.6 כהמשך ישיר של הכנס, שלא יהיה ספק, תושבי גזית שוב פעם נתקלו במה שהם נתקלים מדי פעם, משמע תוצאות ההזנחה השיטתית. בצהריים הגעתי לשם בגלל פיצוץ מים כשחלק ממי שהגיעו לכנס חשו זאת בעצמם והיום זה היה בלתי-נסבל והפעלנו אנשים שישלחו מישהו לתקן. הגיע פקח של העירייה ונתן התראה (!) שאם הם לא יתקנו תוך יומיים מנתקים להם את המים… הבעחה שכבר עכשיו הם סגרו את המים כי יש נזילה והעלות המצטברת גבוהה מאוד וכך גם בעל המקצוע שהגיע אמר שאיך שהוא נוגע בצנרת מייד היא נשברת ועוד חלקים יצטרכו להיות מוחלפים וכך הלאה לסכום שהם לא מסוגלים לעמוד בו.

הסיפור של הטיפול העירוני בשיכון גזית משקף תהליך רחב יותר מכפי שקורה בעיר חדרה בשכונה הספציפית הזו. התהליך הוא תהליך של התנערות הרשויות והשלטון מהאזרחים/תושבים והפנייתם לגורמים פרטיים כאשר החיוב תמיד הוא על חשבונם. ככה העירייה לא צריכה להשקיע במקומות שלא יניבו מיידית רווחים. באותו יום הגיע פקח של העירייה וכדי "לחסוך" לתושבים הוא בעצמו (!) הפנה אותם לגורם פרטי משום שלדבריו העלויות של תיקון תאגיד המים של עיריית חדרה יעלה לתושבים הרבה יותר כסף מאשר איש מקצוע שלא קשור לעירייה. לכאורה מדובר בניסיון של עובד ציבור לעזור לאותו ציבור שבשבילו הוא עובד, העניין הוא, שגם אם כוונותיו לעזור, מעשיו רק מוסיפים להתנערות של הגורם העירוני מצרכיי התושבים משום שאם מדובר ביחסים בין התושבים לבין בעל מקצוע פרטי הרי שהעירייה יכולה להגיד שאין היא קשורה לעניין ולכן אי אפשר לבוא אליה בטענות משום שמדובר בצינור פרטי (לפי העירייה גם אם הצינור נמצא במרחק רק מהבית ומחבר מספר מבנים יחד אך נמצא אחרי השעון שמחייב את הדיירים אזי מדובר בעניין פרטי), ותקלה פרטית ולכן הכסף צריך לבוא מהדיירים ובעל המקצוע שייקח מהם מחיר מופחת יסגור את המעגל הזה בין האנשים עצמם כאשר הרשות המוניציפלית (במקרה זה) יכולה להמשיך כרגיל בעוד התקלה הבאה ממשמשת ובאה וזו למעשה השיטה.

לכן אני שוב פעם חוזר על מה שאמרתי בכנס (http://tinyurl.com/l2wgfkm) – המדינה אחראית ואני מאשים אותה, ובאותה נשימה העירייה לא יכולה להתנער כמו לתת דו"ח ולהפנות לגורם פרטי. הנזק הזה הוא נזק בלתי-פוסק. ביום שבו המצב נהיה בלתי-נסבל ואיום ניתוק מהמים הפך לאיום מיידי על ידי מתן התראה של הפקח לתיקון הנזק, פורום קיפוד החליט שאי אפשר לחכות והתחיל לפעול בכל מיני דרכים תוך הישענות על ההתארגנות המקומית שניתן היה לחזות בה בכנס. יצרנו קשר עם מועמדת לראשות עירייה חדרה גב' חדוה יחזקאלי וביחד פנינו לתאגיד המים כדי שיבינו שלא מדובר בנזק נקודתי וכל תיקון נקודתי עכשיו יעלה לתושבים הרבה כסף והם לא יראו את הסוף משום שהצינורות ישנים וכל נגיעה בהם גורמת לסדקים נוספים. לבסוף גב' יחזקאלי השיגה מהם אישור שיבואו לתקן את הדליפה למחרת בבוקר והתושבים לא יחויבו.

ביום למחרת (6.6) אכן בבוקר הגיעו מטעם תאגיד המים ועיריית חדרה לתקן את התקלה והפעם לא הסתפקו בחפירה וטיפול נקודתי אלא בשימוש של דחפורים בדקו את הצנרת ועשו עבודה רצינית כדי שלא יהיו עוד דליפות (כל הצנרת בשיכון מאוד ישנה ולמרות זאת זה עדיין יכול לקרות בנקודות נוספות בשכונה) והדיירים של בניין הדירות המדובר לא חויבו כפי שהובטח לגב' יחזקאלי ופורום קיפוד.

חברים וחברות, זו בשורה משמחת מאוד המראה שאנחנו יכולים ליצור שינוי באמצעות פעולה משותפת למען מטרה משותפת ועמידה יחד מול הרשות המוניציפלית במקרה זה או כל גורם שלטוני אחר. אסור לנו לוותר על הספרה הציבורית ולאפשר להעביר את הנזקים, והעלויות, והתקלות והחיובים לאנשים עצמם שישברו את הראש. אנחנו כאן בשביל להציב סטנדרט אחר ומי שרוצה להיות ראש עיר שי/תראה לתושבים שהוא או היא רוצים להיות ראש עיר באמצעותם ולא על גביהם.

השינוי הזה בהחלט יכול להמשיך הלאה ולהגיע גם לשלטון ולשנות את המדיניות האנטי-חברתית ואין סיבה שנסתפק בפחות מזה.

http://diortzibury.files.wordpress.com/2013/06/20130605_142811.jpg

http://diortzibury.files.wordpress.com/2013/06/20130605_142834.jpg

http://diortzibury.files.wordpress.com/2013/06/20130605_143059.jpg

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

כנס פורום קיפוד בחדרה בשיכון גזית 4.6.2013 / סיכום ותמונות 6 ביוני 2013

סיכום (שי נימצן) של האירוע:

אז מה אני אגיד שהיה מיוחד ומרגש? אין לי כוח לקלישאות. סתם, בטח שיש לי. ערב מאוד חשוב בשבילנו בפורום קיפוד ואחת מהתושבות אמרה לי שעכשיו היא מאמינה שיכול להיות בסדר… אז מה נשאר לי להוסיף אחרי זה. היה תיעוד של תקשורת רק שאני לא יודע מאיפה… באו המועמדים והמועמדת לדבר ודיברו יפה וגם היו צריכים לשמוע תושבים ובעיקר את סבטה אברמוב שכבר היתה בסרט הזה ועכשיו מחכה לתפוס אותם במילה. אני אמרתי מצידי שלא רציתי בשום אופן להציב את העירייה כאויבת או אפילו יריבה ושאני חושב שהבעיה נובעת מלמעלה ומהמדיניות שמגיעה מגבוה ועדיין סיפרתי על היחס המזעזע של העירייה לשכונה הזו. כי את הדברים כמו שהם צריך להגיד ואם לראש העירייה (שכמובן לא הגיע) יש בעיה עם זה אז שיתמודד, כי היה לו צ'אנס ליצור קשר וניסינו בכל מיני דרכים והוא לא היה מוכן להפגש או לשמוע.

תזכרו את השם הזה הפורום לקידום פתרונות דיור – קיפוד כי אנחנו לא מפסיקים. כנס ה-4.6 הוא ציון דרך במה שאנחנו עושים. התושבים הם אלה שחיים במקום הזה ואנחנו מגיעים מחוץ לשכונה ואסור לשכוח את זה. בשביל לחולל שינוי אמיתי יצטרכו לקרות עוד דברים רבים רק מה שחשוב הוא שאנשים מבינים שההתארגנות שלנו, העובדה שאנחנו ביחד תשאר גם אחרי הבחירות המוניציפליות הקרובות וזה הדגש שלנו, לא מה שאמרו הפוליטיקאים בעיר. ערב חשוב ושמחתי לקחת בו חלק.

להערכתי הגיעו בסביבות 70 אנשים אם אני כולל את המועמדים ואת דפני שדברה מעולה ועוד כל מיני אורחים. בהחלט הספק טוב לכנס כזה וכמובן שיהיה עוד.

אה, וטוב לעסוק בבנייה.


וכך כתבה דפני ליף על האירוע: "השעה שמונה וחצי, אני בחדרה, באירוע שארגנה קבוצת אזרחים מודאגים בשכונת מצוקה על מצב הדיור בעירם. אני עומדת ומקשיבה למועמדים לעירייה שהגיעו לאירוע הזה שאורגן כולו מתרומות ומאמץ משותף של תושבים שאין להם משאבים בכלל. אני מתרגשת ומתבוננת על נשים רבות שיושבות ומקשיבות בדאגה לעתיד שלהן ושל משפחותיהן. ופתאום הרגשתי עלבון עבורן במילים שלפיד אמר לפני זמן לא רב כל כך. פתאום, בסיטואציה הזו, המילים שהוא אמר על איך עם כל הכבוד לקצבאות הילדים, האחריות הבלעדית היא של ההורים. הרגשתי את העלבון הזה בגלל שהנשים האלו, כולן אמהות, ישבו שם עבור הילדים שלהם באירוע שהרימו בלי כסף ובלי קשרים אבל עם המון אהבה ורצון ויכולות. כל מה שראיתי באירוע הזה, שהתרחש בכניסה עזובה לבניין מוזנח שהדיירים מימנו מכיסם הדל את התיקון בתשתיות הביוב בו, זה תושייה. פתאום האמירה של לפיד (שר האוצר) נראתה לי כל כך מזלזלת. כל כך לא קשורה למציאות הבלתי נתפסת בה אנשים חיים ובכל זאת משתדלים לשלוח בכל יום את ילדיהם לבית הספר וללמד אותם להבדיל בין טוב ורע. חזרתי מהאירוע מלאת השראה מכל אותן נשים מדהימות ופעילים נחושים שממשיכים לשמור על הגחלת של התארגנות אזרחית. חבל ששר האוצר לא מכיר את הנשים הללו. היה מתמלא השראה בעצמו ואולי מבין עד כמה צריך לתת להן גב ולא להפנות אותו מהן."

http://diortzibury.files.wordpress.com/2013/06/p1020836.jpg?w=300&h=200

http://diortzibury.files.wordpress.com/2013/06/p1020837.jpg?w=300&h=200

http://diortzibury.files.wordpress.com/2013/06/p1020838.jpg?w=300&h=200

http://diortzibury.files.wordpress.com/2013/06/p1020839.jpg?w=300&h=200

http://diortzibury.files.wordpress.com/2013/06/p1020840.jpg?w=300&h=200

http://diortzibury.files.wordpress.com/2013/06/p1020841.jpg?w=300&h=200

http://diortzibury.files.wordpress.com/2013/06/p1020842.jpg?w=300&h=200

http://diortzibury.files.wordpress.com/2013/06/p1020843.jpg?w=300&h=200

http://diortzibury.files.wordpress.com/2013/06/p1020844.jpg?w=300&h=200

http://diortzibury.files.wordpress.com/2013/06/p1020845.jpg?w=300&h=200

http://diortzibury.files.wordpress.com/2013/06/p1020846.jpg?w=300&h=200

http://diortzibury.files.wordpress.com/2013/06/p1020847.jpg?w=300&h=200

http://diortzibury.files.wordpress.com/2013/06/p1020848.jpg?w=300&h=200

http://diortzibury.files.wordpress.com/2013/06/p1020849.jpg?w=300&h=200

http://diortzibury.files.wordpress.com/2013/06/p1020850.jpg?w=300&h=200

http://diortzibury.files.wordpress.com/2013/06/p1020851.jpg?w=300&h=200

http://diortzibury.files.wordpress.com/2013/06/p1020852.jpg?w=300&h=200

http://diortzibury.files.wordpress.com/2013/06/p1020853.jpg?w=300&h=200

http://diortzibury.files.wordpress.com/2013/06/p1020854.jpg?w=300&h=200

http://diortzibury.files.wordpress.com/2013/06/p1020855.jpg?w=300&h=200

http://diortzibury.files.wordpress.com/2013/06/p1020857.jpg?w=300&h=200

http://diortzibury.files.wordpress.com/2013/06/p1020858.jpg?w=300&h=200

http://diortzibury.files.wordpress.com/2013/06/p1020859.jpg?w=300&h=200

http://diortzibury.files.wordpress.com/2013/06/p1020860.jpg?w=300&h=200

http://diortzibury.files.wordpress.com/2013/06/p1020861.jpg?w=300&h=200

http://diortzibury.files.wordpress.com/2013/06/p1020862.jpg?w=300&h=200

http://diortzibury.files.wordpress.com/2013/06/p1020863.jpg?w=300&h=200

http://diortzibury.files.wordpress.com/2013/06/p1020864.jpg?w=300&h=200

http://diortzibury.files.wordpress.com/2013/06/p1020865.jpg?w=300&h=200

http://diortzibury.files.wordpress.com/2013/06/p1020866.jpg?w=300&h=200

http://diortzibury.files.wordpress.com/2013/06/p1020867.jpg?w=300&h=200

http://diortzibury.files.wordpress.com/2013/06/p1020868.jpg?w=300&h=200

http://diortzibury.files.wordpress.com/2013/06/p1020869.jpg?w=300&h=200

http://diortzibury.files.wordpress.com/2013/06/p1020870.jpg?w=300&h=200

http://diortzibury.files.wordpress.com/2013/06/p1020872.jpg?w=300&h=200

http://diortzibury.files.wordpress.com/2013/06/p1020871.jpg?w=300&h=200

http://diortzibury.files.wordpress.com/2013/06/p1020873.jpg?w=300&h=200

http://diortzibury.files.wordpress.com/2013/06/p1020874.jpg?w=300&h=200

http://diortzibury.files.wordpress.com/2013/06/p1020875.jpg?w=300&h=200

http://diortzibury.files.wordpress.com/2013/06/p1020877.jpg?w=300&h=200

http://diortzibury.files.wordpress.com/2013/06/p1020878.jpg?w=300&h=200

http://diortzibury.files.wordpress.com/2013/06/p1020879.jpg?w=300&h=200

http://diortzibury.files.wordpress.com/2013/06/p1020880.jpg?w=300&h=200

http://diortzibury.files.wordpress.com/2013/06/p1020881.jpg?w=300&h=200

http://diortzibury.files.wordpress.com/2013/06/p1020882.jpg?w=300&h=200

http://diortzibury.files.wordpress.com/2013/06/p1020883.jpg?w=300&h=200

http://diortzibury.files.wordpress.com/2013/06/p1020884.jpg?w=300&h=200

http://diortzibury.files.wordpress.com/2013/06/p1020885.jpg?w=300&h=200

http://diortzibury.files.wordpress.com/2013/06/p1020886.jpg?w=300&h=200

http://diortzibury.files.wordpress.com/2013/06/p1020887.jpg?w=300&h=200

http://diortzibury.files.wordpress.com/2013/06/p1020888.jpg?w=300&h=200

http://diortzibury.files.wordpress.com/2013/06/p1020889.jpg?w=300&h=200

http://diortzibury.files.wordpress.com/2013/06/p1020890.jpg?w=300&h=200

http://diortzibury.files.wordpress.com/2013/06/p1020891.jpg?w=300&h=200

http://diortzibury.files.wordpress.com/2013/06/p1020892.jpg?w=300&h=200

http://diortzibury.files.wordpress.com/2013/06/p1020893.jpg?w=300&h=200

http://diortzibury.files.wordpress.com/2013/06/p1020894.jpg?w=300&h=200

http://diortzibury.files.wordpress.com/2013/06/p1020895.jpg?w=300&h=200

http://diortzibury.files.wordpress.com/2013/06/p1020896.jpg?w=300&h=200

http://diortzibury.files.wordpress.com/2013/06/p1020897.jpg?w=300&h=200

http://diortzibury.files.wordpress.com/2013/06/p1020898.jpg?w=300&h=200

http://diortzibury.files.wordpress.com/2013/06/p1020899.jpg?w=300&h=200

http://diortzibury.files.wordpress.com/2013/06/p1020900.jpg?w=300&h=200

http://diortzibury.files.wordpress.com/2013/06/p1020901.jpg?w=300&h=200

http://diortzibury.files.wordpress.com/2013/06/p1020902.jpg?w=300&h=200

http://diortzibury.files.wordpress.com/2013/06/p1020903.jpg?w=300&h=200

http://diortzibury.files.wordpress.com/2013/06/p1020904.jpg?w=300&h=200

http://diortzibury.files.wordpress.com/2013/06/p1020905.jpg?w=300&h=200

http://diortzibury.files.wordpress.com/2013/06/p1020906.jpg?w=300&h=200

http://diortzibury.files.wordpress.com/2013/06/p1020907.jpg?w=300&h=200

http://diortzibury.files.wordpress.com/2013/06/p1020908.jpg?w=300&h=200

http://diortzibury.files.wordpress.com/2013/06/p1020909.jpg?w=300&h=200

http://diortzibury.files.wordpress.com/2013/06/p1020910.jpg?w=300&h=200

http://diortzibury.files.wordpress.com/2013/06/p1020911.jpg?w=300&h=200

http://diortzibury.files.wordpress.com/2013/06/p1020912.jpg?w=300&h=200

http://diortzibury.files.wordpress.com/2013/06/p1020913.jpg?w=300&h=200

http://diortzibury.files.wordpress.com/2013/06/p1020914.jpg?w=300&h=200

http://diortzibury.files.wordpress.com/2013/06/p1020915.jpg?w=300&h=200

http://diortzibury.files.wordpress.com/2013/06/p1020916.jpg?w=300&h=200

קיפוד, הפורום לקידום פתרונות דיור חדרה

forkipod@gmail.com

שי נימצן 0525454425 ShyNisGood@gmail.com

שרונה גואריהן 0523454921

דינה רביב 0526500267

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

דירתה של נקונש בשיכון גזית אותה רכשה מעמידר בעבר – חדרה 3 ביוני 2013

כך נראות כיום דירות שנרכשו בעבר מעמידר בחוק הדיור הציבורי ועזרו לעולים שהגיעו ארצה. עכשיו אותם קונים מתמודדים עם עלויות גבוהות מאוד שאין ביכולתם לשלם לתיקון נזקים כבדים בדירות. הדירה הזו של נקונש אינה ציבורית והיא נקנתה, אולם בשיכון גזית גורל הדירות הינו זהה בין אם הן ציבוריות שנקנו מעמידר לפני שנים ובין אם הן עדיין של עמידר והמדינה. עמדנו בדירה ועמדנו מחוצה לה והסתכלנו וחוץ מלהפנות אותה לעו"ד לא יכולנו לעשות משהו. בינתיים.

http://diortzibury.files.wordpress.com/2013/06/20130530_192606.jpg?w=300&h=225

http://diortzibury.files.wordpress.com/2013/06/20130530_191701.jpg?w=300&h=225

http://diortzibury.files.wordpress.com/2013/06/20130530_191707.jpg?w=300&h=225

http://diortzibury.files.wordpress.com/2013/06/20130530_191728.jpg?w=300&h=225

http://diortzibury.files.wordpress.com/2013/06/20130530_191733.jpg?w=300&h=225

http://diortzibury.files.wordpress.com/2013/06/20130530_191738.jpg?w=300&h=225

http://diortzibury.files.wordpress.com/2013/06/20130530_191749.jpg?w=300&h=225

http://diortzibury.files.wordpress.com/2013/06/20130530_191848.jpg?w=300&h=225

http://diortzibury.files.wordpress.com/2013/06/20130530_192018.jpg?w=300&h=225

שי נימצן ShyNisGood@gmail.com

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

פרוטוקול ישיבת פתיחה של פורום קיפוד לקידום פתרונות דיור בחדרה 07/05/2013 9 במאי 2013

מעתה והלאה כל הפרוטוקולים של פגישות פעילי הדיור הציבורי מחדרה שהתרחשו עד כה במסגרת של קבוצת המאבק או של שכונת גזית בחדרה יגיעו תחת הכותרת של קיפוד, הפורום לקידום פתרונות דיור בחדרה (מידע על פעילויות קודמות ניתן למצוא כאן: http://tinyurl.com/bvu2rag).

פרוטוקול מפגש פתיחה של הפורום לקידום פתרונות דיור חדרה – קיפוד:

לפגישה הגיעו שי נ, שי ב, שרונה, אילנה, דינה, סבטלנה, אמרץ', לאה, יוליה (משיכון גזית), אמיר, ולנטינה, סיגל, זוהר, מורן. בתחילה כל אחד הציג את עצמו וזה התפתח לעיתים כבר באופן מיידי לדיון בסוגיות הבוערות בגלל דחיפותן. בפרוטוקול להלן בהתחלה יופיעו האנשים שהגיעו ולאחר מכן הדיון שהתפתח.

אמיר רווה: עובד עם שרונה באותו בי"ס. מחובר לנופש החברתי. המפגש עם שרונה הכניס אותי לעשייה הזו. הגעתי למאבק הציבורי של הפעילים.

יוליה: אני משכונת גזית.

סבטלנה: 20 שנה גרה בשכונה בבית שלי בגזית באותו בלוק של יוליה, אמרץ' ולאה. פעם היה יפה כאן וזה נהרס (יוליה: אין לנו גן ציבורי בשכונה).

מורן שגב: אני עבדתי עם ראש העירייה ועכשיו אני במטה שרץ נגדו.

זוהר אזולאי: הכרתי את שרונה במאהל ששילב בין דיור ציבורי לדיור בר השגה. אחרי המחאה חיפשתי איפה להשפיע. לא מתלהב מפגישות. צריך תכלס.

דינה רביב: תושבת רשל"צ לשעבר. הגעתי בגלל הנסיבות המשפחתיות. גרה בשכירות ואני בבעיות עכשיו עם בעל הדירה ואני מובטלת.

לאה: מגיעה משיכון גזית.

ולנטינה: רציתי להגיד שנעים לראות שכולם כאן בשביל להתארגן. עלינו בשביל להיות כמשפחה אחת כל היהודים. הגעתי כי אני שכנה של דינה (רביב), עבדנו ביחד.

סיגל: אני מרבנים למען זכויות אדם. מפעילים מרכז זכויות בחדרה.

שי נימצן: אני פעיל דיור ציבורי כבר שנתיים. ראיתי מקרים קשים במקומות רבים בארץ ובאירוע ארצי שנקרא בית-הדין העממי לדיור הציבורי נפגשו חבר'ה מחדרה – אני, שרונה, אילנה ודינה ומיכאל דורפמן שלא יכל להגיע והחלטנו להקים קבוצה.

שי ברכה: תושב בית-אליעזר. באתי ללמוד ולא הייתי חשוף לבעיות האלה. נכנסתי לפוליטיקה רק לאחרונה ביש עתיד.

דיון: סוגיות רלוונטיות וסדר-יום של הפורום.

אמיר רווה: עד עכשיו היתה חסרה לי המשכיות ותכליתיות. מספר על שרונה גואריהן שדוחפת לפעילות ומביאה אנשים. הבאתי שני נושאים חשובים: א. רישום וארגון והמשכיות. ב. לפעול ברמה המקומית. אני רואה את זה ככנס יסוד כדי לעשות משהו מבחינת הזהות כפורום קידום פתרונות דיור, ואם בכך שאנשים יקחו על עצמם תפקידים, ברצינות, עם חשיבה וכל ההיבטים במטרה להגיע לתוצאות משמעותיות.

זוהר אזולאי: הובלתי מאבק בשכונת הפארק שבונים כדי שיכניסו 20% דירות בנות השגה בבנייה וגיליתי שהבעיה היא שאין לזה הגדרה, לבר-השגה. אני מיש עתיד ובלי קשר אני חושב שמי שכואב לו שיילך ויעשה עם זה משהו. אני רוצה לקדם את הנושאים מבפנים, מתוך העירייה. כדאי מאוד שנהיה קשורים ומסונכרנים עם המאבקים הארציים.

אמיר רווה: היום נדבר על סדר-יום ויעדים של פעילות ונחשוב ביחד.

זוהר אזולאי: חשוב שיקדמו שכונות חלשות. שיהיה בחוק לכל יזם שאחוז מסוים מהבנייה שלו יהיה חייב להיות מושקע בשכונות החלשות.

סבטלנה: היה פיצוץ מים ליד הבלוק ואנחנו לא יודעים מה לעשות כי לא מוצאים מאיפה הנזילה וכולנו משלמים על זה.

מורן שגב: מניסיון, אי אפשר להגיד שלא משלמים אבל כן צריך לראות לפני קבלת רוע הגזרה.

אילנה: שרונה הביאה ערוץ 2, והם ראו בתים שנראים זוועה.

שרונה גואריהן: יש לך בנין שמונזח שנים ואת (פונה למורן) צריכה להיות אחראית.

מורן שגב: מבינה את הכאב, אבל אני לא ראש העירייה. עמידר ועמיגור לא יתנו לעירייה לקחת חזקה על העניין.

שי נימצן: זה בניין דירות ציבוריות ופרטיות, ואם הנזק בדירה הפרטית בגלל הציבורית, מי אחראי? יש כאן ריק ומצב מסובך. אנחנו בקבוצה בהתחלה עוד לפני שהתגבשנו קיבלתנו פנייה משיכון גזית באמצעות צד שלישי והחלטנו להגיע לשכונה ולקיים את הישיבות שלנו שם. נוצר חיבור עם האנשים והחלטנו ביחד שאנחנו רוצים להתארגן ובינתיים מדברים עם אנשים שיצטרפו למכתב שיישלח לראש העיר שמזמין אותו לבוא לשכונה להפגש עם תושבים וזו הדרישה הראשונית לפני הכל. אני בתור פעיל דיור ציבורי שרואה שהדירות האלה תמיד הולכות עם שכונות מסוימות מוזנחות, שיש בהן שילוב ציבורי-פרטי ולכן בשבילי החיבור בעניין הדיור הוא נושא רגיש ואני רואה את זה ממקום של צרכים של תושבי חדרה.

אמיר רווה: ברגע שיש לחץ ציבורי הכל נראה אחרת. פורום שיעזור לתושבים ויבקר את מי שלא מקדם את העניינים האלה.

שרונה גואריהן: מה שהעירייה עושה זה להפריט אותנו שכל מקרה יהיה בעצמו. זה לא מעניין.

סיגל: צריך לראות שמפנים עזרה לגורם המתאים.

שי נימצן: ראש העיר לא יכול לשבת רגל על רגל ולחכות שאנחנו נבוא.

אמרץ': שנתיים ירדו מים מדירת עמידר לדירה הפרטית. אמרתי לרכז עמידר והוא סחב אותי שוב ושוב. אמרתי שזו הבעיה של עמידר כי הדירה הזו היא שלי. אני קניתי. באו, עשו כאילו, צבעו, וחזרה הרטיבות. לא מעניין אותם. התקשרתי לביטוח והגיעו לדירה והיו בהלם איך חיים ככה, אמר תצלמי ותגידי לבית המשפט ולרכז שטח של עמידר. אמרתי לו יש חתונה אצלי, איך אנשים יבואו? בוא תעשה משהו. רכז השטח דודו אמר שיש בלאגן. בסוף נמאס לי, ירדו מים אצלי בחדרה השינה וישנו בסלון. כל חדר המדרגות מים.

זוהר אזולאי: מה שאת מספרת זו שערורייה.

שי נימצן: אז מי אחראי פה?

לאה: בדירה למעלה עמידר. בכל החגים יורדים מים בדירה והילדים שלי לא ישנים.

אמיר רווה: זו הנורמה!

לאה: הוצאתי 30,000 שקלים על המטבח שנהרס בגלל המבנה של עמידר.

סבטלנה: מי בא לשכונה שלנו?

ולנטינה: מאז שעליתי לישראל עמדתי בתור בעמידר. עדיין גרים בשכירות ויש לנו זכאות כבר 20 (!!!) שנה, והנה הבת כבר גדלה והמשכורת שלי 4,500 ולא מגיע לי כלום. הבת הפסיקה ללמוד בגלל שאין לנו כסף ללימודים. נכנסתי לחובות וארנונה וממ אני אשלם? אין לי כסף לשכירות. אני גרה במרכז העיר. הבת הפסיקה לימודים בגלל שלא היה לנו לשלם.

שי ברכה: אני מגלה עולם מקביל. אני חי בעולם אחר לפי מה שאמרו פה. אני לא מקבל יותר את האפשרויות שקבעו לנו ויש כאן עולם של אי-צדק. הנקודה שלי היא שאם אני לא יודע אני למד מאלה שהצליחו. אני רוצה לקבל כלים כדי להצליח.

סבטלנה והחבר'ה מגזית: המועדון נמצא שם סתם הוא לא תורם לשכונה => חברי הפורום מספרים על מועדון דומה בשיכון פאר שהתושבים לא יכולים להשתתף בחוגים ובאים תושבים מחוץ לשכונה. סבטלנה: הגיעו ילדים בהתנדבות וצבעו את העמודים של הבניין כשכל הבניין נרקב (זה מה שראש העיר עשה בשביל לשפר את השכונה).

מורן שגב: זה ראש העיר היחידי בחדרה שלא עושה קבלת קהל.

סבטלנה: אמרתי לראש העיר מה אין פה? אמר לי תזמיני תור! אנחנו בני אדם, לקחתי אותו ביד והוא ברח והתעלם ונעלם.

אילנה: אני עובדת שתי עבודות. צריכה לשלם שכר דירה. ילדים מעל גיל 18 אני לא זכאית לסיוע בדיור (גם שכר דירה). אין לי מתי לקדם את העניין שלי. עבדתי עם ראש העיר באופן צמוד, זה לא עזר לי ולא היה לי עם מי לדבר כשהייתי צריכה. הגזירות היום של לפיד פגעו בי מאוד (התפתח דיון על הגזירות).

שי ברכה: יש סעיפים בתקציב שלא יעברו.

אמיר רווה: מי שרואה את עצמו כחבר צריך להרשם כדי שנוכל להתבסס על זה. ברגע שמתחילים פעולות עולות המון בעיות של הישרדות ואנשים צריכים סיוע וצריך לחשוב איך לעזור לאנשים באופן מיידי.

שרונה גואריהן: כל אחד יכול להגיע למקומות קיצוניים כי המצב מביא למצוקות ואי-שפיות.

שי נימצן: למוסדות מול האנשים יש בעיה קשה של שקיפות, והנושא של עזרה לאנשים בכאן ובעכשיו כשיש לנו יעדים לטווח הרחוק זה משהו שיכול לעצור אותנו וזה דבר עדין ולא ברור איך עושים אותו.

זוהר אזולאי: ממה שמעתי היחס במקום כמו עמידר מאוד בעייתי ויש בעיה קשה כבר ביחס.

שרונה גואריהן: אני לא יכולה לעבוד משרה מלאה כי מורידים לי מזונות.

דינה רביב: עבדתי כמה שעות יותר ובגלל שהרווחתי 650 שקל מעבר למה שמותר לי קיבלתי עשרת אלפים שקלים קנס. אח"כ הורידו לי חלק גדול אבל שאלתי שאם זה סתם למה שלא תחזירו הכל? אילנה: מי שלא עובדת מקבלת ומי שלא עובדת מורידים לה.

אמיר רווה: ברגע שיש פורום באופן לא פורמלי אפשר לקדם. רוצים להוציא לכל המועמדים לעירייה את מסמך הדרישות ולשאול – מה העמדה שלך בנושא? ולפי התשובה להכריע האם תומכים והאם אותם מתמודדים מעוניינים להצטרף.

שי נימצן: צריך לדעת בסוף מי איתנו במעשים, לא בדיבורים.

יוליה: (הדיירים) אוספים כסף ועושים וזה לא מספיק.

שרונה גואריהן: אני ודינה צעדנו מצומת סירקין לירושלים, הלכנו לכנסת, ישבנו בישיבות של סיעות, דיברנו עם ח"כ וקנין סגן יו"ר הכנסת ועם שר הרווחה מאיר כהן. ביקשתי פגישה עם ראש העיר חיים אביטן, אני יושבת להם עם טלפונים. בחדרה ראיתי שיש דירות ריקות של עמידר בשיכון פאר והנה הם לא מציעים למי שזכאי.

זוהר אזולאי: אל תתלי תקוות במפגש איתו וצריך להמשיך לעבוד.

אמיר רווה: לפנינו שלושה נושאים מרכזיים:

   גיוס חברים לפורום. ראישנו שיש המון שמזדהים וגייסנו 50 תומכים. המטרה שיהיו הרבה תומכים => עונים לו שצריך להתייחס אליהם בתור חברים תומכים או חברים פעילים בדגש על חברים. צריך לגבש קבוצה של פעילים שיורדת לרזולוציות ואיך מתאמים בין האנשים.
   מפגשים: פעם בחודש בשעה 20:00 שכולם יידעו מראש.

שי ברכה: מציע מקום ליד דגניה, קופת החולים החדשה (הפגישה מתקיימת בבית פרטי ואנו צריכים מקום ציבורי ונגיש לכולם/ן).

אמיר רווה: כתוב בתקנון שמישהו שהוא תומך צריך להתעדכן. כל חבר פעיל צריך להגיע לפחות לשני מפגשים מתוך חמישה ולהודיע מראש אם לא מגיעים.

   התנהלות בפורום מול כל הגורמים: איך עושים את זה? איך מתאמים? זה צריך להיות מוסכם. פתחתי מייל של פורום קיפוד.
כלים אישיים
גרסאות שפה
מרחבי שם
פעולות
ניווט
תיבת כלים