שיחת שקוף באוהל:שער הקהילה

מתוך שקוף באוהל
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

[עריכה] הרשמה לדוא"ל

ב"העדפות שלי" לא ראיתי מקום שבו ניתן לקבל עידכונים לדוא"ל כאשר דפים שאני עוקב אחריהם משתנים. האם אפשר לסדר זאת? --Talyaron 00:50, 1 באוגוסט 2011 (IDT)

מדיניות רווחה

פרופ' רות בן ישראל הכינה בשנת 2005 הצעה לחוקה 

(במסגרת חוקי היסוד של מדינת ישראל). ההצעה עדיין תקועה בוועדת חוק ומשפט בכנסת. מציע לכם ליצור קשר עם הפרופי הנ"ל.יש התיחסות לחובת המדינה (זכות כל תושב) לדיור, חינוך,בריאות ורווחה(ביטחון סוציאלי) כמו כן, כתבה ספר יסוד בתורת הרווחה (משמעותו של צדק חברתי). תקליקו את שמה בגוגל ויפתחו בפניכם אוצרות.

דוד רייכרט סטודנט למשפטים תואר שני - בר אילן

משפחת עופר והשליטה בים המלח

במסגרת החברה לישראל קיבלה משפחת עופר (סמי עופר ז"ל) זיכיון ממדינת ישראל לכרות מלח ולהפיק דשנים וברום מים המלח ולייצאו לעולם הרחב. המשפחה מנצלת משאב השייך לכולנו ללא כל התחשבות בסביבה. הרסה את הסביבה - יצירת בולענים, גרימת משקעי מלח בקרקעית (20 ס"מ לשנה) וגרמה לעליית מי הים בבריכות אידוי עד כדי סכנת הצפה של המלונות בעין בוקק ודרישה חזירית להזיז את המלונות. במקום להעמיק את הים ע"י כריית משקעי המלח שהם יצרו. כל זאת תמורת תשלום תמלוגים למדינה - לנו בשיעור של 5% בלבד. העלאת התמלוגים לשיעור שנקבע בועדת שישינסקי לענין התמלוגים משדות הגז, דהיינו כ-55% ישנה מיידית את הכנסות המדינה ללא כל פגיעה מהותית בחב' לישראל וזו לא תצטרך לפטר עובדים. אלא פשוט תתעשר בקצב יותר איטי. לידיעכם.

דוד רייכרט amid@netvision.net.il

כלים אישיים
גרסאות שפה
מרחבי שם
פעולות
ניווט
תיבת כלים